Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti szoktatok egymás között a...

Ti szoktatok egymás között a családban vásárolni?

Figyelt kérdés
Szoktatok pl. fényképezőt, telefont, hangszert (tehát értékesebb dolgot) családon belül pénzért eladni, vagy venni?
2016. nov. 24. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem jellemző. Motort adtam már el, de igen nyomott áron... 380ezer helyett 200ezerért. Családdal nem jó üzletelni, mert ha valami gondod van, pl pár nap múlva nem működik akkor így jártál.
2016. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem volt még erre példa. Szerintem kínos szitu: ha ugyanannyiért adod, amennyit valóban ér, akkor miért bánsz úgy a családtaggal, mint bárki más idegennel, ha meg áron alul, akkor miért is kéne csak úgy akár tízezreket ajándékozni egy rokonnak...Tökéletes állapotú, de már nem használt, nem trendi okostelefont adtam már szülinapi ajándékba rokongyereknek, kifejezetten a szülők kérésére, eredeti dobozában. Így még oké, de pénzen nem akarnék alkudozni családtaggal.
2016. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nem csak úgy ajándékba, tudtam, hogy szüksége van valakinek új telefonra, odaadtam. Ha már eladom, inkább családtagnak, rokonnak adom, ha egyszer szüksége van rá, mint vadidegennek. Az a pár ezer, amivel olcsóbban adom, nem fog a földhöz vágni.
2016. nov. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem, eleve auton kivul meg nem adtam el semmit soha hasznaltan. Es venni sem szoktam.
2016. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Ajándékba adtunk már használt tévét, mobilt, számítógépet, de nem kértünk pénzt érte.
2016. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez zsidóskodás.
2016. nov. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Úgy értem családon belűl kereskedni. Nem szép dolog népnyelven hívják úgy nem én találtam ki.
2016. nov. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Volt már rá példa, hogy átvettünk egymástól dolgokat. Pl. anyám vett egyszer egy kenyérsütőt, de aztán mégsem kellett neki, én kérdeztem meg tőle, hogy használja-e még, mert ha nem, akkor kifizetem neki az árát és elviszem, simán belement, szerintem ez nem gáz egyáltalán. Fordítva is volt ilyen, mondjuk az ruhával, de lényegtelen, vettem egy drágább nadrágot, de hordva jöttem rá, hogy nem kényelmes nekem, azt meg anyám vette át tőlem, felpróbálta, neki kényelmes volt, úgyhogy odaadta az árát, én meg vettem egy másikat magamnak.


Igaz, ezt csak új, alig használt, épp csak kipróbált, de mégsem kellő dolgokkal szoktuk megcsinálni, szóval olyat nem, hogy "hé, nem kell egy használt tévé húszezerért?", az ilyeneket csak úgy simán oda szoktuk adni annak, akinek épp szüksége van rá. Pl. anyósék lecserélték a tévét, és kérdezték, hogy a nagyobbik fiunk szobájába nem kéne-e a régi, neki meg kellett. Ez tipikusan annak az esete, amikor valami nem kell már, de kidobni kár lenne, mert még jó, így továbbpasszolgatjuk a családban. Ezekért sose kér senki sem pénzt.

2016. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!