Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A nevelő apám húga, akkor is...

A nevelő apám húga, akkor is a nagynéném, ha ugyanannyi idősek vagyunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A nevelő apám 41 éves és van egy húga, aki ugyanannyi idős, mint én. Akkor Ő most a nagynéném? :/

14/L



2017. ápr. 2. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Azt hogy??
2017. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Hivatalosan nem a nagynénéd, mert nem vagytok vérrokonok. Ő a nevelőapád húga.
2017. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült ezt kivitelezni a mamának😅 amúgy igen.

Ez olyan mint mikor az apuka összejön egy lányával egyidös vagy fiatalabb csajjal akkor kvázi az meg a mostoha anyja?

2017. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez most egy nagyon bonyolult sztori. :/ Leírjam?
2017. ápr. 2. 13:37
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Igen engem érdekel😊
2017. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Oké, leírom.

Egyébként csak a féltestvére...

2017. ápr. 2. 13:53
 7/15 A kérdező kommentje:

Annyi a lényeg, hogy az édesanyját 13 évesen megerőszakolták, de nem akarta elvetélni a babát, így megszületett a mostoha apám. 18 évesen elment otthonról és megszakította minden kapcsolatát az édesanyjával. 27 évesen megismerkedett anyummal, én pár napja születtem meg. 14 év eltelt azóta, mióta találkoztak és összeházasodtak. Most 41 éves és pár napja találkozott egy rokonjával, aki mondta, hogy van egy húga egy alkoholista faszitól... Még nem látta Őt, én sem, és megszeretnénk Őt ismerni!


Egyébként tudom, hogy nem vagyunk vérrokonok, de a nevelő apámat a vérszerinti apámnak tekintem, mert Ő nevel szinte a születésem óta. Tudom kicsit hülyén hangzik...

2017. ápr. 2. 14:00
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nevelöapád a biológiai apád lenne (ezt azért írom, nógy ne kössenek bele egyesek), akkor tényleg a nagynénéd lenne, függetlenül attól, hogy ki mennyi idös, söt akkor is, ha te lennél az idösebb, mert itt a "néni" rész arra utal, hoyg egy fokozattal korábbi generációhoz tartozik.
2017. ápr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem az életkorod miatt nem a nagynénéd, mert nem a vér szerinti apád testvére. Nem tudom, létezik-e hivatalosan ilyen szó, de tulajdonképpen ő neked a mostohanagynénéd.


Amúgy meg annyira nem bonyolult ezt összehozni, mondjuk tényleg elég ritka már manapság. Nekem is van egy nálam fiatalabb nagybátyám. Anyukám és az öccse között 22 év korkülönbség van.

2017. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem a nagynénéd, de nem a kora miatt, hanem mert a nevelőapád nem a vérrokonod.

Ha örökbe is fogadtak netán, akkor igen, mert abban a helyzetben olyan, mintha a vérszerinti lánya lennél jogilag.

2017. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!