Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok nők akik...

Vannak itt olyanok nők akik nagyon fiatalon, leányanyaként szültek? Hogyan alakult később az életük? Milyen lett a gyerekkel a kapcsolatuk a későbbiekben?

Figyelt kérdés

2013. dec. 30. 14:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%
Engem anyum fiatalon szült. Nem fejezte be a sulit sem, többet láttam a nagyszüleimet mint öt. Nem volt jó kapcsolatunk. El is költöztem onnan amint tudtam.
2013. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Anyám 18 volt, amikor szült, még nem volt 19, mikor elváltak a szüleim, anyámnál helyeztek el, aki 10 évre lepasszolt a mamának, azzal a címszóval, hogy 2 nap múlva jön értem. 28 volt, amikor előkerült, ma 48, és hiába bánta meg ezt a lépését, nem tudok anyaként tekinteni rá.
2013. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Barátnőm. 16 évesen esett teherbe, de mivel tablettát szedett és amellett vérzett, több hónapos terhes volt, mire kiderült, apuka rögtön lelépett. Ő magántanulóként folytatta a tanulmányait, időben leérettségizett, utána levelezőn főiskolára ment, mellette dolgozik, gyerkőc azóta ovis. A szülők támogatták végig, de megmondták neki, hogy csak addig támogatják, amíg felelősen viselkedik. Ő ezt teljesítette is, szuper anya, kihozta a helyzetből a legjobbat :) Egyáltalán nem a nagyszülők nevelik a kicsit, szóval az élete szépen alakul. Szerintem ő a pozitív példa, és nagyon hálás a szüleinek, amiért ezt lehetővé tették.
2013. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
92%
16 volt éppen az anyukám,mikor megszülettem, rá egy évre öcsikém. Az anyám lelépett mikor 3 voltam egy másik fószerral. Apukámmal maradtunk (szerencsére), lett másik anyu(aki számomra az igazi anyu), és több-kevesebb hullámvölgyel kijöttünk jól apámmal,mára teljesen. Anyámat nem ismerem,nem is akarom. Ez személyes tapasztalat, tudom nem pozitív, de hátha segít. De szerintem ez mindig attól függ, hogy nagyon fiatalon egy anya tudja e kezelni a helyzetet, és azt, hogy immáron nem a kora számít...:)
2013. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyon jó a kapcsolatom a lányommal. Soha nem hagytam el, és nem is volt soha szándékomban ilyent tenni. Nem volt az életünk mindig jó, mert az apuka lelépett amikor a kislányom 1 éves volt. Sokáig egyedül neveltem, közben leérettségiztem, majd tovább tanultam. Jelenleg férjhez mentem, nagyon szeretik egymást a lányom és párom. Ennél jobb életet el sem tudok képzelni.

A lányom 17 éves :)

2013. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Engem 18 évesen szült az anyám, 19 volt mikor elvált , én is. Nagymamámnak voltam lepasszolva általában . Többször elmondta hogy inkább lemondott az egyetemi tanulmányairol de ő olyan rendes, hogy nem vetetett el. Később az elvetélt álmait velem akarta megvalósítani. Durván beleavatkozott a személyes dolgaimba. Már karácsonykor sem beszélünk, de így nyugodtabb ha nem is fájdalommentes .
2013. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Az én ismerősi körömben az ilyen szülők általában megmaradtak a minimálbéres bolti eladók szintén, mert a gyerek mellett már sem idejük, sem pénzük, sem lehetőségük nem volt továbbtanulásra...
2013. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

a szomszédom 16 évesen szült, ök azota is együtt vannak a férjével, bár idöközben megcsalták egymást.. a férje alkoholista lett, a nö meg idegösszeroppanást kapott, javarészt a nagymama nevelte a gyereket. ez a házaspár most az 50-es éveiben jár.

a másik ismerösöm 18 évesen szült, a szülés után félévvel elhagyta a pasija...a szülei nevelik a gyereket, mert -anyuka- inkább buliba jár.

2013. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

én mondjuk már 20 éves voltam, amikor szültem, de én azt a 20 évet is kevésnek érzem. az apával csak fél éve ismertük egymást, és még a terhesség alatt visszatáncolt. terhesség előtt egyedül éltem, béreltem egy egyszobás kis lakást, mert egyetem mellett pultoztam, de terhesen abbahagytam a munkát és visszaköltöztem a szüleimhez, akik nagyon segítőkészek voltak. az egyetemet nem tudtam babával csinálni, kirúgtak. szóval munka, pénz, pasi és normális végzettség nélkül 20 évesen szültem meg a lányom. nem állt túl jól a szénám...

a szüleim rengeteget segítettek, így most 5-6 év után végül lett egy alapdiplomám és két szakmám, de iszonyú nyögvenyelősen ment a tanulás, gyűlöltem minden pillanatát, mert folyton azt éreztem, hogy nekem most nem erre kellene fókuszálnom, hanem az anyaságra és az aktuális megélhetésre, így bizony rengetegszer kellet vizsgát ismételnem, de azért valahogy csak elvégeztem a képzéseket. a lányom 2 évesen ment bölcsibe, addig laktunk a szüleimmel, akkorra már megszereztem az első szakmám, úgyhogy dolgozni kezdtem a további sulik mellett, de épp most rúgtak ki, úgyhogy most nem tudom, mi lesz, valószínűleg a kényszervállalkozók sorát gyarapítom majd. a lányommal kettesben élünk azóta is, elég szoros a kötelék köztünk, jó anyának tartom magam, de a mai napig küzdök valamiféle évek óta tartó hullámzó depresszióval, mert totál elveszett a lényem abban a nagy harcban, hogy egyáltalán talpon maradjak és normális életet éljünk. magányos vagyok és sokszor letargikus. de ez nem hat ki a lányommal való kapcsolatomra, vele jól bánok, és ő is nagyszerű gyerek, nagy szeretetben élünk. sokkal inkább a munkámon és tanulmányaimon látszott meg a hullámzó kedélyállapotom hatása. én is kíváncsi vagyok, mi lesz velünk 10 év múlva... az biztos, hogy szerepel az újévi fogadalmaim közt, hogy felkeresek egy pszichológust.

2013. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Én 18 éves voltam, amikor megszületett a lányom, nem terveztük még akkor, de valahogy ő megis megfogant (gumi mellett). Az apukája 100%-ban mellettem volt, azóta 20 éves vagyok, mostanra helyre jöttünk anyagilag is, és szóba jött már a kistesó.

Nem mindig könnyű, de a legjobb érzés anyának lenni! :)

2014. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!