Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más külföldön élők otthon...

Más külföldön élők otthon maradt rokonai is ilyenek?

Figyelt kérdés
Vagy csak a mieink ilyen speciálisak? Először is, ha mi megyünk, ha ők jönnek, elvárják, hogy mindent mi fizessük. Ha mi megyünk, akkor magunk szervezzük és fizetjük az utat, a szállodát, minden étkezést és az adódó dolgokat, ez rendben is van így. Csakhogy amikor ők jönnek, akkor is nekünk kell mindent szervezni és fizetni, a repülőjegyüket, a szállásukat stb. Ráadásul ilyenkor visszavedlenek kisiskolásba, akik mindent tőlünk kérdeznek meg, ahelyett, hogy felmennének mondjuk a légitársaság honlapjára és ott kikeresnék szépen a vonatkozó szabályokat. Aztán miután én utánanéztem, akkor nekem hőbörögnek, de de miért, meg ez máshol nem így van, meg hogy a szállodában bunkó volt a pincér... kicsit már kezd az arcomra fagyni az álvigyor, nehéz megállni, hogy ne közöljem, ez nem az én szállodám, nem az én repülőflottám, amúgy ha ennyire tré mindaz, amit szerveztem, akkor legközelebb oldják meg maguk, illetve az ajándék ló fogait már nagyon alaposan átvizsgálták... máshol is megy hasonló műsor minden látogatás alkalmával, vagy csak minket vert meg a sors ilyen depresszív, ingerlékeny, magatehetetlen rokonsággal?
2016. jún. 27. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A rokonaitok tipikus "kakan is csomot keresek"-fajtajuak. Szerintem kar veluk foglalkozni, nekik ugysem jo semmi. En egy budos fillert nem lennek hajlando fizetni nekik ezutan. Oldjak meg maguk, ha jonni akarnak. Ha meg nem tudnak, az is jo. Legalabb nem kellene a kotekedesuket hallgatni. Azt is eleg paraszt dolognak tartom, hogy ha ti jottok, akkor fizessetek csak nyugodtan szallodat, mindent, ok semmit nem adnak hozza, viszont ha ok mennek, akkor is ti alljatok mindent. Ez valahogy ugy lenne igazsagos, ha cserebe a ti hazalatogatasotokat ok perkalnak.
2016. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De hogy a kerdesre is valaszoljak:jelen esetben en lennek az itthon maradt rokon, a testverem el kulfoldon. De soha eszembe nem jutna elfogadni tole, hogy barmit is o fizessen nekem, akar itthon, akar kint. Felnott emberek vagyunk, tudnunk kell a penzzel gazdalkodni. (Nyilvan ha valamelyikunk ehezne, gondolkodas nem segitenenk egymason, de szerintem itt nem egeszen ez a helyzet, meg nalatok sem)
2016. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Több külföldön élő, családot alapító ismerosom van. Rendszeresen yenki sem fizeti a repjegyet a rokonoknak, max egyszer-egyszer es ezt hatalmas ajandeknak tekintik az itthoniak. Naluk egymasnal alvos rendszer van mindenhol, es kolcsonos megvendegeles etteremben, programokon, de a koltes merteke azert inkabb a kulfoldon elok reszerol nagyobb mindket helyen.


Nalad az a baj, h meg nem szoltal nekik. Kellene...

2016. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is célszerűbb egymásnál aludni. ha hozzátok mennek látogatóba akkor nálatok szállnak meg. ha ti jöttök haza akkor meg ti maradtok addig a szülőknél/testvéreknél. legalábbis nálunk így megy.

maga a repjegy és egyéb dologok fizetése nem kötelező nektek. de ha mondjuk az itthoniak minimálbért keresnek,akkor egyértelmű,hogy nem fognak tudni meglátogatni annyiból,úgy hogy mindent maguknak állnak. ilyenkor nektek kell mérlegelni,hogy inkább kifizetitek,vagy inkább ne jöjjenek.

2016. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De miert kezdtetek el fizetgetni nekik mindezt?
2016. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, nyilvan ha szegenyek, akkor nincs baj azzal, ha segitenek nekik anyagilag. Azzal ellenben igen, ha megtehetik, hogy kifizetik maguknak, megis elvarjak, hogy mas alljon mindent. Az pedig, hogy meg huzgaljak a szajukat ezek utan, mar a pofatlansag legteteje.
2016. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Én azt is leszarnám hogy szegények e, ha így állnak hozzá, akkor inkább ne is jöjjenek.
2016. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Több rokonom él kint, többek közt a bátyám. Ha megyek, náluk alszok, amikor ők jönnek, ők alszanak nálunk. A repjegyet mindneki magának fizeti. Belépőket sokszor vesz nekem ő odakint, ha együtt megyünk, amúgy magamnak veszek mindent. Bár még a kocsmákban ritkán hagyja, hogy fizessek, de ebben szerintem az is benne van, hogy lány vagyok, és még az egyetem mellett dolgozok, szóval nincs is nagy vagyonom, bár mindig úgy indulok el, hogy mindent tudjak magamnak állni. Az csak az ő nagyvonalúsága, hogy besegít itt-ott. Szoktunk elmenni 1-1 vacsorára, ha hazalátogatnak, vagy én vagyok kint, akkor mindig az fizet, aki otthon van. Egyébként én simán veszek pl. tejet, vajat, gyümölcsöt, zöldséget odakint, ha reggel épp elfogyott, és megyek boltba, vagy hasonlóak. Égne az arcom rendesen, ha mindent ők fizetnének, kifogásolni meg eszembe se jutna...
2016. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!