Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem akarok házasodni! Mit tegyek?

Nem akarok házasodni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 éve élünk együtt a párommal élettársi kapcsolatban.Nekem van egy kertes házam,örököltem a szüleimtől,ott lakunk ketten együtt.Gyerek nincs,papíron ő a szülőkhöz van bejelentve.Én 35 vagyok,ő 30 lesz egy hét múlva.És itt jön a lényeg.Évek óta azt mondogatja nekem,hogy maximum 30 éves korára szeretné hogy elvegyem feleségül.Az utóbbi napokban szinte minden nap szóba hozza a házasságot.Én viszont nagyon nem szeretnék nősülni!A szüleim is elváltak volna,de sajnos édesanyám belebetegedett a sok civakodásba,és meghalt mielőtt beadták volna a válópert faterral.Minden nap hallgatnom kellett gyerekként,hogy kinek mi fog járni.Én ezt nem szeretném.Nagyon sok ismerősöm elvált már.Tudom hogy nem ez a lényeg,de félek,hogy ha elveszem feleségül akkor el fogunk válni,és akkor még házam se lesz.Pedig nagyon szeretem,ő az igazi nekem,vele szeretném leélni az életemet.Csak annyi minden történhet még az életben,mi van ha jön valaki és elcsábítja tőlem?Akkor lehet mindenen osztozkodni?

2016. jún. 3. 11:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
észlény mivel a házad örökölt ezért azt nem kaphatja meg a feleség. az teljesen másfajta vagyon.és létezik házassági szerződés is ha annyira parázol
2016. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Hát,ha házassági szerződést akarnék,azon szerintem rendesen besértődne.
2016. jún. 3. 11:54
 3/35 anonim ***** válasza:
84%
Írjatok házassági szerződést.Ha csak az anyagiak tartanak vissza...mert ha tényleg az igazi,de nem veszed el,lehet akkor mást fog keresni...egy nőnek ha nem akarják elvenni,az azt jelenti,hogy nem szeretik annyira.Azért 9 év,az elég hosszú idő.Ennyi idő után már illő lenne elvenni,szerintem.
2016. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

nem vagyok ügyvéd, de úgy tudom,hogy a házasság előtt szerzett vagyon tárgyak nem számítanak.főleg,hogy örökölted és a párodnak kvázi semmi köze nincs hozzá. válás után szerintem teljesen a tiéd maradna. max annyi,hogyha költött a házra ,felújítás meg ilyenek akkor azért kérhet valamilyen kártérítést..de a házad nem fog a nevére kerülni,ez biztos.

szerintem ha már 9 éve együtt vagytok akkor nincsen mitől félned. inkább attól,hogy nem -e veszíted el emiatt. megmondom őszitén,hogyha én házasság párti vagyok,akkor nem is vártam volna 9 évet arra,hogy megkérjenek.nagyon sok idő.

ha biztos,hogy nem akarsz házasodni,akkor beszéljétek meg. bár már régen meg kellett volna,nem függőben hagyni az ügyet.

ha tényleg szereted és vele akarod leélni az életed,akkor kérd meg feleségül..szerintem nem ér annyit,hogy most ezért elveszítsd

2016. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökölted az nem közös vagyon.Írjatok házassági szerződést,esetleg mond neki el,mik a rossz tapasztalataid,egész gyerekkorodban ezt hallottad,ki mit visz,és ezért ez az egy feltételed,nem ellene szól.
2016. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen fölösleges mindeféle házassági szerzödés ebben az esetben, mert a házad soha nem lesz közös vagyon, válás esetén a tied maradna.


Emellett a mindennapokban összejött egyéb szerzemény meg már együttélésnél is közös vagyon, szóval ha ma otthagy, akkor is egy csomó mindent visz. (És lényegtelen, hová van bejelentve, ha veled él, akkor együtt éltek.)


Azt meg nem értem, miért válnátok el inkább, ha összeházasodtok, mintha "csak" együttéltek - semmivel sincs több vagy kevesebb esélye.


HA meg "elcsábítja", elcsábíthatja valaki, akkor az így is megtörténhet, viszont ha ennyire nem bízol benne, akkor nincs értelme együtt maradni.

2016. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
99%

Hát így biztos is, hogy ha jön valaki harmadik, aki megbecsüli és aki azt érezteti vele, hogy vele akar maradni mindig, akkor simán le fog lépni, mert tőled mit kap? Csak bizonytalanságot, csak áltatod, hogy szereted és vele szeretnéd leélni az életedet, hiszen még csak azt sem akarod , hogy összeházasodjatok. Persze hogy kétségei vannak. Azt látja most, hogy nem vagy hajlandó házasodni vele, mert valószínű arra gyúrsz, hogy ha jön valami ledér nő, akkor minél simábban leléphess tőle.

Magyarázhatsz bármit anyád és apád pancser kapcsolatával, gyenge kifogás.

Mellesleg már feltalálták a házassági szerződést is, nem kell gatya nélkül maradnod. Különben is, amit te örököltél, az sosem lehet az övé.

2016. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%

Férjem is a rossz családi mintáit hozta fel mentségül 7 év után. Jól kiosztottam hogy ne hasonlítgasson hozzájuk és a mi jól működő kapcsolatunkat.

Kérdező! Te annyira de annyira hülye vagy. Egy részt mert az elsőnek igaza van. Amúgy meg ha van közös szerzemény akkor házassággal vagy anélkül is osztozkodni kell. Ha nektek jó a kapcsolatotok akkor mire vársz, ha szereted ezt a nőt és ő szeretne férjhez menni? A jó kapcsolatot jobbá teszi a házasság, a rosszat nem teszi jobbá, és nem menti meg.

Ha tényleg jól megvagytok akkor az indokaid mind hülyeség és ettől a nagy tiltakozásodtól mehet tönkre a dolog. Jó dolog a házasság.

2016. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
98%

Ehhez nem kell házassági szerződés, az nem ilyen esetekre van. Amit örököltél még akkor is a tiéd (válás után is), ha házas emberként örökölted. Pl. velem is ez a helyzet. Ugyanígy a férjem ajándékba kapott egy nyaralót a házasságkötésünk előtt, azt sem követelhetném egy esetleges válásnál. Ezek külön vagyonnak számítanak.

A közös vagyont (pl. ketten építetek egy házat) azt kell felezni ha elváltok.

2016. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
97%

- az örökölt házad az különvagyonod amúgy is

- házasság nélkül is ugyanazok a szabályok érvényesek osztozkodáskor x év együttélés utá, szóval nem oszt, nem szoroz, hogy van-e papír, vagy nincs.


Ha ennyire nem bízol benne és ennyire nem vagy hajlandó arra, hogy boldoggá tegyed (nem lehetetlent kér tőled), inkább hagyd ott.

2016. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!