Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lehet mindenkivel mindig...

Lehet mindenkivel mindig joban lenni? Erdemes lenne javitani a helyzeten?

Figyelt kérdés
Bocsanat, kicsit hosszu, de az egesz sztori az... Szoval, a nagynenem ferjerol van szo, aki latszolag ok nelkul haragszik ram. Tudni kell rola, hogy eleg maganakvalo, az a tipusu ember, akinek mindig mindenkirol megvan a velemenye, de o maga tokeletes. ennek nem ad hangot, csak latod a szemeben, hogy lenez mindenkit. A nagynenemmel nagyon jo a kapcsolatom, de o mindig mindenben meghunyaszkodik (par ev van csak kozottunk) Aki nagyon hianyzik, az az unokatestverem, van egy 8 eves fiuk, akit imadok. Arrol van szo, hogyha ez a nagybatyam megjelen, gyomoridegem lesz, megszolalni se merek. Igazabol soha nem bantott, csak nem egyszer meg volt rank sertodve, en pedig emiatt mindenben lesem a kereseit, de elfaradtam. Elfaradtam abban, hogy abrmit teszek, az soha nem jo. Most talalkoztam az unokatesommal, akinek ma van a szulinapja (es gyorsan felugorva a lakasba, odaadtam a hetekkel ezelott megvett ajandekat). A kisfiu nagyon orult, de mikor az Apukja utanuk jott, nem akarta elvinni a dobozt, miszerint mindennek megvan a modja, es ne is idegesitsem ilyen "hulyesegekkel". Az ajandekhoz nem volt hajlando hozzanyulni a gyereknek kellett cipekednie egeszen a kocsiig (holott a doboz akkora volt, mint o maga)... Szulinapi zsurra nem hivtak minket, szoval nem tudom, hogy hogy akarta megkoszontetni a fiat. Az egesz akkor kezdodott, mikor nem hivtuk meg oket karacsonyra (fel napot volt itthon a ferjem, mert vegig dolgozott). Akkor o nagyon megsertodott rank, es tavaszig meg a feleseget is eltiltotta, aki emiatt depresszios lett, mert hasonloan, mint en, probal mindig mindenkinek megfelelni. Szoval ragozhatnam tovabb, de egy ilyen emberrol van szo, aki nem bantott, de kb. terrorban tart mindenkit... Szerintetek? Az a baj, hogy o nem olyanfajta, akivel le lehet ulni beszelni, mert elhajtana, hogy hagyjam az idiotasagokkal, nem erdekli es kirohogne, hogy nincs baj... en meg csak sutom a sutiket, kuldok mindenfelet (amibol aztan nem eszik), hogy a kedveben jarjak... Nagyon elfaradtam. Mit csinaljak?
2016. júl. 22. 14:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit meg tudni kell rola, hogy fuvezik es sorozik (ugy szivja a fuvet, mint mas a cigit es sort iszik viz helyett) nem reszeg soha es betepve sincs, szintentartashoz kell neki, de ezert senki nem iteli el a csaladban (hisz a csaladjanak mindent megad, nincs anyagi gondjuk). Ez nekem se lenne problema, de kicsit kezdem ugy erzeni, hogy pl.: ma is csak azert volt velem ilyen, mert ma meg nem cigizett. Jah, es ami alegrosszabb, hogy kulfoldon elunk, ok vannak itt csak nekunk. :(
2016. júl. 22. 14:56
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Minek kell az ilyen öntörvényű, beteges, nárcisztikus embernek a kedvében járni? Csak még tovább erősíted benne azt, hogy ő kivételes személyiség.

Nézz keresztül rajta és csak a minimális udvariassági szabályokat tartsd meg vele szemben, éppen csak annyit, hogy a nagynénéd és a kisfiú közelében maradhass.

2016. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Felek, hogyha en is atmegyek kozombosbe, meg ennyi kontakt se lesz a nagynenemekkel. :( de erzem en is, hogy ez nem mukodhet, nagyon elfaradtam. A ferjemet se akarom mindig ezzel terhelni, nagyon szomoru lesz o is, ha valami ilyesmi tortenik. :(
2016. júl. 22. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Sose lehetett s nem is lehet megfelelni mindenkinek. Gondolj magadra s szakítsd meg a kapcsolatot az ilyen emberrel valami módon. Én pl külön életbe vágtam, mielőtt jobban megsérültem volna lelkileg a családtól. Mivel nem lehet megfelelni mindenkinek (utolsó drogos gondos embernek nem is kell) gondolj magadra s azokra, akik normálisak veled.

Csak magaddal csesznél ki ha hajkurászod úgymond az olyan ember/ek elismerését, akik reménytelrnek.

2016. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!