Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
4 napja műtötték nagynénémet(anya tesója). Kitaláltuk azt, hogy költözzön hozzánk pár napra, amíg jobban nem lesz. Ma délelőtt engedték ki a kórházból, apa hozta haza. Utána bementem hozzá a szobába, és beszélgettem vele kicsit. Nem sokkal később bejön anya, hogy miért nem segítek neki, és miért vagyok itt és beszélgetek. Hozzáteszem: délelőtt segítettem a takarításban, főzésben. Utána azt mondtam, hogy a nagynénémet most engedték ki, és gondoltam jót tesz az, ha beszélgetek vele. Erre anya leordítja a fejem, hogy pont nem kéne bent lennem és hagynom kéne. Nagynéném annyit mondott, hogy ha zavarnám, akkor szólna, és nekem adott igazat. Apa is bejött, elmondtuk neki is a sztorit, utána anyát ,,kirángatta" a szobából és azt mondta maradjak nyugodtan. Leültem nagynéném mellé és elkezdtem sírni.,,Megölelt", és azt mondta nagyon szeret, és örül hogy itt vagyok neki..
2016. nov. 13. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Apádnak van igaza, meg nagynénédnek. Anyád valamiért hisztis.
2016. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Apudnak és a nagynénédnek.
2016. nov. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelmű.
2016. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem anyukádnak.
2016. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az egész nekem volt a legkellemetlenebb... :( Nem az, hogy leordított, hanem hogy nagynéném előtt ,,rendezett műsort"... akinek ráadásul nyugodtnak kellene lennie most

(Kimaradt: 13/L vagyok)

2016. nov. 13. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
A nagynéni biztos boldog, hogy ilyen kedves vagy vele. Anyád valóban elég fura, ne törödj vele.
2016. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Könnyű egy oldalról megítélni a helyzetet, de engem érdekelne, hogy a kérdező anyja hogy látta a dolgot. Valahogy mindig az jön le ezekből a kérdésekből, hogy a kamaszlányok mind szorgosak, kedvesek, elvégzik a házimunkát, szépen szólnak mindenkihez, az anyukáik pedig mind gonosz, idegbeteg banyák, akik ok nélkül üvöltöznek.

A gyerekek, a tinik, szeretik úgy előadni a dolgokat, ahogy ők látták... és ezt ők el is hiszik magukban, hogy tényleg így történt.

Itt valószínűleg annyi történt, hogy míg anyuka főzött, mosott, takarított, addig kislány epekedve várta a nagynénjét, közben nagy duzzogva hajlandó volt annyit segíteni, hogy kiöntötte a felmosóvizet. Majd ahogy megérkezett a nagynéni, befészkelt hozzá a szobába, közben kb. ötször szólhatott neki anyuka, hogy kéne segíteni ebben-abban, amire mindig az volt a válasz, hogy "mindjáááááááááárt". Bizonyára nagyon örült a nagynéni a kislány társaságának, de inkább a kislány örült a nagynéninek. Nyilván amúgy is szereti, de nagyon jellemző, hogy az anyjuk ellen éppen lázadó tinilányok a rokonság más női tagjaihoz kezdenek jobban kötődni.

Szóval valószínűleg már órák óta könyörögtek a kérdezőnek, hogy menjen ki segíteni, ezt megunta anyuka, bement a szobába, kérdőre vonta, és majdnem 100%-ig biztos, hogy nem ő emelte fel először a hangját.

Na és ez után jött az a rész, amikor anyuka kiabált és veszekedett mindenkivel.

Tény és való, hogy nem minden szülő tökéletes, de egy gyereknek halvány fogalma nincs, hogy mennyire nehéz egy családot eltartani. Lehet, hogy anyuka jelen esetben türelmetlen volt és elvárta, hogy a gyereke besegítsen, de talán ez érthető, ha egyedül főz és takarít az egész családra, ráadásul még érkezik egy fekvőbeteg szállóvendég is, és a lánya nem hajlandó segíteni neki, csak hisztizik és visszabeszél.

Egyszer majd felnő a kérdező is, lesz családja, munkája, gyereke, lesz rajta felelősség, és akkor majd eszébe jut ez a veszekedés, és rájön, hogy mennyire igaza volt az anyjának.

2016. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

,,Kedves" utolsó!

Nem értem, hogy miért kell valakit lenézni azért, mert a többi tinilány olyan, hogy más verziót ír, de ezt nem találtam ki. Ha érdekel mit csináltam, leírom:

-felkeltem, felöltöztem stb.

-reggeli

-porszívózás, szobaelőkészítés

-felmosás


Ezalatt anya főzött, és mosott..


Másrészt nem értem azt, hogy ,,a család más női tagjához kezdenek el vonzódni"... Eddig is jóba voltam a nagynénémmel, nem csak mostanába.,,Nem hiányzik egy fekvőbeteg"-Hidd el, mi sem örültünk, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, de csak ideiglenesen lesz nálunk, amíg jobban nem lesz. Ráadásul a szüleim ötlete volt...

2016. nov. 13. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es, te írtad iróniából: "a kamaszlányok mind szorgosak, kedvesek, elvégzik a házimunkát, szépen szólnak mindenkihez, az anyukáik pedig mind gonosz, idegbeteg banyák, akik ok nélkül üvöltöznek." -nos, igen, én pontosan ilyen kamasz voltam és anyám végig üvöltött velem és ez nem irónia, ez a valóság. Így nőttem fel.


Kérdező, nektek volt igazatok.

2016. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!