Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Létezik hogy lelkileg zsarolva...

Létezik hogy lelkileg zsarolva van édesanyám?

Figyelt kérdés

Édesanyám 55 éves. Mindig odafigyelt az alakjára, tornázott, mozgott, és az ünnepek után általában fogyókúrázott is.

Az utóbbi másfél évben drasztikusan átesett a ló másik oldalára. Állandóan csak tornázik, reggel négy órakor felkel hogy 5-re megtornázzon. Kezdetben a tésztát nem ette meg, és a kenyérféléket, az utóbbi időben már a rizst és a krumplit sem eszi meg. Látszik rajta hogy össze van zuhanva, és kínos egyszerűen enni vele egy családi összejövetelen. A rántott húsról levakarja a panírt, a pörkölthöz nem eszik köretet, csak salátát maximum. A munkahelyi ételét hazahordja, helyette tészta nélküli húslevest eszik csak. Komolyan aggódom érte. Én azt valószínűsítem hogy apám maximalizmusa áll a dolgok hátterében. Nagyon sok jel utal erre...Csak nem tudom hogy derítsem ki.



2014. okt. 27. 12:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Miért, Apukád talán annyira tökéletes kinézetű? (Nem bántás, komolyan kérdezem)
2014. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Hát kérdezd meg.

Sajnos, sok embert megbolondít a mai trend. A minél vékonyabb, tökéletes alak megtartása. Azt sulykolják, ha nem vagy szinte tökéletes alakú, nem tudsz érvényesülni.

2014. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Miért? Apukád is így táplálkozik?


Gondolom, együtt élnek már egy jó ideje, előtte nem volt ilyen? Mire alapozod a feltételezésed?

2014. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Megis mi a problemad?
2014. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Előtte is odafigyelt, de ez amit csinál szerintem már nem normális. Apukám több mindent eszik, és nem tökéletes kinézetű, de ez nem is baj. Én nem szó szerinti zsarolást értek ezen, hanem azt hogy anyukám úgy érzi hogy apámnak nem felel meg...és ennek oka is van. Az utóbbi időben apám csak a munkájának él/hétfőtől szombatig/, semmi és senki nem érdekli őt, maximum az anyja, akihez minden kedden menetrend szerint átmegy, és a délutánt nála tölti.
2014. okt. 27. 13:12
 6/22 anonim ***** válasza:

Beszéltél már erről édesanyáddal? Valószínűleg szeretet-hiánya van édesapád részéről, nem figyel rá, nem érdekli, hogy mi van vele, ezért eszik ilyen keveset, hátha ezzel magára vonja a figyelmet.

Mondjuk 55 évesen, ha valaki nagyon lefogy, nem éppen a feszes bőr a jellemző rá.


Tudsz nekik segíteni a magánéleti gondjaikban? Vagy teljesen elutasítanak?

Ha édesanyád így folytatja, le fog esni a lábáról. Ülj le vele beszélgetni, hátha hajlandó beszélni a gondjairól, vagy elmenni pszichológushoz.

2014. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%

Anyukad semmi extra dolgot nem csinal. Belejott egy eletmodba, es konzekvensen megy elore.


Tipikus egyebkent hogy ilyenkor a kornyezete megprobalja visszahuzni, te is ezt teszed.

2014. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem itt van valami a háttérben. lehet Apukád félrelép, és Anukád érzi, sejti akár tudja, ezér próbál szebb lenni?
2014. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló. Nem volt soha túlsúlyos, így a bőre elég feszes, viszont valószínűsítem hogy szeretethiánya, megfelelési kényszere van azért csinálja. Ez nem egy megszokott életmód. Nem kívánom leszoktatni róla, de rossz ránézni, és engem és a feleségemet is piszkál pláne apám hogy le kéne fogyni.
2014. okt. 27. 13:57
 10/22 A kérdező kommentje:
Apámnak vannak elvei, és gondolkodása. Neki nem elég ha az ő gondolkozását elfogadja az ember, hanem úgy kell gondolkodni ahogy ő. Aki nem így tesz, annak fel is út le is út. Sajnos ebből kifolyólag az utóbbi egy évben alaposan megromlott vele a kapcsolatom, és ezáltal édesanyámmal is. Kisbabát várunk, feleségem az ötödik hónapban van, de a telefont nem emeli fel hogy érdeklődjön pedig tudja hogy mikor megyünk vizsgálatokra...édesanyám pedig kétségbeesve próbálkozik, kisbaba ruhákat szerzett meg diafilmet, de apám lehurrogja...sajnálom :(
2014. okt. 27. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!