Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti beleszerettetek már a...

Ti beleszerettetek már a másod unokatestvéretekbe?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez életképes?

2017. aug. 25. 21:14
 1/7 anonim válasza:
100%
Fiú és 2 éves én meg fiú és 17 szóval fujj dehogy XD viccet félretéve szerintem esélytelen. Nekem meg se fordult a fejembe hogy mondjuk a tesómmal akármilyen kapcsolatom legyen pedig nagyon szép lány. A rokonokat felejtsd el szerintem. Csak kiutálás lesz a vége ha meg magadban tartod akkor csak neked rossz hiszen ennek még annyi esélye sincsen mintha egy vadidegenbe szerettél volna bele a tudta nélkül... Bocsi ha lelombozó voltam de próbálok realista lenni.
2017. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Apámnak van egy jóképű, nálam kb. 10 évvel idősebb unokatestvére, először 14 évesen láttam meg.

Mivel "full" az esetem, meg tényleg nagyon helyes, először nagyon zavarba jöttem meg csak arra gondoltam milyen jól néz ki.

Aztán belegondoltam, hogy fuj, rokon, miket gondolok, egyből elmúlt ez az érzés. :D

2017. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha arra vagy kíváncsi, nem számít vérfertőzésnek. Első unokatesóval sem, de másoddal végképp nem. Régen, mikor az emberek zártabb közösségekben éltek, és a világuk a saját meg a szomszéd faluból állt, gyakoriak voltak az unokatestvérek közti házasságok, pedig akkoriban jóval szigorúbb volt az erkölcsi rend, mint manapság.
2017. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, bocsi hogy "beleszólok". Nem nagyon értek hozzá, honnan is kezdődik a vérfertőzés, de szerintem nem valami "egészséges" unokatestvérrel házasodni. A falunkban van egy idős testvérpár, egyedül laknak, párja egyiknek sincs. Visszahúzódó "remete" életet élnek, van valami betegsége mindkettőjüknek, világ életükben le voltak százalékolva, nagymamám szerint kiskorukban olyanok voltak, mintha öregek lennének. Volt egy kistestvérük, aki a születésekor meghalt, mert nyitott has vagy háttal, nem emlékszem, azzak született. A szüleik pedig elsőfokú unokatestvérek voltak! Természetesen ez bonyolult dolog, lehet akár egy hordozott betegség, genetika vagy akár vérfertőzés. Csak azért írtam le, mert nekem erről a témáról mindig ez jut eszembe
2017. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy náluk ez nem az első ilyen eset volt a felmenőik között, hanem a sokadik, vagy valóban olyan rossz genetikát hordozott mindkét szülő, ami nem volt szerencsés.


Amikor a családon belüli házasságok halmozódnak generációról generációra, az valóban növeli az utódoknál a különböző fogyatékosságok kockázatát, ez jól megfigyelhető az európai uralkodói házaknál is, ahol bevett gyakorlat volt a rokonházasság.


De ez halmozódást feltételez, egyszeri vagy kétszeri előfordulás még kevés ehhez. Az oka egyszerű biológia: az utód annál egészségesebb, minél színesebb génállományt kap a szüleitől. Ha egy család történetében egyszer fordul elő egy rokonházasság, az genetikai szempontból még nem okoz deficitet, ám ha sokszor ismétlődik, a genetikai adottságok beszűkülnek, mert a családon kívülről csak ritkán kerülnek be eltérő gének a játékba. Ez okozz az utódok gyengülését.


Az én felmenőim között is voltak másod unokatestvér házasságok, sőt, a sors fintora, hogy duplázva is előfordult, amikor az anyai ágon lévő papa és mama az apai ági papa és mama testvérei voltak. Persze ők még nem tudták, hogy később egyesül a két ág :)

és semmi bajom, sem a rokonaimnak, élünk, és virulunk, fogyatékosság nélkül.

2017. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4# én sem tartom jó ötletnek, annyi más ember él a Földön. De azért az első és másodunokatestvér nagyon nem ugyanaz.
2017. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ha az első unokatestvére jó bőr a másod unoka tesvére meg nem akkor még jó hogy az elsőt válassza.
2021. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!