Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám pasijához költöztünk,...

Anyám pasijához költöztünk, aki a saját gyerekét teljesen elkényeztetni, míg tőlem minden fillért sajnál. Hogyan ne érezzem magam rosszul?

Figyelt kérdés
Apu és anyu még kicsi koromban elváltak, aput nem is ismerem, mi anyuval eddig kettesben laktunk, méghozzá elég szerény körülmények között, de most odaköltöztünk a némileg tehetősebb pasijához, akivel fél éve van együtt. A pasinak van egy 7 éves lánya, aki mindent megkap, amit csak kiejt a száján. Hatalmas szobája van, külön gardróbja, saját lova, és egy csomót utazik az apjával, bejárta már a fél világot. Én csak álmodoztam hasonló gyerekkorról. Nekem egy icipici kis félszoba jutott a pasi lakásában, ami a régihez képest nagyon jó, mert amíg ketten laktunk anyával a kis garzonban, nem volt külön szobám, de sajna most is ugyanúgy csak egy pár cipőm van, ugyanúgy le kell mondanom a nyári táborokról, és ugyanúgy turkálóból öltözöm, mint eddig. Tudom, hogy anyám pasija nem tartozik nekem semmivel, hiszen nem vagyok a gyereke, és nem várhatom el tőle, hogy költsön rám, de nagyon rossz érzés ez, hogy egy háztartásban élek velük, és ekkora a különbség. Olyan kis hamupipőkének érzem magam. Mintha csak egy kolonc lennék, hiszen ennek a pasinak igazából csak anyám kell, vele törődik, neki kifizeti a fodrászát, én viszont tök fölösleges vagyok, sőt... hiába beszél velem kedvesen, hiába jópofizik, egyáltalán nem tűnik őszintének, hiszen amikor szükségem lenne valamire, mert mondjuk elszakadt az iskolatáskám, akkor simán elnézi, hogy hetekig egy vászon válltáskával járok suliba, míg végül az egyik osztálytársam nekem nem adja a régi kopott táskáját, mivel hogy ő újat kapott. (Anyura nem haragszom ezért, mert tudom, mert épp egy nagyobb váratlan kiadás ért minket, részben miattam, és a következő fizetéséig nem maradt szinte semmi pénze.) Sosem fájt ennyire szegénynek lenni, mint most, annyira haragszom erre a pasira! A nagyi azt mondja, hogy nem szabad haragudnom rá, sőt, hálásnak kellene lennem, hogy magához fogadott minket, mert ez is áldozat, és anyunak így most nem kell albérletet meg számlákat fizetnie, és ez milyen nagy segítség... Szerintem meg ez csak álca, valójában ingyencselédeknek költöztetett oda minket, és ennyit megért neki a dolog, mert anyu főz-mos-takarít, és engem is folyton befognak a házimunkába, és sokszor én megyek a pasi gyerekéért is a suliba. Mindenki azt mondja, nyugodjak le és ne követelőzzek anyám pasijától, mert így is sokat segít, de senki nem érti, milyen rossz érzés ez! Én nem akarok így élni!
2014. ápr. 22. 13:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Szóval külön kasszán vannak?

Ezzel most nem tudsz mit tenni, de azért az sem szép a pasitól, hogy neked nem vesz újat, ha valamid szétszakadt. Nagy a szerelem, mi? ...

2014. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
22%
Próbáld anyun keresztül elérni hogy te is kapj valamit ne csak a mostoha húgica
2014. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

ne marhuljatok már meg...

Van a kérdezőnek SAJÁT apukája, nyúzza azt egy új táskáért, de ne egy vadidegent, akinek fél év ismeretség után a nyakára költöztek

Kérdező, nem ilyen választ vártál. De egy szavad sem lehet a nevelőapucira. Keresd meg a sajátodat, és azon követelőzzél.

2014. ápr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy az én barátnőm az édesapjával van hasonló helyzetben.Apu utazgat Taiföld Kambodzsa stb egzotikus helyekre.Többszázezres tablet meg telefon 150cm es plazma tv.De adni már nem akar semmit....
2014. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
és anyukádnak nem is kell a resiba adnia? akkor elvileg több pénze marad, rád költhetné..
2014. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Apad helyett nem lesz az apad, ezt hiaba is varod tole. Nem lettetek "egy csalad", pusztan anyadnak lett pasija, nem neked "uj apad".


Igen szomoru hogy apukadat nem ismered, es gondolom volt benned valami remeny hogy most vegre neked is lesz apukad mint masoknak, de ez sajnos nem igy mukodik.

2014. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Jól látod a helyzetet, nagyon okos kislany vagy!

Sirva olvastam a leveled!

Nehez lehet, hogy senki nincs akitöl sengitseget kerhetnel, apad nem foglalkozik, anyukad meg szegeny !

Ezzel a pasival meg meggyulhet anyukadnak is a baja, es onnan egyenesen az utcara kerulhet!

Nagyon nehez helyzet!

Tégy meg mindent h kulön eletet alakits ki , tanulj , dolgozz ( nem tudom hany eves vagy, ha lehet ) mert ahogy latom a dolgokat , nem vagytok ott biztonsagban!

2014. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Anyukád nem fizet rezsit albérleti díjat akkor most már tud neked ruhát is venni, vagy nem is dolgozik ő?

Ne haragudj de nagyon igaza van anyukádnak lényegében eltart titeket a férfi csak a "luxus" költségeket kell magatoknak fizetni, semmi mást.

2014. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem hiba volt összeköltözni a ferfivel es most nyelni a galuskakat es turni a leckeket, kegyelemkenyéren lenni, megértelek!

Ennel sokkal jobb ketten anyuval, szerényen, de nyugodtan!

Hogy ne alljon az embernek a kenyer keresztben a torkán!

Sajnalom nagyon a kerdezöt, de fiatal es elötte az elet!

2014. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Tudom, ez nem vigasztal, mert rossz lehet látni, hogy a másik kislánynak mindene megvan, te meg nem kapsz semmit, de azt írtad, hogy fél éve van együtt anyud a pasival. Gondolom nem az első perctől költöztetek oda, és még fél év nem sok idő, arra még nem lehet alapozni mennyire lesz stabil a jövőben a kapcsolat, lehet a pasi amíg nem érzi biztosabbnak az egészet nem fűzné szorosabbra a szálakat veled is. Most annak kéne örülni, ami egyelőre megadatott, van hol laknotok, van külön szobád, jobban jöttök ki anyagilag, aztán hátha változik a többi is az idő haladtával, bár arra azért készülj fel, hogy nem leszel egy szinten a saját lányával sose.

Én is egy hasonló szituban vagyok a "mostoha", és bár tényleg szeretem a párom gyerekeit nagyobb dolgokat nem veszek nekik sose, persze ünnepkere kapnak ajándékot mindig, de csak úgy alkalom nélkül max csokit, vagy valami apróságot, a nagyobb kiadásokat oldja meg az apjuk, meg az anyjuk.

2014. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!