Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukam alkoholista volt, en...

Anyukam alkoholista volt, en is az leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Edesanyam es az o anyukaja es apukaja is alkohol fuggoseggel kuzdott, sot anyukam fiu testvere is. Anyukamnak mar sikerult kilabalni belole jo par eve, de mindig elmondja hogy amikor fiatal volt es latta az anyjat h alkoholista mindig azt mondta es gondolta hogy o sose lesz az. Kesobb megis alkoholista lett es alkoholba folytotta a banatat.

Aggodok emiatt, nekem is egesz gyerekkoromban ivott anyukam csakugy mint az o anyukaja. Ez oroklodo hajlam? En is ugy gondolom hogy sose leszek az, de elgondolkoztat hogy anyam is igy velekedett anno.


18eves koromig egy korty alkoholt sem ittam eppen ezert, mindig vissza utasitottam, osztalykirandulasokon meg mindenhol, majd egyszer a szalagavato afterpartyn mikor tartottam a poharam hogy narancslet ontsenek bele (mert akkor is ugy veltem hogy en nem fogok meg akkor se inni) ontottek bele vodkat is es ugy voltam vele hogy usse ko akkor megiszom.. Nem rugtam be nagyon aznap este, nem vagyok az a dolongelos reszeg, csak epp annyit iszok hogy meg jobbkedvuen tancoljak es enekeljek :D

Azota ugymond "rendszert" csinaltam belole, ha elmegyunk bulizni havonta 1-2 alkalommal olyankor szoktam alkoholt inni, de egyebkent egyedul sosem ittam es nem is jutna eszembe, sot csak akkor van kedvem inni ha utana megyunk is valahova bulizni, kulonben nem latom ertelmet hogy berugjak es uljek egy padon vagy ugy beszelgessek a barataimmal stb...


Nagyon felek hogy nehogy en is alkoholista legyek idosebb koromra, mi lenne erre a megoldas hogy ezt kikuszoboljem? Vonjam meg magamtol teljes mertekben az alkoholt es ne igyak inkabb eletem vegeig? Egyebkent nem izlik az alkohol soha, csak vodkat szoktam inni vagy pezsgot azon kivul semmi mast mert mindnek kegyetlen rossz ize van, csak a hangulat kedveert iszok bulikban. De ha ez megnoveli az eselyet annak hogy kesobb alkoholista legyek akkor inkabb nem megyek tobbe bulizni se es meg egy koktelt se fogok meginni soha mert nem akarok olyanna valni mint ok voltak...



2017. aug. 7. 11:39
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Abba még senki nem halt bele, hogy nem ivott alkoholt. Az ellenkezőjébe meg...szóval érted. Ha ennyire parázol a dolgon, egyszerűbb kakaózni :P Bulikban meg málnaszörpözni:D Még egyéniség is lehetsz, ez ugyanis ritka, és ha elég következetesen tolod, egy idő után elfogadják az ismerőseid és nem tukmálják, meg még tisztelni is fognak érte. Sőt, még inkább el fogják fogadni, ha te leszel a sofőr, aki hazafurikázza őket bulikból. Szóval sztem told inkább az absztinenciát. a pia nem játék.
2017. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes sörökből és koktélokból pedig elég nagy a választék, és ráadásul finomak, frissítőek is.
2017. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Van a hajlam, ami "örökölhető". Meg ami nagyon fontos, a minta, amit látsz. Nagyon sok olyan nő van például, akinek az apja alkoholista volt, és a nő férjhez ment olyanhoz, aki szintén az lett. Konkrétan ismertem ilyen párt, a legjobb az volt, mikor a csávó otthon beadta, hogy nem iszik, asszony meg elhitte, de persze, hogy ivott.

Ez egy nagyon tudatos dolog kell, hogy legyen nálad, hogy elkerüld. Meglehet benned az a reflex, hogy esetleg nehéz helyzetben ösztönösen az alkohol felé fordulj, észre sem veszed, benne találod magad.

ezt gondolom ismered

[link]


Az exem alkoholista volt, miatta keresgéltem (majdnem tíz éve volt már), olvastam egy doki honlapját, aki maga is alkoholista volt valamikor. Arra emlékszem, hogy azt írta, többféle alkoholista van: akinek mindennap kell innia, de olyan is, aki időnként addig iszik, amíg állni bír, aztán meg egy ideig semmit.

Gondolom még a huszas éveid elején vagy, és jó ha ennyire is tudatos vagy! Az elején linkeltek neked egy wiki oldalt, szerintem jó, ha kicsit utánaolvasol.

A fiatalkori bulizós ivászat normális esetben elmúlik, csak neked van ez a hendikeped. Szerintem tudatosan távol kéne tartanod magad, vagy maximum ezen a szinten megmaradni. Az alkoholista egyébként az az ember, aki függ tőle, de hogy ezt észreveszi-e valaki magán és akar-e változtatni, az más kérdés.

2018. jan. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!