Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ilyen irigy a sógornőm?...

Miért ilyen irigy a sógornőm? Foglalkoznátok még vele?

Figyelt kérdés

Egyidősek vagyunk, 30 évesek, neki 3, nekem 4 gyermek. Az ő bevételük másfélszerese a miénknek, de ő elszórja, pl avonos carokra, amiket utána nem használ, hanem ha lejárt, kidobja, minden nap hús van, egy nap többször is főz, aztán kidobja, mert a gyerekeket már a hideg rázza tőle.

Én beosztom, olyat főzök, amiket kérnek, sminkeket csak olyat veszek, amit használok, 3-4 havonta veszek valamit ha elfogy. Minden hónapban kap valamelyik gyerek ruhákat ( használtat általában, de szépeket) , cipőt, magamra max 5 ezer ftot költök el ( ebben minden benne van, a hajfestéktől a deóig, tamponig), mindig van félretéve pénzem. Mostanában együtt járunk sok helyre, pár napja pl ruhákat vettünk egy ismerőstől. Tudta, hogy a nagylányomnak mit szeretnék ( egy konkrét dolgot, abból kb 5 darabot), meg is beszéltük, ha lesz, én hozom el. Erre ő látta meg előbb, és addig könyörgött a csajnak, míg mindet elhozhatta ingyen ( kb 20dbot).

Aztán délután a lányom előtt még hencegett is vele. A lányomnak rosszul esett, nagyon szüksége lett volna rá. Nem sértődtem meg, nem szóltam, majd holnap veszek neki újakat, de a tüske bennem maradt.

És mindig ez van mindennel. Ha kapok valamit ( pl. Karitásztól, más anyukáktól, akikkel jóban vagyok) , akkor mindig jön, hogy neki is kellene belőle. Én eddig szívesen adtam, de mostanában betelt a pohár. Állandóan lejárat a viselkedésével, a panaszkodásával, irigykedésével, másokra tett megjegyzésekkel. Neki ez otthonról hozott szokás ( ő roma, én nem), és kezdem azt érezni, hogy nekem ez sok.

Most úgy tűnik, én vagyok irigy, de nem. Nem sajnálom a nagylányától. Az esik rosszul, hogy ha megbeszélünk valamit, mindig hátbatámad.

Próbáltam beszélni vele, de csak azt értem el, hogy elkezdett sikítozni, csapkodta a lábát, "leszaggatom magam"-ozott, bár ez nem tudom, mit is jelent pontosan.

Szerintetek mit tegyek? Egyáltalán ne foglalkozzak vele, vagy, csak ne menjünk együtt sehova? Mi lenne a célravezető?


2016. szept. 21. 14:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy tudod kerüld. Nagyon sajnállak hogy ilyen sógornőd van. Ne foglalkozz vele.
2016. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Hát igen, ne menjetek együtt sehova, főleg ha mindenhol lejárat… hisz’ ez sajna téged is minősít, hiába te nem vagy olyan.

Ne is foglalkozz vele, ne is mondd el neki, ha kapsz vmit vkitől, nem kell neki mindenről tudnia.

2016. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Sajnos lát mindent. Itt lakik a szomszédban, és egész nap a kapuban ácsorog, mindent tud, lát, hall. Pl valamelyik nap szexeltünk a párommal, és nyitva volt az ablak. Alapból nem vagyunk hangosak, de kihasználtuk, hogy nincsenek itthon a gyerekek, és épp nem dolgozik a párom. Szól a zene is, tehát semmit nem lehetett kihallani. De délután már hangosan kiabálta a férjének ( párom tesója), hogy ezek folyton bacnak. ( nem írhatom másként, de azt a szót használta). Plusz hogy olyanok vagyunk, mint a nyulak, meg hogy a szex csak gyerekcsinálásra való, minek csináljuk, ha nekem nem lehet több, nem is vagyok már nő, meg hasonlók. ( elköttettem magam) Én a gyerekekkel voltam az udvaron, mindent hallottam, nagyon rosszul esett. De pl nem tudom, honnan tudta, hogy mit csináltunk, hacsak nem leskelődött ablakon.

Meg ilyen jellegű dolgai vannak.

Szerinte én rossz anya vagyok, mert a 9 és 10 éves gyerekeim egyedül fürdenek, mosnak hajat, pakolnak be a táskába, választanak ruhát, vannak itthoni, háztartásbeli teendőik.... Szerintem abban, hogy összepakolnak este, beágyaznak reggel, ha kupis a szekrényük, rendberakják, semmi rossz nincs.

De hogy miért kell rólam beszélnie mindenkinek, számomra rejtély.

2016. szept. 21. 15:26
 4/23 anonim ***** válasza:
26%
Nem látom ebben hol az irigység. Irigységet a te soraidból lehet érezni. Te tökéletes vagy, ő meg nem. Ennyi. Nem kell vele barátkozni, ha gyakran kellemetlen helyzetbe hoz!
2016. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
nem kell jóba lenni,de cigány nővel nem érdemes rosszban sem:S én a helyedben elköltöznék amint lehet, mert ebből jó nem sülhet ki. Ne állj vele vitába csak szimplán szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2016. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, de ha ekkora kokeró a sógornőd, a párod milyen lehet? És a párod családja? Jó isten...


Engem instant kiábrándítana egy ilyen családtag, nem még hogy melléköltözzek, vagy beházasodjak ilyen helyre. Azt hiszem, elküldeném melegebb éghajlatra, ha ilyeneket hallanék vissza, meg amúgy is, kár az ilyenbe a szó, hiszen a szó szoros értelmében egy primitív lény.

2016. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%

Az a fura, hogy szerintem is a 6-os kapisgal valamit. Valahogy süt valami a soraidbol, ami nem stimmel. A romazast kifejezetten gusztustalannak tartom, ennek szerintem a dologhoz semmi köze, de ügyesen mamipulalod a hozzászólókat, mert igy alapból neked fog igazat adni az átlag (rasszista) polgár.

Azt fol nem foghatom, hogy ha ennyi bajod van vele, akkor honnan tud rólatok ennyi mindent, pl.hogy elkottetted magad. Minek avatod bele a dolgaidba? Ha nem tudna róluk, nehezebben tenne keresztbe.

Azt meg végképp nem ertem, hogy TEGED hogy td lejáratni valaki az Ő viselkedésével.

2016. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A párom sem és a családja sem roma származású, de ha az is lenne, akkor sem lenne baj. Én csak azért próbáltam vele jóban lenni, hogy ne pletykáljon rólam semmit, mert arra az ő férje is figyelmeztetett, hogy pletykás. Náluk ez normális az ő családjukban. De emiatt a férjével is vitái vannak....

És nem, nem vagyok irigy. Nek tudom, ezt miből gondoljátok. Eleve, ha ugyanazon ruhák kellettek volna mindkettőnknek, és ezt előre tudom, nem így alakítottam volna. És előre meg is beszéljük mindig, pont azért, hogy ne legyen vita, aztán mégis pont az, pont olyan, pont akkor kell neki, ami nekem is. Saját szavához sem hű. Nem irigylek én tőle semmit, én máshol is meg tudom venni, meg nem is csináltam semmit, nem is szóltam semmit.

Hogy hogy tud lejáratni? Szerinted az milyen, hogy a falu közepén beszélgetünk ( a boltnál), és egyszercsak beszól valakinek, hogy de büdös, koszos, szakadt vagy, vagy hangosan ecsetelgeti, hogy a barátnőm éppen kivel fetreng, holott férje van ( nem csalja meg, csak sógornőm szerint), meg ilyenek. Ebből automatikusan mindenkinek az jön le, hogy én is ezt gondolom.

Sajna nehéz leírni a szitut...ezek csak egy-egy esetet írnak le, de mindennapos. Én elég csendes, visszahúzódó vagyok, talán túlságosan is konfliktuskerülő, így eddig tűrtem minden hülyeségét. De már tele a padlás. Költözni nem tudok, saját házam van, itt nem lehetne eladni. Ha albérlet lenne, már nem lennénk itt.

2016. szept. 21. 16:54
 9/23 A kérdező kommentje:
Hogy honnan tud ennyi mindent? Őszintén nem tudom. Nem csak rólam, minden falubeliről tud mindent. Nem avatom be, még csak az kellene. Akkor tényleg eláshatnám magam, mert vannak eü gondjaim, de nem szeretném, ha kitudódnának...utálom, ha sajnálkoznak.
2016. szept. 21. 16:57
 10/23 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy most nagyon hülye vagyok, de ha a párod nem roma, az ő férje meg nem a tesód, hogy a sógornőd? Vagy nem ugyanaz vmelyik szülő?
2016. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!