Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy 5 hónapos kislányunk. Pár éve miután lediplomáztam kaptam egy elég jól fizető állást Most CSED-en vagyok itthon a lánykámmal, majd később GYED-en. Mindkettő szép összeg (plusz családi pótlék és adókedvezmény), a GYED-em is maximális lesz. Azt a pénzt, ami hónap végén megmarad beteszem egy számlára a Lányomnak, egyrészt vésztartalék, másrészt jól fog jönni a babámnak, amikor már nagy lesz.

Itt jön a képbe sógornőm (férjem húga), aki teljesen az ellentétem. Elherdálta az örökséget, amit a szülőktől kapott, így most csak albérletben lakik a pasijával. A csaj nem dolgozik, amit a férje keres az meg gyakorlatilag elmegy a hitelre. Nemrég derült ki, hogy terhes, most olyan 20 hetes lehet. Rögtön mondta boldogan, hogy milyen szerencséjük van hogy mire megszületik a babájuk (aki szintén kislány)mi babánk kinőtte a dolgokat és megkaphatják ők. Hát egyrészt a nagyobb dolgokat (babakocsi, kiságy, fejlesztőjátékok, ágyneműk) nem fogja kinőni 10 hónaposan, másrészt nem fogom odaadni. Én keményen dolgoztam a gyerekvállalás előtt, hogy mindezt megadhassuk a gyermekünknek. Tegnap itt voltak sógornőjék és persze férjem elkótyogta, hogy nekem mennyi CSED-em és mennyi van a bankszámlán. Erre sógornő rögtön rákapott, hogy akkor azt az összeget hagy kapják meg és abból bevásárolnak. Mivel én nem akarom a mi baba dolgainkat odaadni nekik. Természetesen fogok venni újonnan ruhákat, pelenkát stb. ajándékba a kis leendő unokatesónak, de azért azt ne várják már, hogy a koplett több százezres babaszobát átadjuk vagy a több hónapos összegyűlt pénzt a bankszámlán. Se köpni, se nyelni nem tudtam, aztán nagyon csúnyán összevesztünk, mert szerinte a CSED a gyerek miatt jár, tehát apukájé is és a férjem adna nekik egy kis pénzt, hogy egyenesbe jöjjönek. Ez igaz, viszont ha én is olyan ingyenélő lennék mint a sógornő akkor most én se kapnék csak 25 ezres GYES-t. Nagyon dühös vagyok rá! Ha adnánk pénzt biztos egy fillért nem látnánk vissza, mert albérletben gyerek mellett nem tudnak majd spórolni ha eddig se tudtak. Sógornő meg mondta, hogy nem fog dolgozni, most terhesen meg majd gyerekkel meg pláne nem. Szóval a kérdés, hogy van joga sógornőmnek és a férjemnek beosztani azt a pénzt, amit a babám miatt és a munkám alapján kapok?


2017. okt. 1. 10:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért. Javítva: komplett, apukáé, jöjjenek

Még annyi lemaradt, hogy mint írtam a férjem és a húga már örököltek egyenlő arányban (sajnos a szülők már nem élnek).

2017. okt. 1. 10:18
 2/61 anonim ***** válasza:
3%

Hulye magyaar szokas a dicsekedes. Ferjed ezt csinalja, de te sem vagy lemaradva mellette. Itt is ugy kezdted a mondokadat. Adj amit akarsz.

Hogy hogy kinek van igaza? Meg egyelore, nem veszekedtek sogonovel, ferjeddel, hogy oda kell adnod amid van.

2017. okt. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
9%
Na, jo, nem olvastam vegig a dicsekedest, mar ossze is kaptatok, a ket no. Meg itt sincs a gyerek, mar veszekedtek. Sok szerencset, rohej vagy. Nem azert, hogy add oda a cuccot, hanem a dicsekedesert. Egy diplomas kepes egy ilyen kerdest kiirni ide? Szorakozasnak jo.
2017. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
41%

Pont annyira van joga, mint neked az ő fizetését, ugyanis - hacsak nem kötöttetek más értelmű házassági szerződést - vagyonközösségben éltek. Ez azt jelenti, hogy minden jövedelem közös, és közösen kell, hogy döntsetek a felhasználásáról.

Sógornőd tényleg pofátlan, más szempontból viszont ő a férjed testvére, egy família vagytok. Ha a férjed támogatni akarja, akkor ezt meg kell beszélnetek, és valamilyen kompromisszumos döntésre jutnotok.

2017. okt. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Férjem nem dicsekedésnek szánta. Csak amikor sógornő itt elsírta magát, hogy a szekrény fiókban fogja elaltatni a gyereket és a földön pelenkázza majd (már ha lesz hol lakniuk, mert még a főbérlő nem tudja a terhességet, akkor férjem mondta, hogy nekünk van pénzünk tudunk "kölcsönadni". Tehát nem dicsekedés volt, hanem segítség lett volna, csak erre én mondtam, hogy nem vagyunk segélyszolgálat, hogy többszázezret elajándékozzunk. Én sem dicsekedni jöttem ide, de ha egyszer ez az igazság, akkor mit írjak? Az jobb lenne ha én is a semmire potyogtatnék?
2017. okt. 1. 10:25
 6/61 anonim ***** válasza:
94%
Én boztos elküldeném a fenébe. Egyrészt mivan, ha nektek lesz második gyerek, akkor nektek is szükség lesz még azokra a cuccokra. De az, hogy a spórolt pénzeteket elkérje. A pofám leszakad. Férjedet sem értem, hogy ezt így hogy gondolta. Jó nyilván ha úgy álltok anyagilag és tényleg rászorulnának a segítségre, akkor megérteném de itt a nő konkrétan nem dolgozik és alapnak veszi, hogy mjd tőletek elveszi, amiért ti megdolgoztatok. Én már tuti megszakítottam volna vele a kapcsolatot, lehúzós rokonokra "nincs szükség"
2017. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
89%

Itt a férjed volt a hunyó. "Rásegített" a kikotyogással, hogy nagyobb nyomás alatt légy, és oda "kelljen" adni a pénzt. Mert nyilvánvaló, hogy Ő oda akarja, csak nincs benne annyi sem, hogy ezt megmondja a szemedbe.

Azon kívül jah, most jó pénzt kapsz, de fogsz kapni majd te is 28 ezret. Akkor gondolom egyértelmű, hogy a férjed fizetéséből éltek. Így elvileg az is közös, amit most kapsz.

Más kérdés, hogy szerintem rohadtul gerinctelen az egész amit csinálnak. Mondd meg a férjednek, hogy ha annyi fölös pénze van, adjon a sajátjából, az ő testvére. Én mondjuk a tesómnak mindent odaadnék, és fogok is, sógornőnek nem valószínű (bár nekem az nincs).

2017. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
67%
A férjed öröksége viszont az ő különvagyona, arról úgy dönt, ahogy akar. Ha kedve tartja, az egészet odaadhatja a húgának, semmi beleszólásod nincs. Amennyiben feléltétek, vagy beleforgattátok pl. a közös ingatlanba, jogában áll a közös kasszából kivenni az értékét.
2017. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
#4-es köszönöm, ez legalább hasznos volt.
2017. okt. 1. 10:28
 10/61 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező! Neked és a férjednek ki a fontosabb, a saját vagy a sógornődék családja? Szerintem te is tudod a helyes választ!
2017. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!