Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, mert már...

Mit csináljak, mert már nagyon idegesítő?

Figyelt kérdés

Nah szóval van anyámnak egy barátnője és annak egy 7 éves lánya és minden 2 napon jönnek hozzánk és akkor mindig nekem kell vigyázzak rá mert ők beszélgetnek vagy kávéznak és ez nem 1-2 óráig szokott tartani hanem kb 4 órát is ha nem többet (anyám és a barátnője nem dolgoznak). Nem tudok semmit csináni mert ha nem játszok vele akkor már megy anyumhoz, hogy ,,Lili,, nem játszik velem és akkor anyum kiabálva jön be, hogy játszak vele. Már volt olyan is, hogy aludtam mikor jöttek mert nagyon elfáradtam az iskolában és akkor felkeltettek, hogy vigyázzak rá mert ők kávézni akarnak és beszélgetni. És már volt olyan is, hogy jöttek és én el akartam menni barátnőimmel egy kicsit sétálni és beszélgetni és akkor kellett hozzam őt is másképp nem mehettem volna el. Apámnak is mondtam már de ő nem tud csinálni semmit mert kint dolgozik Olaszországban. Már ara is gondoltam, hogy elköltözök a másik házunkba ami felújítás alatt áll de kinézném anyámékból, hogy elvinnék hozzám, hogy vigyázzak rá. Már nem jutott eszembe semmi ezért írtam ide.. Bocsi a helyesírási hibákért és a hoszzú szövegért és remélem érthetően fogalmaztam. :D

14/L


2017. ápr. 1. 13:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz :))
2017. ápr. 1. 15:23
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
Akkor szépen felkeresed az anyud barátnőjét és a lehető legudvariasabban megmondod neki, hogy semmi affinitásod nincs a kölykét minden 2. napon órákig szórakoztatni. Nem vagy te bébicsősz. Mellesleg ez ritka nagy bunkóság az anyud és a barátnője részéről. Gondolhatnának arra, hogy egy 14 éves diáknak van fontosabb dolga is. Hétköznap délután pedig rohadtul nem egy 7 éves kisgyerekkel kell elcseszned az idődet. Egyáltalán hogyan tudod így hozni a tanulmányi eredményeidet? És miért nem anyád megy át a barátnőjéhez? Ne haragudj, hogy ezt mondom, de anyád, a barátnője és a nagyid, mindhárman jó nagy bunkók.
2017. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) hát az iskolai eredményeim nem a legjobbak de nem is a legrosszabbak mert órán odafigyelek és szünetekbe tanulok. :) Amit meg anyumékról írtál azon nincs mit megsértődjek mert igaz
2017. ápr. 1. 17:55
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Ami azt illeti, ez nagyon sajnálatos. A 10 perces szünetek arra valók, hogy lazíts egy kicsit, csevegj a barátaiddal, egyél valamit és csak az utolsó pár percben kellene a következő tanórára fölkészülni. Az a 10 perc nem elég ahhoz, hogy megtanuld a tananyagot, kell az a napi legalább 1-2 óra, mikor nyugiban átvedd és megértsd az egészet. Elég szomorú, hogy az anyádnak a barátnője fontosabb, mint a te jó közérzeted és az iskolai kötelességed. De a barátnője is eléggé felháborító. Az egy dolog, hogy egy tanuló kamasznak elcseszi minden 2. délutánját, de ezenkívül mindig lepasszolja a gyerekét neked, mert neki fontosabb, hogy anyuddal kávézgasson, minthogy a saját gyerekével foglalkozzon. Amúgy van még valami, amit nem tudok megérteni. Ha egyikőjük se dolgozik, akkor miért nem olyan időben szervezik meg a heti többszöri találkát , amikor te és az a kislány is suliban vagytok, vagy miért nem bírnak ki egymás nélkül egy hetet és hétvégénként szerveznének egy csajos napot?

Meg én alapvetően se értek azzal egyet, hogy egy anya otthon meressze a seggét és mással tartatja el magát, kivéve, ha nem rég szült vagy több, mint 3 gyereke van és fontosabb neki, hogy a gyerekeit, akik a suliból jöttek haza, meleg étellel várja otthon őket. Igaz, most nem ez a lényeg, de akkor is felháborító.

Szerintem ne hagyd magad. Igenis vegyék tudomásul, hogy neked fontos, hogy legyen szabadidőd és viszonylag jó tanulmányi átlagod.

2017. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ma végképp elegem lett belőle kezdem az elején ma nem kellett menjek iskolába mert pedakör volt s persze anyum barátnőjének a lányának se. S átjöttek kb 11 re s a lány kiszárította a körömlakkjaim, a sminkkészletem eltörte (testvéremtől kaptam akit nagyon ritkán látok mert ő is kint dolgozik Olaszországban) s elvitte a haza a társasjátékom amit nagyon szeretek vagyis most már csak szerettem kb fél órája mentek el s én nem bírtam ki és elkezdtem kiabálni anyummal, hogy most már mindig csavarogni fogok, hogy ne vigyázzak rá és elkezdek cigizni is ( persze a cigizést nem gondoltam komolyan mert cigi ellenes vagyok) és befestem szürkére a hajam s anyum csak röhögött rajta, hogy már megint hisztis vagyok -.-
2017. ápr. 7. 16:54
 16/16 anonim ***** válasza:
Azonnal beszélj a kislány anyjával. Mutasd meg neki, hogy a lánya miket csinált a cuccaiddal, illetve miket vitt el és azonnal követelj vissza mindent. A szabadidődet pedig harcold ki. Ha nem jártál el sikeresen, aggodalomra semmi gond. Mikor megint bébicsőszködnöd kell, akkor legyél nagyon szigorú a gyerekkel, ne engedj meg neki semmit se, ha nem viselkedik, akkor kiabálj rá. Gonosz módszer és valószínűleg sírni fog a gyerek, de ezzel talán észhez téríted az anyját és belátja, hogy nem tesz jót egyikőtöknek se, ha egyfolytában rajtad lóg a kislánya.
2017. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!