Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nővérem rosszul neveli a...

Nővérem rosszul neveli a gyerekét, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A nővérem 1 éves gyereke minden héten beteg, 13 kiló, sültkrumplival, csokival, dödölével eteti, homeópátiás gyógyszereket ad neki. Hétvégén voltak kórházban rota vírussal,amint kijöttek,mentek a Balatonra és újra sültkrumpli stb. Ha megmondjuk neki,hogy máshogy nevelje azt a gyereket,akkor még mileszünk a hibásak.

2016. jún. 8. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Tanácsot adhatsz neki, de mást nem tudsz tenni. Esetleg ha vele vagy vigyèl a kicsinek normális kajákat, hogy lássa így is lehet, hátha kedvet kap.
2016. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

a rokkonok mindig jobban tudják, föztök fözeléket és minden nap át viszitek bár én a hajatokra önteném

gyereket akarsz szülj magadnak

2016. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindene megvan a gyereknek, most derült ki,hogy lázas..
2016. jún. 8. 22:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyik nővéremnél azvan,hogy túl soványak a gyerekek,pedig ottvannak a húszezresek a polcon, úgyanúgy a másiknál,csak ott meg mindig beteg,meg túlsúlyos.
2016. jún. 8. 22:03
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Mivan????

Hogy jön össze a húszezres meg a sovány? Meg hogy jön össze a mindene megvan de most lázas???

Menjèl aludni!!!!

2016. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Megértelek, nagyon rossz nézni, ha a környezetedben valaki elcseszi a saját vagy főleg a gyereke életét, de sajnos az van, hogy változtatni nem tudsz rajta. Hiába mondod, csak b****gatásnak fogja venni, meg annak hogy kritizáljátok. Majd ha tizenévesen cukorbeteg lesz a gyerek, meg mindenféle szervi problémája lesz, akkor meg a sors a hibás, hogy kitolt szegénnyel.
2016. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1 éves gyerek ehet már szinte bármit, sült krumplit és dödöllét is. A sült krumplitól nem lehet rota vírust kapni. A homeopátiás gyógyszertől nem lesz beteg a gyerek (legfeljebb a már meglévő betegsége sem gyógyul meg).

Ha úgy látod, hogy a gyerek túlsúlyos, és egészségtelenül eszik, akkor se tegyél semmit, a gyerek ugyanazt eszi, amit a családja, szülei, nem fogja a gyerek elfogadni a gyümölcsöt zabpehellyel, ha közben anya csokit eszik. Mikor Nálatok vannak vendégségben, főzzetek egészségesen, kínáljátok zöldséggel, gyümölccsel.

2016. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Az én lányom is 1 éves és 13kg, ezzel szerintem nincs baj... Pedig nagyon kevés cukros ételt kap, csak vizet iszik, annyi hogy tényleg nagyon jó étvágyú.

Osztom az előző véleményt: ha veled van, adj neki egészséges ételt. Aztán hátha ha nagyobb lesz és általad ismerni fogja ezeket az ételeket, majd azokat kéri az anyukájától. Homeopátiás gyógyszerrel csak akkor van gond, ha nem gyógyul a gyerek és akkor sem ad neki mást. Az durva hogy rota vírús után rögtön Balaton. Kórházból kikerülve nem vinném a gyereket rögtön nyaralni. Én azért a helyedben szólnék neki. Csak úgy enyhén, kedvesen. :)

2016. jún. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek a 6-ossal. Nem tudsz mit tenni, mert az ő gyereke, az ő felelőssége, azt csinál amit akar. Max. tanácsolhatsz neki dolgokat, amiket vagy megfogad vagy nem. De gyanítom nem fogja megfogadni a jó tanácsot, aztán mikor beüt majd valami komolyabb probléma, nem fogja megérteni a primitív gondolkodásával, hogy ő a felelős ezért.
2016. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

"Egyik nővéremnél azvan,hogy túl soványak a gyerekek,pedig ottvannak a húszezresek a polcon, úgyanúgy a másiknál,csak ott meg mindig beteg,meg túlsúlyos."


Nem értek egyet a sok csokival a túl sok sült krumlival, DE!!!


Nem tudom, hogy mennyire veszel részt az életükben, és mennyire látsz bele a mindennapjaikba.

Lehet, hogy főzeléket is eszik a gyerek, csak azt épp nem látod.

Nem tudom, hogy van-e gyereked, de nekem az jön le, hogy te mindenkinél jobban tudod, hogyan kell egy gyereket nevelni. Én is megsértődnék, ha valaki közölné, hogy rosszul nevelem a gyereket. Ne tedd!! Nem tartozik rád, másrészt nem látsz bele az életükbe, és igen, te vagy a hibás.

Csak hogy példát is említsek, a két gyerekem nem is lehetne különbözőbb egymástól. Az egyikük nagyon vékony alkat, mint én. Ha fejtetőre álltam volna, akkor sem evett volna többet baba korában. Most már jó az étvágya, mégsem hízik. Ilyen alkat, viszont nagyon szép, izmos teste van. A másik gyerekem pedig olyan alkat, mint a tesód gyerkőce. Nagy súllyal született, az elején havi 1-1,5,-2 kilókat hízott, pedig csak anyatejet kapott. Két évesen 14 kiló, de már sokat nyúlott, ő is nagyon kis helyes.


Összefoglalva: van egy vékony és egy dundi gyerekem. Akkor most rosszul nevelem őket? Ne már.

Egyébként szeretik a sült krumplit.

A homeopátia jó dolog.

A rota vírust pedig bármelyik gyerek elkaphatja, aki nem kapta meg ellene az oltásokat, darabonként kb. 24 ezerért.

2016. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!