Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy mindenkivel...

Miért van az, hogy mindenkivel normálisan el tudok beszélgetni csak anyámmal nem és anyám is mindenkivel normálisan el tud beszélgetni csak velem nem?

Figyelt kérdés

Legfrissebb eset az, hogy fel fogok mondani a munkahelyemen történt kisebb atrocitás miatt, amit párommal leültünk és megbeszéltünk a konyhában úgy, hogy ő sem foglalkozott addig mással és én sem. Ugyanúgy barátnőmnek is el tudtam mondani, mi történt. Ma hazajöttem anyámhoz - mert félig itt lakok, félig páromnál - és elmondtam neki az esetet vagyis csak megpróbáltam volna, mert egyből felkapta a vizet, engem titulált hibásnak és összevesztünk. Mindezt közben úgy, hogy nem hallgatott meg 100%-an, nem figyelt rám, hanem szöszmötölt a konyhában. Tíz perccel később mentem ki, hogy reggelizzek valamit, mert az elmúlt két napban nem sokat ettem, és hallom, hogy anyám telefonál. Végighallgatja azt, akivel beszél telefonon keresztül, utána pedig tanácsot ad neki és már vagy fél órája beszélgetnek. Velem öt percet nem tudott normálisan beszélni és ez már így van évek óta. Ugyanakkor tudom, ha pótanyámhoz elmegyek, akkor leül velem, meghallgatja a problémámat, neki akár órákon keresztül is mesélhetek... ezt csak azért mondtam el, mert most vasárnap fogom bemutatni a páromat nekik (2 hónapja vagyunk együtt), és előre látom, mi fog történni: én nem szólalhatok meg egész vacsora alatt, mert, ha megszólalok, akkor 5 perc után lebasz, hogy sokat beszélek, páromnak nyalizni fog, hogy megmutassa, milyen szuper anyuka. Ezzel csak annyi a gond, hogy párom azt a képet fogja látni, amit anyám akar láttatni vele, nem azt, hogy milyen anyám valójában. Párommal nagyon jól el fognak beszélgetni, így párom nem biztos, hogy meg fogja érteni, hogy miért nem vagyunk jóban anyámmal. Anyám mindenkivel normális, mindenkivel jól kijön: egy régebbi barátnőm a nyáron eljött velünk egy kirándulásra, anyám velem nem beszélt öt percet sem, barátnőmmel végigdumálta az egész napot, tanácsokat is adott neki. Nekem nem adott volna tanácsot, hogy mit csináljak a mostani kialakult helyzetben, egyszerűen csak leszólt amolyan hülye vagy lányom oldd meg magadnak stílusban a dolgaidat. Pedig annyira nem akartam ezt elmondani neki, mert tudtam, hogy ez lesz, csak azt gondoltam, változott valamit a helyzet, hogy ritkábban lát...

Én 21/l vagyok, párom 33.

Anyám 41.


2015. nov. 19. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom, a baj az, hogy "félig ott laksz", és gondolom, ez neki elég sokba kerül és erre még a munkahelyedet is otthagyod = neki még több költsége lesz miattad..
2015. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tisztára, mintha az én helyzetemet írtad volna le. Az én anyám detto ugyanilyen.

(Amit az első írt, nálam nem állja meg a helyét, albérletben élünk anyámmal, amit felesbe fizetünk. Ami bonyolítja a dolgot, hogy nekem van egy 6 éves lányom, akinek egy pohár vizet nem tudok úgy adni, hogy anyám ne bírálja felül, milyen pohárba, milyen hőmérsékletű, meddig töltöttem, stb.)

2015. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nézd egy "idegen" hülyeségét el tudjuk fogadni,de a saját gyerekünkét nem feltétlen. Amúgy ha nem írod a végén a korod azt hinném diák vagy vagyis olyan 16 körül mert elég gyerekes a természeted. Ha a pároddal átbeszélted akkor minek még anyád tanács is pluszban. Meg nem tudunk érdemleges választ adni ha nem mondod el hogyan is történt az a felmondás és miért.
2015. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyon hasonló a helyzet. Anyám leggyakrabban telefonál vagy facebookozik esetleg tévézik/filmezik bedugott füllel, vagy alszik mikor itthon van. Hiába próbálok vele beszélni egyszerűen elérhetetlen hiába van fizikailag jeleg, képtelen rám figyelni. Amikor rájön a depresszió akkor meg engem okol hogy sose beszélgetünk és elzárkózok... Szerintem ez a korral is jár, mert mamám jelenleteben is -bármennyire jófej- nem tudok egy mondatot végigmondani, anélkül hogy bele ne szólna, hogy "egyél még"/"kérsz még"/"van még süti is" stb. TesomTesóm is átnéz rajtam mióta megszületett a babája, vele is képtelenség beszélgetni, mert csak aházik és közben fejben a gyereken agyal.

Elég kellemetlen, de nálunk elég jellemző hogy mindenki a saját kis problémáival van elfoglalva. Én meg még tanulok szóval én ezt nem érthetem.

2015. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!