Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Ciki" ha a gyerek fiatalon...

"Ciki" ha a gyerek fiatalon jól keres és jól él?

Figyelt kérdés

25 év körüli, második saját ingatlanját tervezi megvenni, jó autóval jár, márkás ruhákban, rendszeresen nyaral, viszi a szüleit.


Ezt a rokonok előtt ti letagadnátok? Vagy nem akarnatok hogy a kevesbe tehetos rokonok ne irigykedjenek vagy rosszul erezzek magukat amiert az o gyerekuk kevesbe sikeres?


2016. szept. 9. 08:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mivel keres jól. Nálunk mindenki büszkélkedne inkább, kivéve, ha drogból vagy lányfuttatásból szedte meg magát.
2016. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
Senkit nem erdekel mennyi penzed van.
2016. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hozzateszem, hogy a csaladban van olyan aki 18 eves kora korul szult a semmire es olyan is aki sikeres sportolo megyei szinten.
2016. szept. 9. 08:53
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Pont leszrom, mi van a családodban, nem kell így felvágni.
2016. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha emiatt más rosszul érzi magát, az az ő baja.

Én Inkább örülnék, ha van kitől tanulni a családban, és támogatnám..

2016. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk a vagyon nem a megvásárolt javakon múlik. Ha nincs befektetett, félretett vagyon, akkornem feltétlenül vagyonos az illető.
2016. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ. Párom családjának egy része szerint jól megélni csak legálisan, másokat kihasználva lehet. Velük nem beszélünk pénzről.

A többiekkel igen.


Nem a pénz mennyisége a ciki, hanem az, hogyan jut hozzá és hogyan viselkedik másokkal, felvág-e stb.

2016. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell letagadni? A rokonok rendszeresen rákérdeznek, hogy vesztek-e éppen ingatlant?

Én biztos nem reklámoznám, elég, ha ti tudjátok, hogy jól éltek.

Ilyen dolgokra, hogy milyen márkájú ruha van rajtad, felesleges felvágni, semmit sem számít. Nem ettől leszel jobb vagy rosszabb.

Nem ciki, ha valaki jól él, ha normális forrásból van a pénze.

2016. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ezert is tettem a ciki szot idezojelbe. Penzrol, bevetelekrol sosem beszelunk meg egymas kozott sem. Sose kerdeztem apumat hogy kb. mennyit keres. A szuleim attol is kellemetlenul erzik magukat ha megkerdezik hogy hol vette a taskajat. Volt egy eset. Keresztszulom buszken mondta hogy x osszeget elkoltott egy szupermarketben. Es hogy mennyire boldog. Anyum rosszul erezte magat hogy o annyit 1-2 nap alatt elkolt kajara. Csak egy pelda volt. Ok rosszul erzik magukat ilyen helyzetben.


En speciel utalom ha a maganeletemrol beszelnek. Olyasmire gondolok hogy pl. apum epitkezesi vallalkozo es beszelgetes kozben ha megkerdezik hogy raer-e azt mondja hogy nem mert Busapestre megy felujitani a lanya lakasat. Ilyesmire gondolok. A ruhakon latszik hogy nem 1000ftos kinai, nem hagyom rajta az arcedulat ha erre gondolna valaki. Egy autorol pedig egy 10 eves is meg tudja mondani hogy milyen kategorias.

2016. szept. 9. 09:51
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
nem kell se felvágni vele, se mások miatt visszafogni magát/magatokat. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek fiatal kora óta jól megy a szekér (legális úton, nem akart továbbtanulni, volt egy jó ötlete, és azóta vállalkozó). Ő is "pénzeli" a szüleit, de nincs ebben semmi. Neki bejött, megteheti, soha nem irigyeltem tőle. Nem nagyképű, de nem is titkolja, hogy van mit a tejbe aprítani. Aki emiatt elítéli, vagy irigykedik, egyértelműen azért teszi, mert b*ssza a csőrét, hogy a srácnak fiatalon bejött az élet, ő meg gürizhet, és pont megél. Nem kell foglalkozni mások véleményével, és pont.
2016. szept. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!