Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért ilyen irigy a sógornőm?...

Miért ilyen irigy a sógornőm? Foglalkoznátok még vele?

Figyelt kérdés

Egyidősek vagyunk, 30 évesek, neki 3, nekem 4 gyermek. Az ő bevételük másfélszerese a miénknek, de ő elszórja, pl avonos carokra, amiket utána nem használ, hanem ha lejárt, kidobja, minden nap hús van, egy nap többször is főz, aztán kidobja, mert a gyerekeket már a hideg rázza tőle.

Én beosztom, olyat főzök, amiket kérnek, sminkeket csak olyat veszek, amit használok, 3-4 havonta veszek valamit ha elfogy. Minden hónapban kap valamelyik gyerek ruhákat ( használtat általában, de szépeket) , cipőt, magamra max 5 ezer ftot költök el ( ebben minden benne van, a hajfestéktől a deóig, tamponig), mindig van félretéve pénzem. Mostanában együtt járunk sok helyre, pár napja pl ruhákat vettünk egy ismerőstől. Tudta, hogy a nagylányomnak mit szeretnék ( egy konkrét dolgot, abból kb 5 darabot), meg is beszéltük, ha lesz, én hozom el. Erre ő látta meg előbb, és addig könyörgött a csajnak, míg mindet elhozhatta ingyen ( kb 20dbot).

Aztán délután a lányom előtt még hencegett is vele. A lányomnak rosszul esett, nagyon szüksége lett volna rá. Nem sértődtem meg, nem szóltam, majd holnap veszek neki újakat, de a tüske bennem maradt.

És mindig ez van mindennel. Ha kapok valamit ( pl. Karitásztól, más anyukáktól, akikkel jóban vagyok) , akkor mindig jön, hogy neki is kellene belőle. Én eddig szívesen adtam, de mostanában betelt a pohár. Állandóan lejárat a viselkedésével, a panaszkodásával, irigykedésével, másokra tett megjegyzésekkel. Neki ez otthonról hozott szokás ( ő roma, én nem), és kezdem azt érezni, hogy nekem ez sok.

Most úgy tűnik, én vagyok irigy, de nem. Nem sajnálom a nagylányától. Az esik rosszul, hogy ha megbeszélünk valamit, mindig hátbatámad.

Próbáltam beszélni vele, de csak azt értem el, hogy elkezdett sikítozni, csapkodta a lábát, "leszaggatom magam"-ozott, bár ez nem tudom, mit is jelent pontosan.

Szerintetek mit tegyek? Egyáltalán ne foglalkozzak vele, vagy, csak ne menjünk együtt sehova? Mi lenne a célravezető?


2016. szept. 21. 14:46
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Szombaton lesz a fiam 3. szülinapja. Lesz babazsúr, őket is meghívtuk, mert a gyerekeink jóban vannak. Cukrász szakmám is van ( hobbiként végeztem el egy tanfolyamot) , így a tortát én csinálom. Nem én leszek hú de ütős, hanem a torta. Nyilván kiöltözöm, smink, haj, köröm ( magamnak csinálom meg), és a gyerekek is. Ezen fog rágódni jó sokáig, majd október végén dupla szülinap a nagyoknak, akkor ismétlés. Irigy lesz, de nem miatta csinálom, hanem a gyerekekért.
2016. szept. 22. 11:57
 22/23 anonim ***** válasza:
61%
én szép lassan leépíteném a csajt , egyre ritkábban hívnám meg a partikra, ünnepekre stb. és igenis huzatnék egy majd 2 méteres falat, hogy ne tudjon átlesni a drága XD
2016. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Cifra nyomorúság. Úgy olvasom, komoly anyagi problémáitok vannak, karitásztól, innen-onnan szerzitek még a gyerekek ruháit is.

(Már bocsánat, de nem véletlenül került be egy roma is a családba.)

Nem tudtad megvenni a nagylányodnak sem azt az öt izét, akkor minek ide műköröm meg fodrász?

Süss egy tortát és ünnepeljetek úgy, hogy a GYEREKNEK jó legyen, és ne kelljen kölcsönkérni hó végén kenyérre.

A rivalizálást kellene elfelejteni.

2016. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!