Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Veszekedős, soha igazat nem...

Veszekedős, soha igazat nem adó rokonnal mit lehet kezdeni? Több alant

Figyelt kérdés

Tehát a nagybátyámról van szó, nála vágjuk le a disznót mindig mert őnála vannak meg hozzá a körülmények (trehányság, khm!). Tegnap volt a disznótor, de még ma is ideges vagyok amiket művelt aznap. Egyrészt akármit mondasz neki, soha nem ad igazat, és egyre hangosabban kiabál, csakhogy a másiknak ne legyen igaza. És ráadásul úgy tud kiabálni mint Mucsi Zoltán, szóval képzelhetitek. Pl: mondtam neki hogy egy tudományos cikkben olvastam, hogy a pálinka stb alkoholos italok nem melegítik igazából fel az embert, inkább kihűl tőle az ember - erre elkezdi hogy ez nemigaz, ők régen mindig pálinkát ittak a buszmegállóban mikor mentek melóba és nem fáztak. És innentől kezdve elkezd üvölteni hogy milyen hülye vagyok ezért tanultam annyi évig hogy ilyen idióta lettem... És megvédeni se tudod magad mert olyan hangon ordít, hogy áthallatszik még a szomszéd utcába is...

Másik dolog, hogyha a fenti nem történik meg, akk random beleköt emberekbe, pl: tegnap faterba hogy ezért dolgoztál ennyit, hogy aztán az egész hátad fájjon, és jajgass egész nap? Megérte??? És már megy is a veszekedés...

És arra hogy ignoráljuk az embert: én próbálom is, 2 utcával lakik arrébb, nem járok arrafelé még véletlenül se, de viszont egyes dolgok miatt arrafelé kell mennem (disznótor, gabonahordás, szüret). Tehát nem mindig tudom ignorálni a szemetet...



2017. márc. 20. 15:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
3%
Te is hülye vagy, hogyha azthiszed az ilyen emberre hatnak az észérvek, mint egy tudományos cikk... Nem kell vele beszélni és kész.
2017. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok kommentet, megpróbálok válaszolni rájuk:


3. - Sajnos az a baj, hogy van közönsége, egy rosszéletű ember, kocsmatöltelék haverjai vannak, akikkel ugyanúgy beszél, csak ők megszokták már... És mindig lejáratja a másikat, pl: először felhúzza az agyát neki, aztán az arcába nevet


4. - Én is mondtam már ősöknek hogy lehetne más helyen is, de ők hajthatalanok, főleg anyám (őt nem szokta buzerálni csak fatert). És meg kell hívnunk, mivel ő ért a böllérkedéshez, hiába mondtam hogy hivjunk másikat...


6. - csak disznótor és még néhány alkalomkor vagyok nála az évben, de még az is sok...


7. - hiába ordítasz, mert ő mindenkit túlordít...


8. - ez a nyugodtan visszaválaszolgatás ez jó taktika, viszont én kicsit érzékeny, és ideges ember vagyok, és ez a szemét tudja hogy mit kell mondania hogy kihozzon a béketűrésből...


9. - na, ez viszont igaz! dühkezelési probléma, na ez rá illik! viszont nem fog elmenni semmilyen orvoshoz. egy ostoba paraszt aki csak a természet lágy ölén akar meggyógyulni

2017. márc. 20. 23:19
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

"Én is mondtam már ősöknek hogy lehetne más helyen is, de ők hajthatalanok, főleg anyám (őt nem szokta buzerálni csak fatert). És meg kell hívnunk, mivel ő ért a böllérkedéshez, hiába mondtam hogy hivjunk másikat..."


Én a helyedben bejelenteném, hogyha őket nem zavarja, akkor menjenek oda máskor is disznót ölni és hívják hozzánk böllérkedni, de én ebből köszönöm szépen, nem kérek.

Ha nála lesz a disznóölés, előre jelezd, hogy nem mész (ne maradj otthon, utazz el valahová), ugyanígy, ha hozzátok hívják akkor is.

Ha szüleid fontosnak tartják, hogy segíts ezekben a munkákban, akkor ne a nagybátyáddal szervezzék ezeket.

Egyébként föltételezem, nagybátyád iszik is disznóölés közben, attól még hangosabb és kötekedőbb lesz.

2017. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem belemenni az ostoba! vitáiba, mert si,án legyőz a rutinjával. :)

Ennyi és nem több.

2017. márc. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
13-as: igen, szüleim fontosnak tartják, de sajnos nekem is ott kell lennem mindenképp, mert nem vagyunk elegen (kb: 5-en, ebből 2 nő). Mivel otthon lakok és nem nagyon tudok elköltözni egyhamar (nem keresek jól).
2017. márc. 21. 16:00
 16/18 anonim válasza:
81%

Az ilyen esetek nagy hányadában az agresszor (esetünkben Ő, akiről írtál) maga is olyan körülmények között nőtt fel, ahol Ővele bántak így. Gyerekkorában, a dolgok meg nem értésének korában ivódott, ivódhatott ez őbelé, de persze van, amikor később alakul ki valamilyen disszociatív személyiségzavar. A lényeg, hogy egy nagyon mélyen gyökerező lelki-érzelmi, esetleg mentális érintettségű probléma van a háttérben, melyek komoly önbecslési hiánnyal jár együtt, és kompenzációs kényszerrel: neki kell lennie a legerősebbnek, a leghangosabbnak, stb. Amit gyerekkorában ővele tettek, azt teszi most ő felnőttként.


A leírás alapján egocentrikus figura, akinek önmaga van a központban mindenki felett.


Szakember segítségére szorulna, de ameddig nem követ el olyat, ami törvénybe ütközik, addig nem nagyon lehet kényszeríteni, csak saját akaratából mehetne, de a pszichológusok között köztudott, hogy segíteni csak olyan emberen lehet, aki akarja is, aki önszántából van ott.


Ami rosszabb: egy bizonyos kor fölött jó eséllyel már nem változik meg az ilyen ember.


Drasztikus lépések jöhetnek szóba: a társaságnak össze kell fogni, és egy emberként beszélni vele, és tájékoztatni, hogy ha nem moderálja magát, akkor kizárják a dolgokból, stb. Ennek sincs nagy esélye, de néha valami változik.


A legjobb amit lehet tenni, ha nincs más: amit fentebb többen is leírtak. Elkerülni, és nem kommunikálni vele. Lehet hogy épp annak lenne valami kis hatása, ha SENKI sem kommunikálna vele a társaságból. Ha teljesen magára maradna segítség nélkül. Vannak emberek, akiknél csak így megy, vagy még így sem.


Ha teheted: kerüld el, vagy oldd meg a mélyen rejtőző problémáját.

2017. márc. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%
Egy rokonom az ilyen főokosoknak mindig még tovább tódítja a hülyeségét. Rátesz egy lapáttal. Csak az a lényeg, hogy ne mérgesen mondjad, hanem mintha tényleg egyet értenél, és ne röhögd el magad. Aztán egyszer csak maguk is megdöbbennek, hogy a sok helyeslésből, meg hozzá mesélésből egy nagy marhaság lett, és elhallgatnak.
2017. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

sajnos az utolsó válasza csak kicsit is értelmes embernél lenne hasznos, de nagybátyád szerintem nem csak agresszív, hanem, úgy tűnik, elég buta is.

Szerintem az ilyen emberen nem lehet segíteni. Kerülni kell, vagy elviselni.

Amit tehetsz, hogy nem éred be a havi 70 bruttóddal, hanem más munkát keresel, tisztességes fizetéssel, hogy el tudj költözni.

2017. jún. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!