Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kezeljük az elvárásokat...

Hogyan kezeljük az elvárásokat az ajándékokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A párom családja meglehetősen "nagy", legalább is az enyémhez képest. Nekem csak apukám és nagymamám van, páromnak viszonyt anyukája, nagymamája, huga és annak a férje is, akikkel szorosabb a kapcsolata.


Az én családomból apukám, és nagymamám nem várják el az ajándékokat Karácsonykor, születés-és névnapokkor. Ezt úgy kell érteni, hogy egy doboz Bonbont is ugyanolyan jó szívvel fogadnak, mint egy 5000 Forintos ajándékot, és soha nem szabják meg, mit vegyünk, vagy mennyi pénzért.

Ha én adok/ viszek nekik valamit, akkor azt a kettőnk nevében, a saját, és a párom nevében viszem.


A párom családja viszont más, legfőképpen az anyukája. Náluk elvárás (főként az anyai részről), hogy minden családtagnak legyen megünnepelve közösen a születés - és névnapja, meg a Karácsony. Korábban azt várták, én, és a párom is külön összeget adjunk ilyenkor. Karácsonykor is kértek tőlem is a "közös" ajándékokba 5000 forintot.


Nem arról van szó, hogy nem szeretem őket, vagy sajnálom tőlük, de nekem ez a jelenlegi helyzetemben túl sok kiadás. (Tanulok, amit havi szinten ki kell gazdálkodnom, és most apukám is beteg, több hónapja táppénzen van, őt is kell segítenem.) Mellette nekem nem túl könnyű, hogy a saját szűkebb családomon túl (apukám, nagymamám, párom) még 4-5 ember mindenféle ajándékába pénzt adjak, ami évi 10-11 alkalom születés-meg névnapokkal és Karácsonnyal.


Odáig mi magunk közt eljutottunk, hogy a párom fizeti ezeet az ajándékokat kettőnk helyett, kettőnk nevében, és a "kért" összegek is picit csökkentve lettek, de anyukája vérig volt sértődve, mikor arra kérték (párom és a huga is), hogy ez az egész ajándékozósdi legyen befejezve ilyen szinten.


De szerintem ez hosszú távon amúgy sem megy. Párom hugának kisfia született, akinek a párom lett a keresztapja. Párom anyukája már kérdezgette, miért nem viszünk ajándékot a babának minden látogatáskor. (Pedig ő is tudja, mennyi pénzből élünk, és, hogy van mire gyűjtenünk.) Ráadásul a párom testvéréék 3 gyereket szeretnének. Ez pedig szerintem évek távlatából vállalhatatlan, hogy asaját szűkebb családunkat is ajándékozzuk, meg a tágabb családból is 7 embert ilyen formában.


Nem akarok ezreket kiszórni, mikor máshol lenne a helyük, de azt sem szeretném, hogy a párom anyukája miattam nagyon megsértődjön, mert annak főleg a párom inná meg a levét.

Mit lehet ilyenkor tenni?


2016. nov. 4. 07:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem csak a gyerekek követelnek ajándékokat, nem érett, felnőtt emberek...főleg ha még tudják is, hogy úgy élnek, hogy nem szórhatják a pénzt. Miért nem lehet az ilyet úgy megbeszélni, hogy ők maguk között ajándékoznak amit és ahogy akarnak, ti meg csak valami apróságot adtok egymásnak. A karácsony nem a magamutogatásról szól, hogy ki költötte el a legtöbb pénzt. Az én szüleimnek annyi is elég, hogy együtt a család, nem kell nekik semmi más. Mindig azt mondják, hogy nem kell nekünk rájuk költenünk, csak használjuk el a pénzt hasznosan magunkra. Nekik ha kell valami azt úgyis megveszik.
2016. nov. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Akkor szerencséd van a családoddal ilyen szempontból. Az én családom is hasonlóan gondolkodik.

A párom anyukája viszont abban a felfogásban él, hogy mindennek meg kell adni a módját. (Születésnapra drága torta, esküvőre nagy lakodalom és szép dekoráció, lakásnak csakis újabb építésű.) Közben pedig a saját takarója sem ér el eddig, csak ő azt az elvet vallja, hogy pont erre vannak a hitelek. Párom gyerekkorában ha nem volt pénze valami ajándékra vagy ünnepségre, inkább hitelt vett rá fel. Nekem viszont a nyújtózkodj, ameddig a takaród elér elv a szimpatikus.

2016. nov. 4. 07:30
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Kozlod először a pároddal, aztán együtt a a családdal, hogy kész, eddig tartott, te, ti nem ajándékoztok. Ennyi
2016. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kozoljetek h nem tudtok annyit szal valami jelkepes kapnak ... Es ezt tartsatok is be, lehet h partner lenne a parod testvere is ebben akkor.kozosen mar nagyobb a siker eselye
2016. nov. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb felhozza, ne tépelődj, mondd ezt.

Igen anyuka/Kati néni, én is szívesen hoznék ajándékot a keresztfiunknak, ha telne rá. Mi lenne, ha ezentúl az ajándékozást a kicsire korlátoznánk, a felnőtteket meg tortával, virággal köszöntenénk?

2016. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod a parod anyjanak, hogy nem tudod ezt anyagilag megoldani. Ha nem erti meg, az az o baja!
2016. nov. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ezt a párodnak kéne lerendezni az anyjával, megértetni, hogy nincs egyszerűen pénzetek minden ünnepre drága ajándékot adni. Vagy jó lesz a jelképes vagy nem vesztek semmit, válaszhat. Ha nincs pénz, akkor nincs pénz, megélni fontosabb, mint xy névnapja.
2016. nov. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
13%

Azért látogatóba vinni illik egy bonbont és egy játékot a gyereknek. Akár csak egy jobb buborékfújót, odáig lenne a buborékokért szerintem.


Ez kijön raffaellóval 1000ftból.


Nehogymár ketten egy 10est költsetek ajándékra. Nem az anyuka szándékával van gond, hanem a kimért összegekkel. Majd ha beházasodsz vagy eljegyeznek költhetsz rájuk, de így..


Egy egy ital és bonbon nálunk a szokás, az is akkor, ha a születésnapon vendégül látnak vagy ünnepség van.


Névnapra jókívánság.


Karácsonyra kicsit nagyobb, 2000 ft körüli ajándék, de csak annak, akivel találkozol. Anyósjelöltnek persze mehet az 5ös.


Én is elvárom valamilyen szinten, hogy aki vendégségbe jön és eszik nálunk, az hozzon legalább egy milkacsokit, vagy legközelebb pótolja, ha nem telt rá.


Ha városban találkozok valakivel, az nyilván más, de mi is mindig vittünk és kaptunk is.


Te mit kapsz tőlük egyébként?

2016. nov. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt iylen... férjem rokonai, hogy megvagyunk hívva karácsonyi vacsira, és ennyit meg ennyit költsünk a gyerekeikre, meg rájuk... persze valahogy mintha csak ránk vonatkozott volna a minimumkorlát... de általában meg is mondták mit kérnek... Aztán kitalálták, nekik sokba kerül a karácsony, csak a gyerekeket ajándékozzuk, de ennyit és ennyit minimum... persze náluk több gyerek van... És megint csak ránk vonatkozott valahogy a minimumösszeg... Végül köszöntük, de lemondtunk a karácsonyokról :D Ez nem család... Azok maradtak, akikkel nem is ajándékozunk, hanem összejárunk kajálni. hol itt, hol ott.

Vannak akik konkrétan rokonsággal vetetik meg karácsonyra kérve egy csomó dolguk. szerintük evvel semmi baj, ők meg adnak valami 200 forintos, vagy munkahelyen repire kapott cuccot vissza... ilyenkor mondom, hogy ugyan vér... nem válogathatod meg a rokonságot, max eldöntheted, tartod e a kapcsolatot.

2016. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

Úgy látszik, a párod húga is kapható lenne megállítani ezt az esztelen költekezést. Szövetkezzetek hárman és ne engedjetek az álláspontotokból. Anyuka vérig sértődik egyszer, kétszer stb., aztán beletörődik.

Csak következetesen!

Tudom, hogy nem könnyű a párodnak sem, de mondd el neki, hogy nem veszel részt a családi ünnepeken, mert nem tudod és nem is akarod viszonozni. Nem megoldás, ha a párod fizet kettőtökért, ennek így sose lesz vége.

Magatokért szeret a családja vagy az ajándékaitok értékéért?

2016. nov. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!