Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel, illetve hogyan lehet figyelmen kívül hagyni - elengedni?

Figyelt kérdés

A történet nagyon hosszú, lényege, hogy közeli rokonrol van szó és egy ideje skizofrén, illetve valamilyen agyi - idegrendszeri betegsége van. Nincsen hivatalosan kimondva, de egy normális ember látja rajta, ha meg meghallgatja pár mondatát akkor tudni fogja, hogy ő nem egy 40 éves ember agyi szintjén van.

El tudom kerülni valamilyen szinten, de teljesen nem tudom kizárni az életemből hiszen elég közeli rokon. Hogyan lehet ezt kezelni, illetve elengedni és nem foglalkozni vele? Mit lehet ilyenkor csinálni ? Érzem, hogy a kedvem is rosszabb mostanában, és teljesen negatívvá teszi az embert.



2016. szept. 11. 21:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A másik fele egy másik rokonomé, ő még közelebb áll hozzám, de ha átvenném ő ide adná a részét. Viszont a másik része meg a személyé akit említettem aki miatt nem mennék oda. Nem akarok kiégni 30 éves koromra, bármennyire is szeretnék oda menni.
2016. szept. 11. 22:16
 12/18 anonim ***** válasza:

Apádnál, nagyapádnál távolabbi rokontól ne várd hogy a "részét" csak úgy odaadja. Tulajdonjogot vagy vállalat irányításának jogát adná át?


Előbbi esetben körültekintően fel kell mérni a cég vagyoni helyzetét, egy csillogó cégnek is lehet pl. sok-sok milliós adóssága.


Cégvezetést is csak óvatosan vállalj, van ahol a tulaj a háttérben gengszterkedik, és a balek cégvezető (hülyegyerek aki kap egy jó autót, meg egy milliós havi fizut) viszi el a végén a balhét.


De tegyük fel hogy az a másik rokon mindenben korrekt, ez esetben viszont nem hiszem hogy annyira jó ajánlatot írna neked szerződésben le, ami miatt érdemes lenne a sérült rokont elviselni. Írásos szerződést ha nem akar, akkor meg ott valami nem stimmel.

2016. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Semmi ilyenrol szó nincsen. Ez egy kis családi vállakozás amit örököltek. A lényeg az az, hogy ezt az embert nehez lenne elviselni, illetve a kérdés, hogy érdemes lenne belemennem és elviselni meg ugye a lelki következményeket is vagy pedig hagyjam és csinaljak valami mást messze tőle?
2016. szept. 11. 23:03
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz kérdés, még ha az álom melód is, de gyomorgörccsel kelni minden nap hogy lesz-e cirkusz... A helyedben én megpróbálnám egy hónapig, de előre szólnék hogy ne tervezzenek egyenlőre hosszútávra.
2016. szept. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez a baj. Ezt a szakmát is direkt ezért kezdtem el tanulni, de időközben ennyire elfajult a helyzet. Köszönöm a segítséget!:)

Lehet, hogy inkább hanyagolom ezt az egészet amíg ez a személy jelen van ott. Nem szeretnék én is olyan negatív, kiégett ember lenni.

2016. szept. 12. 08:07
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy átlag szakmával pont azok boldolgulnak jobban, akik már fiatalon egyéni vállalkozok, maguk urai. Legyen az egy igényes villanyszerelő, ács, szobafestőfestő-mázoló... Az ilyeneknek jellemzően pont az a gondja, hogy igényes, dolgos fiatal nem akar a segédjük lenni, trehány ember meg inkább hátráltatja csak. Ha jó szakmunkás vagy, akkor magadnak dolgozz, ne más cégének.
2016. szept. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Értem én amit mondasz, de egy nagy céghez is elmehetnék dolgozni. Nyilvan nem annyi lenne a fizetésem, viszont ettől az elviselhetetlen személytől távol lennék.
2016. szept. 12. 09:58
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet kipróbálni pár hétre vagy egy hónapra.


És szerintem beszéld meg ezt még azzal a személlyel, akit érint. Aki mondjuk szeretné, ha te ehhez a céghez mennél, vagy aki számít rád, mint családtagra, hogy elviseled azt az embert ott bent a cégnél - lehet, hogy őpont azért, mert már rajtad kívül senki más nem bírja mellette idegekkel... Stb., meg kell tudni több információt, és el kell árulni magadról több információt. Szerintem.

2016. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!