Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szűk családban NAGY öröklődés,...

Szűk családban NAGY öröklődés, nagy vagyon rövid idő alatt? Ilyen tényleg létezik?

Figyelt kérdés

Egy régi haverom mesélte, hogy a testvérével ketten voltak örökösök, mert a szüleiknek sem voltak soha testvérei.


-egyik nagymama 2,5-szobás belvárosi tégla lakása

-ugyanezen nagymama 1-szobás panel garzonja

-másik nagyszülők 2-szobás családi háza

-előbbi nagymama testvérének (apuka nagynénje) házának fele, mert a nőnek sosem voltak gyerekei

-és a saját édesapja halála után az anyjuk eladta a 3-szobás tégla lakást, amiben felnőttek ketten a tesójával és egy egyszobásba költözött, a különbözetet a két lakás árából pedig felesben nekik adta a tesójával.


Ilyen tényleg létezhet? Azt mondta ezek miatt 6 év alatt a húgával FEJENKÉNT kb 25 milliót kaptak a "semmiből" csak úgy mellékesen. Ja és a családjukban senki nem diplomás, viszont ők pl mindketten normális, dolgozó emberek.

Azért kérdezem, mert én nagy családban nőttem fel és sosem számítottam erre, hogy "hű, de jó lesz majd, örökségből biztos sok pénzt kapok".


2017. okt. 9. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

miért ne létezhetne? sőt létezik.


de az, hogy valaki kap örökséget, az nem jelenti azt, hogy számított rá. a kettőt ne keverd ;)

2017. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben mi az elképesztő? Miért ne létezne? Akinek nincs testvére, az nyilván kizárásos alapon mindent visz, mikor eljön az idő.
2017. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez nem öröklődés, hanem öröklés, de mindegy. Miért ne lehetne amúgy?
2017. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezhet ilyen, de nem gyakori.


Mellesleg nem öröklödésröl, hanem öröklésröl van szó XD

2017. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen néha. Unokaöcsémnek is kinéz majd valami hasonló, minimum egy nagyon jó helyen lévő két szobás lakás. Ahol mindenki egyke, ott így szokott lenni.
2017. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresztszüleimnek nincs gyerekük, végrendeletükben mindent rám hagytak. Mind a ketten rákban hunytak el. A Balaton-parton volt egy házuk, nagyon jó áron tudtam eladni.

Anyukám korán meghalt balesetben, az életbiztosítása sokat fizetett.

Apukám szerencsére még él, nem diplomás, asztalosként dolgozik, gondolom nem kell modnanom mennyi munkája van. Szerencsére nem hajtja magát túl, de így is jól keres.


Szóval a 4 emberből, aki felnevelt, akikkel a mindennapjaimat töltöttem, mind meghalt 40 éves kora előtt :-( Hidd el, boldogabb lennék az örökség nélkül.

2017. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy létezik. A mi gyerekünk jelen állás szerint örökölne utánunk egy hatalmas családi házat, 4 db lakást, és több céget is, amiknek mind van vagyona. Ezeken felül még készpénzt, és több értékes tárgyat.
2017. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Nagy mákjuk van. 15év lakásragyűjtést megspóroltak.
2017. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy ez nem a régi haver sztorija, hanem itt írta le valaki, kétszer is.

Lehet, hogy pont te voltál, akkor is kamuztál, leült a téma, most meg újra bedobtad, más körítéssel. Ciki!

2017. okt. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, mások halálával történő haszonszerzéssel dicsekszel már itt több alkalommal is. Ultra gáz vagy. Én is örököltem, többet, mint te, de inkább ne örököltem volna, csak élne az érintett.
2017. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!