Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kezeljük az elvárásokat...

Hogyan kezeljük az elvárásokat az ajándékokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A párom családja meglehetősen "nagy", legalább is az enyémhez képest. Nekem csak apukám és nagymamám van, páromnak viszonyt anyukája, nagymamája, huga és annak a férje is, akikkel szorosabb a kapcsolata.


Az én családomból apukám, és nagymamám nem várják el az ajándékokat Karácsonykor, születés-és névnapokkor. Ezt úgy kell érteni, hogy egy doboz Bonbont is ugyanolyan jó szívvel fogadnak, mint egy 5000 Forintos ajándékot, és soha nem szabják meg, mit vegyünk, vagy mennyi pénzért.

Ha én adok/ viszek nekik valamit, akkor azt a kettőnk nevében, a saját, és a párom nevében viszem.


A párom családja viszont más, legfőképpen az anyukája. Náluk elvárás (főként az anyai részről), hogy minden családtagnak legyen megünnepelve közösen a születés - és névnapja, meg a Karácsony. Korábban azt várták, én, és a párom is külön összeget adjunk ilyenkor. Karácsonykor is kértek tőlem is a "közös" ajándékokba 5000 forintot.


Nem arról van szó, hogy nem szeretem őket, vagy sajnálom tőlük, de nekem ez a jelenlegi helyzetemben túl sok kiadás. (Tanulok, amit havi szinten ki kell gazdálkodnom, és most apukám is beteg, több hónapja táppénzen van, őt is kell segítenem.) Mellette nekem nem túl könnyű, hogy a saját szűkebb családomon túl (apukám, nagymamám, párom) még 4-5 ember mindenféle ajándékába pénzt adjak, ami évi 10-11 alkalom születés-meg névnapokkal és Karácsonnyal.


Odáig mi magunk közt eljutottunk, hogy a párom fizeti ezeet az ajándékokat kettőnk helyett, kettőnk nevében, és a "kért" összegek is picit csökkentve lettek, de anyukája vérig volt sértődve, mikor arra kérték (párom és a huga is), hogy ez az egész ajándékozósdi legyen befejezve ilyen szinten.


De szerintem ez hosszú távon amúgy sem megy. Párom hugának kisfia született, akinek a párom lett a keresztapja. Párom anyukája már kérdezgette, miért nem viszünk ajándékot a babának minden látogatáskor. (Pedig ő is tudja, mennyi pénzből élünk, és, hogy van mire gyűjtenünk.) Ráadásul a párom testvéréék 3 gyereket szeretnének. Ez pedig szerintem évek távlatából vállalhatatlan, hogy asaját szűkebb családunkat is ajándékozzuk, meg a tágabb családból is 7 embert ilyen formában.


Nem akarok ezreket kiszórni, mikor máshol lenne a helyük, de azt sem szeretném, hogy a párom anyukája miattam nagyon megsértődjön, mert annak főleg a párom inná meg a levét.

Mit lehet ilyenkor tenni?


2016. nov. 4. 07:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Laknotok van már hol (saját, nem albérlet), vagy csak úgy szórjátok a pénzt a rokonokra?


Ha lesz gyerek, és nem lesz annyi pénz, a gyereknek nem veszel meg valamit, hogy nekik legyen a borítékba?


Meg kéne tanulni nemet mondani.

2016. nov. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy az én felfogásom is furcsa, 33 éves felnőtt vagyok, és ha mondjuk "megtartom" a névnapomat, bőven beérem egy szál virággal. Nem azért hívok vendégeket,hogy ajándékokat hozzanak. Meglepő, de tényleg így van.

Mi pl. a férjemmel, 3 éve megkértük a családot,hogy Karácsonykor is csak a gyerekek legyenek ajándékozva. Mi a férjemmel egymásnak veszünk szülinapra, névnapra, ha van tényleg olyan valami, amiről tudjuk,hogy szeretné. De ha nincs, akkor nem veszünk. Akkor marad a szál virág, meg az üveg bor.

Ha valaki húzza a száját,hogy ő főzött-sütött és mégsem kap csak egy bonbont, az ne csináljon ünnepséget.

Az meg,hogy mindig vinni kell valamit a gyereknek? Mekkora baromság? Hozzánk minden nap jön apukám? Szép is lenne, ha elvárnánk,hogy hozzon valamit.

Kérdező! Ezt szerintem a párodnak kellene megbeszélni az anyukájával. Gondolom értelmes férfi, le tud ülni az anyukájával, el tudja mondani,hogy nem tehetitek meg, és nem azért mert nem akarjátok,hanem mert nem tudjátok.

2016. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%
háát az összejövetelnél nálunk is mindig összejön a párom családja és ilyenkor mindig torta és mindegy kinek a tortája az unoka is elfújhatja a gyertyát(valamiért ez lett a szokás), persze mindig flancos ajándékok de igazán vidám csevegés nincs mintha csak egy kirakati család lenne :S A gyereknek először rendes ajándékot vettem(most 2 éves) de láttam, hogy ha nem a kicsi kezébe adom az ajándékot akkor a szülei félrerakják(mert nem IKEÁS vagy más márkás cucc) ezért idén egy táncoló, éneklő játékot vettem 400 Ft-ért az adományboltban, teljesen jó állapotban(van amikor becsomagolva visznek be cuccot mert abból már van otthon még egy) szóval én az adományboltot ajánlom illetve a Háda játékrészlegén is pár száz ft egy plüss.
2016. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 mi a fene ***** válasza:
És ez a kedves "anyós pajtás " milyen hitelből vásárolt ajándékokra vágyik még ?gondolom, megvan mindene, kacatot, porfogót kár szaporítani. Minden okosat elmondtak már előttem, nagyon örülök, hogy egy véleményen vagyunk. Nálunk karácsonykor mindenki csak a saját családját és gyerekeit, szüli, vagy névnapkor ahogy összefutunk, süti, virág -szerényen- ital. jó nagy dumcsi, kész !
2016. dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 mi a fene ***** válasza:
Egyébként a keresztgyereknek ajándék lehet egy séta, vagy egykis segitség a szülőknek.Jobban értékelnék lehet, mint a 20. virágvázát. Ne görcsölj, meg kell szüntetni, mert semmi értelme.
2016. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!