Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szülinapra egy homokozó lapát...

Szülinapra egy homokozó lapát és gereblye?

Figyelt kérdés

Fiamnak decemberben volt a születésnapja. A keresztanyjáék nem tudtak akkor eljönni. Tegnap sikerült bepótolni az elmaradt szülinapot a keresztfiával. Viszont ajándékként kapott egy homokozó lapátot és egy gerebélyt.

Ezt nem is homokozó szettben, hanem így ezt a kettő dolgot.

Én kicsit megalázva éreztem... Azért ez a két dolog nem volt 200 ftnál több tuti.

Jó,persze nem kell több ezer forintos ajándékot hoznia, egyértelmű.

Ti nem éreznétek ez furcsának?


2017. máj. 17. 08:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Hát elég smucig ajándéknak tűnik. Máskor is ennyire szűkmarkú volt?


Nem tudom nálatok van-e a családon belül egy kialakított ajándékozási protokoll. Mivel nálunk nagyon nagy a család, mi megállapodtunk, milyen ünnepre veszünk ajándékot egymásnak és kb. milyen értékben.

2017. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

Nem írtad, hogy hány éves a fiad. Ha 18, akkor kínos. Ha 10 alatt van, akkor ennél jobb ajándékot nem is kaphatott volna. Már csak víz meg homok kell, és mehet a saralás, aminél jobb elfoglaltság nincs nyáron. Mondjuk a gereblye felesleges, ahelyett egy vödör sokkal nagyobb szolgálatot tesz.

Ha ez egy 10 év alatti gyereket nem foglal le, mert inkább a tabletet, telefont nyomogatná, az nem a keresztanyjáék hibája.

2017. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

10 év alatt van a gyerek, és nem tabletezik,mert csak 3 éves. azért egy lapát születésnapra a keresztanyától...

Még a születésnapra sem jött el. fél év után tegnap jött el és 25 km-re lakik.

Jó, hát ezen nem fogok összeveszni nyilván senkivel, csak kicsit olyan érzésem van egyébként is, hogy nem is kíváncsi a keresztfiára. "Letudta oszt jó van."

2017. máj. 17. 08:57
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen emberek. Ahogy írod, letudta oszt jól van. Egyébként magam is úgy gondolom, hogy egy 3 éves kisgyerek lehet, hogy jobban örül egy jó lapátnak, mint egy 20 ezer forintos holdkompnak, amit lehet, hogy sosem fog használni, mert nem tetszik neki. Persze ennyi erővel vehetett volna valami hasznosat (bár mint mondtam, egy homokozólapátnál kevés fontosabb dolog lehet egy 3 évesnek), vagy megkérdezhetett volna téged, hogy mit vegyen.

Szerintem se vessz össze ezen senkivel, de legalább most már tudod, hogy hasonló alkalomkor te milyen értékű ajándékban gondolkozz.

2017. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Szettben még elfogadható ajándék lett volna. Örült neki a kisfiad? Ha igen,akkor tedd félre az érzéseid,akármennyire is jogosak, és mosolyogj ezen az egészen.. Lehet,hogy épp nincs sok pénze,nem tudhatod. Ne törődj vele,nem ér annyit.
2017. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kíváncsi voltam mások véleményére is. :)
2017. máj. 17. 09:17
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Egy 3 éves gyereknek a homokozólapát tökélets ajándék, akár szettben van, akár nem. Egy buborékfújó is az lett volna, az is alig több, mint 100 ft. A gyerek örült biztos, lapátból sosem elég. Ha a keresztszülei, akkor is. Nincsen annak jelentősége anyagi szempontból, hogy keresztszülők. Nyilván nem azért kérététek fel őket anno, hogy pumpolják a gyereket. Megkésve bár, de felköszöntötték a gyereket, időt szántak rátok, meglátogatták. Ez a lényeg biztosan, az ajándék értéke meg a kisfiadat hótziher, hogy nem zavarta, csak te pörögsz rajta. Ajándékozásnál, legalábbis ott, ahonnan én jövök, sosincs "illik, nem illik", sem az értékét, sem semmi egyebet tekintve. Az ajándék mindig egy kedves gesztus, bárkitől, bármilyen alakalomra is kapja az ember.
2017. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az ajándék tök jo, föleg hogy jön a nyár.

Az hogy félévvel késöbb jöttek, viszont gáz. :(

2017. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerjük a körülményeket, miért nem tudtak fél éven át 25km távolságból (közelségből) odaérni hozzátok. Egyáltalán milyen a viszony köztetek és a fiad keresztszülei között. Gyanítom, hogy nem túl jó, és minden más ennek a következménye.

Az ajándék tényleg kis értékű, de ez miért baj? A fontos, hogy a gyerek örüljön neki, és ha szoktátok játszótérre vinni, ott szokott homokozni, akkor valószínűleg örülni fog neki.

Az csak egy felnőtt-elmebaj, hogy a drága ajándéknak örülünk, az olcsónak nem.

2017. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ezaz,h jó a kapcsolatunk, vagyis én annak gondolom. Mindegy végül is, én nem pörgök rajta, egy kérdést megért azért itt, h ki mit szól :D

Írtam, h én nem fogok rajta vitázni sem,meg sértődöttet sem játszani. Fiam örült az ajándéknak természetesen.

Én sem vártam 10 ezer forintos ajándékot,mert nem is azért lett a keresztanyja, hogy nagy értékben költsön rá. Arra itt vagyunk mi, a szülei!

2017. máj. 17. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!