Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan beszéljem le az unokate...

Hogyan beszéljem le az unokatesómat arról, hogy tönkretegyen valakit?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm (lány, októberben lesz 14 éves) teljesen rá van állva egy tanárra a sulinkból. Múltkor azt mondta, hogy összejöttek, de most kiderült, hogy nem, viszont mindenáron meg akarja szerezni magának.

Hétfőn voltam náluk, és megmutatta, hogy miket írkál a pasinak Face-en és azt hittem, hogy elájulok. Bejelölték egymást ismerősnek, de ez mondjuk nem gáz, mert minden tanítványát visszajelöli, nekem is ismerősöm, és elég sok más tanár is, szóval ez még nem is lenne probléma. De az unokatesóm olyanokat kommentel a képei alá, hogy milyen dögös, meg szexi, meg szivecskéket meg nyálcsorgatós emojikat küldözget. Volt egy olyan kép, ami tavaly nyáron készült és a tanár fát vágott valami táborban és nem volt rajta póló, arra írta, hogy miket tudna vele csinálni.

Újabban priviben is írkál neki mindenfélét, megmutatta a levelezésüket, ami szerinte azt bizonyítja, hogy ő is bejön ennek a tanárnak, holott kedvesen és udvariasan, de elég egyértelműen megírta az unokatesómnak, hogy vegyen vissza, sőt, már a menyasszonya is figyelmeztette, hogy hagyja abba.

Most kitalálta, hogy majd küld neki meztelen képeket, hátha attól megtetszik neki. Ezt a tanárt mindenki szereti az iskolában, jól tanít, meg nagyon rendes is, és félek, hogy az unokatesóm ármánykodása miatt kirúgják, vagy le is csukhatják. Még nincs 14 éves, és ha a tanár le is törli a képeket azonnal, akkor is lesz nyoma, hogy elküldte neki.

A szüleinek azonnal szóltam, de nem hitték el, mert szerintük az ő gyerekük tökéletes, és sose csinálna ilyet, és írtam a tanárnak is egy üzenetet, hogy tiltsa le az unokatesómat, mielőtt késő lesz, de lehet, hogy még ez is kevés lesz.

Hogyan magyarázzam el az unokatesómnak, hogy ezzel nem fogja elérni a célját, viszont egy életre tönkreteheti a tanárt?


2016. júl. 28. 11:45
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett. :(
2016. júl. 28. 11:46
 2/35 anonim válasza:
82%

te jó ég :O Ez nagyon komoly helyzet. A tanár-diák kapcsolat eleve tabu. Nagyon helyre kell rakni az unokatesódat, vedd el a telefonját, de esküszöm még egy pofon sem ártana neki! Nem normális!! Tetszeni akar neki ezért egy meztelen képet küldene? Orvos kell ennek a lánynak, neharagudj hogy ezt írom de ez nagyon kiábrándító! Azt tanácsolom vedd el a kiscsaj telefonját és mutasd meg szülőknek de nagyon gyorsam mielőtt a meggondolatlansága miatt lecsuknak valakit! Ez nem gyerek játék. Nagyon felelőtlen. Remélem segítettem valamiben, de ez nem maradhat csak köztetek.

Jobb ha a tanár személyesen is elbeszélget az unokatesóddal, nem kell kedvesen, de meg kell értenie!

2016. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Én férjem pont az ilyen esetek kivédése miatt nem jelöli vissza egyetlen egy tanítványát sem. Nála is volt, hogy bepróbálkozott egy 13 éves kis K... de elküldte a petsába... Itt a tanár rontotta el, hogy nem tudta a helyén kezelni a helyzetet az elejétől fogva.
2016. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Sajnos csak utólag jutott eszembe, hogy le kellett volna fényképeznem az üzeneteit. Azt nem tudom, hogy a telefonját hogy vegyem el, de már mondtam az anyjának, hogy nézze át, mert igencsak meglepődne, hogy mennyire nem ismeri a gyerekét.
2016. júl. 28. 11:57
 5/35 A kérdező kommentje:
11:54, ez a tanár csak 23 éves, nem régóta tanít, szerintem nem gondolta volna, hogy ez lesz belőle.
2016. júl. 28. 11:59
 6/35 anonim ***** válasza:
69%
A helyedben elbeszelgetnek az unokatesoddal, es ha sokat ertetlenkedik, adnek neki egy atyai pofont is. Egyebkent a tanarnak kene lepnie eroteljesebben!!
2016. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Tanárnak szólj négyszemközt.

Kedves tanár úr, láttam a levelezést amit az uncsitesommal irkaltak stb... és nekem az a véleményem ha nekem mondván"el dicsekszik vele" akkor másnak is.

Ha nem akar problémát,akkor beszeljen ő a szüleivel és lehetőleg tiltsa le.

Ugyanis ha ezt nem teszi még talán ő fog bajban kerülni.

És mivel családban vagy nem akarsz az iskola szájara kerülni.

2016. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%
Én férjem sem sokkal idősebb, ő is csak egy éve tanít. Szóóóóval...
2016. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%
Szólj az igazgatónak
2016. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

Felnőtt szemmel nézve oltári égő, amit művel. Ez a közönséges felkínálkozás arra lesz elég, hogy mindenki ribinek gondolja, nem alaptalanul.

A nyilvános kommenteket mentsd el, mutasd meg a te szüleidnek, mondd el, amit még tudsz, és tőlük kérj segítséget. Talán nagyobb súlya lesz, ha a kedves szülőket egy felnőtt rokon szembesíti, hogy egy ordas ribizli a lányuk, és épp nyilvánosan égeti magát.


Jó esélye van, hogy a suliból eltanácsolják szeptemberben.

2016. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!