Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Benneteket nem zavarna kicsit...

Benneteket nem zavarna kicsit az "ilyen fajta" segítség?

Figyelt kérdés

Átlagosan élünk a családommal, egy telken lakunk mamámmal és papámmal (ők külön házban).

A sógorom, és a nővérem viszonylag gyakran látogatnak ide, jó a kapcsolatunk velük, bár a sógorom kicsit lenéző, és nagyképű, de még épp csak annyira,hogy nem zavar.(egyébként mindenkivel ilyen)

Róluk a kérdés szempontjából annyit kell tudni,hogy gazdagok (pontosabban a sógorom)

Gyakran felajánlanak számukra már felesleges dolgokat, háztartási gépeket, néha bútorokat, és alkalmanként ruhákat.

A gesztus maga szép, viszont nekem az nem tetszik, hogy kis idő után feltűnt,hogy mindennek van valami hibája amit odaadnak.

Például egyszer adtak egy plazma tv-t, ami akkoriban még nem volt túl elterjedt, én gyerekként örültem is neki, de pixelhibás volt, ami a kezdeti örömömnél fel sem tűnt.Aztán tönkre is ment az egész rövid időn belül.

Vagy például papám szeret öltönyben járni, ha megy valahová.Mindig is ilyen volt.

A sógorom múltkor adott neki egy csomó öltönynadrágot,felsőt,inget teljes szetteket, közben ecsetelte,hogy ez 200 ezer forintos darab, azt majdnem 1 millióért vette, és hogy ezek mennyire jó, igényes darabok.

Jól is néztek ki, aztán megnéztük papámmal, és mindegyiken vagy szakadás, vagy valami beleégett folt/foltok voltak, vagy volt olyan is ami kicsit ki volt égetve (vasalóval)...

Azt gondolom,hogy nem kell ahhoz túl igényesnek lenni,hogy ilyet ne hordjon az ember...főleg papám aki katonatiszt volt, és a mai napig élére vasalva tárolja az ingeit, és maximális precizitás jellemzi minden tettét.

Összegezve mindezt, a sógorom idehordja a selejtes dolgaikat, és előadja,hogy mi mennyire drága volt, és ő milyen nagyvonalúan ingyen nekünk adja.

Ha valaminek nincs baja, azt meg semmi pénzért nem dobná ki, van például 20 éves melegszendvicssütőjük, de nem vesz újat, mert az még jó.


Sorolhatnám itt, hogy mik voltak még, de nem ez a lényeg...nekem ez tényleg olyan,hogy "legális szemétlerakónak" nézi a házunkat...ha durva is,hogy szemét amit ide hoz...mert van aki ezeknek is biztos örülne, de mi szerencsére nem nélkülözünk, nem vagyunk gazdagok,se szegények, bajba lennénk egy több százezres kiadás miatt, de ha úgy van bármikor eltudunk menni például egy színházba.

Ha valamire azt mondjuk,hogy nem kell akkor rögtön mondja a sógorom,hogy milyen butaság,hogy nem fogadjuk el, de mindegy akkor odaadja másnak. (de más ismerőse nincs akinek kell, lomtalanításkor láttam már a konténerben olyan dolgokat amiket korábban nekünk ajánlott fel)


2017. aug. 15. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Engem zavarna. Sokan úgy vannak vele, hogy örülj, hogy kapsz vmit, meg a szándék a fontos... de a szándék milyen lehet egy olyan embernél, aki tudatosan a szemetet meg a használhatatlant adja oda?


Szerencsére amikor az utolsó ilyesmi történt velem, gyerek voltam... én simán megmondanám, hogy bocs, de tök mindegy, milyen drága volt, ha hibás és undorítóan néz ki.

2017. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Mert azt szeretnétek, hogy vadonatújat adjon nektek? Ha nem tetszik, nem kell elfogadni!
2017. aug. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elfogadni, ennyire egyszerű.
2017. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Engem is zavarna nagyon!

Természetesen tudjuk miért,azért mert a Sógorod ezzel lealacsonyít Titeket,szegény csóróknak állít be,akik majd talpat nyalva köszönik meg a drága cuccokat,ez Titeket pedig zavar,és az önbecsüléseteket sérti.

Egyébként a sógor a legnagyobb tahó,mert intelligens kultúrember ilyet nem csinál,hogy selejtes szakadt holmikat ad ajándékba.

Ahogy írták az előzőekben,persze,egyszerűen nem kell elfogadni,de sokan ilyen esetben félnek,hogy megsértik azt,aki adja.

Szerintem üljetek le egy kicsit borozgatni,és beszéljétek meg egyszer s mindenkorra,hogy ne hozzon hozzátok semmit,mert egyszerűen nincs rá szükségetek,nincs hely tárolni.

2017. aug. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne ezzel baj, ha alapból mondaná, hogy mi van. Hogy figyelj, itt van ez a ruha, itt és itt hibás, ha meg tudod/akarod javítani, odaadom, ha nem, kidobom.
2017. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok,

igen az 5-ös is jól írja,legalább szóljon,mondja azt hogy figyu,nem akarlak megsérteni titeket,nem kell e ez vagy az véletlenül,de van hibája kell e,vagy van e valaki ismerősöd,akinek kellhet,vagy valami hasonló...

2017. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én olyan vagyok a hibás technikai dolgokat elfogadom aztán újrahasznosítom valamire ami még működik, de égett, foltos, lyukas ruha? Maaargit! Nóóóórmális?

Amúgy tényleg, meg kell mondani hogy nem vagytok szemétlerakat, nem kell elfogadni.

Értem én hogy odaadják ami már nekik nem kell, de ez addig oké, amíg olyat adnak ami használható valamire, sőt kedves gesztus, de ne a használhatatlan vackot adják már oda :D

Amúgy nem lehet hogy fáj a szíve kidobni? :D

2017. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik, nem kell elfogadni. Ennyi. Ezek után ne érdekeljen a lom sorsa!
2017. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Zavarna, mert az egész undorító és megalázó. Ha adni akar adjon normális dolgokat. Ha olyat ad, aminek van hibája, akkor azt úgy tálalja, hogy pl . Van itt egy öltöny, el van szakadva itt és itt. Nekem már nincs rá szükségem, kedvem sincs utána járni, hol tudja valaki megvarrni, ha esetleg van rá szükség, valaki megvarrná akkor odaadom szívesen. " VAGY: Van egy tv-m. Le szeretném cserélni, mert pixelhibás. Nézhető még, de nem teljesen tökéletes. Ha esetleg szeretnéd így, vagy megpróbálnád megcsináltatni szívesen odaadom" Tipikus beképzelt majom csinál olyat, hogy valamit, ami neki már nem kell, odaadja nagy örömmel másnak, mert másnak a sz@r is jó, de neki nem. Undorító.
2017. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!