Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A nővérem az őrületbe kerget,...

A nővérem az őrületbe kerget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nővéremmel egy telken lakom külön lakásban. Egy rettentő kötekedő és rosszindulatú ember. A szomszédokat állandóan figyeli és feljegyzéseket készít ki mikor megy el, mikor és kivel megy haza, mit csinál a saját területén. Ha valaki jön hozzám rögtön az a kérdése: Ki ez? Mit keres itt? Mikor megy el? Hol van a munkahelye? Mennyi a havi jövedelme? Régen mindenre szépen válaszoltam és rendszerint úgy elferdítette hogy egy ügyvéd ismerősömből drogdílert talált ki. Az ilyen kitalációit közös ismerőseinknek örömmel terjeszti. Megőrülök tőle! Ha elmegyek otthonról az ablakból les mikor indulok, kiugrik, és elkezd faggatni. Ha hazajövök az udvaron vár fel-s alá merre voltam. Ha este 8-kor értem haza sírva panaszolja hogy a sírba teszem, hogy ilyen késő éjjel megyek haza. Ha azt mondom munka után vásároltam ő azt mondja ez nem tarthat ennyi ideig. Ha szerelők jöttek hozzám kitalálta, hogy szexuális kapcsolatom volt velük és azok nem is szerelők. A szomszédok előtt napi szinten megy az ingyencirkusz. Ha jött a mosogatógép szerelő megkérdőjelei hogy szerelő mert a szerelő nem végezhet 10 perc alatt. (csak valamit be kellett állítania a gépen). Ez hosszú évek óta megy. Mindig faggat, ha megmondok minden őszintén azt mondja hogy most mondd meg őszintén és folytatja és folytatja, Megőrülök tőle! Nem jelenthetem fel zaklatásért mert a testvérem. A rendőrséget nem hívhatom ki mert a testvérem nevén van a telek. Elköltözni családi okok miatt nem lehetséges.

Kérem csak az válaszoljon aki volt mér hasonló helyzetben és építő tanácsot tud adni. Napi szinten bőgök miatta és érzem az idegeim ezt már nem bírják. Minden ismerősömet akik hozzám jártak elüldözte. (Aki nem ideillőt ír nem veszem figyelembe.)



2017. okt. 19. 15:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyedul el? A te ferjed/parod mit mond? Vagy te is egyedul elsz?

Igazabol elkoltozhetnetek, csak nem akartok/anyagilag nem eri meg.

Es a bokkeno: Nem jelenthetem fel zaklatásért mert a testvérem. Az hogy bolond csak egy problema, azert csesztet minden nap MERT VAN AKIT CSESZTETNI! Amig otthon pityeregsz mert hat a testvered, lessz is okod sirni. Vagy feljelented, vagy felveszed a kesztyut es pontosan ugyanugy viselkedsz te is vele.

2017. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Oké, most nem tudod, hogy mit csinál, de mit dolgozott korábban? Neked mi a munkád? Kivel élsz együtt? Van férfi a háznál?
2017. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha a zestvéred telkén van, akkor az ő házában laksz, vagy nem? Vagy mi a háttér, mi a jogállás, amin ott laksz?


Mindig ilyen volt, vagy valami baja lett?

2017. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező válasza:

Hogy tudunk neki úgy visszaválaszolni hogy az őt kielégítse de ne mondjak el semmit magunkról mert mindig mindent elmond rólunk mindenkinek?"



Hát valahogy így!:


Most már fejezd be Gizi, mert komolyan mondom elvitetlek a zárt osztályra!! Te elmeroggyant! Normális vagy???? Még folytatod? Nem hagyod abba? Oké, na MOST hívom a rendőrséget!...

2017. okt. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek után tuti kihívnám a rendőröket minden alkalommal, amikor zaklat, tetőn járkál...stb.

Zárakat lecserélni. Ha tönkre teszi, akkor megint rendőr, hogy valaki betört hozzád. (Gondolom ott lesz az ujjlenyomata)

Ha kérdez, egyszerűen nem válaszolsz. (Bár én tuti nem hagynám, hogy a számat befogja.) Megkérdezed, hogy közöd?


Mivel nem tudjuk, hogy mi a pontos helyzet, ami miatt nem tudsz elköltözni,kevésbé tudunk segíteni. Egyébként ha van ügyvéded, akkor nála is érdeklődj, hogy miket tehetsz meg. Ha sok feljelentés lenne már a tesód ellen, esetleg egy távoltartási végzés??


Remélem sikerül valahogy leszerelned.


Bár a leggyorsabb lehetőség a költözés lenne, de ha nem tudsz, akkor nyugodtan kérj hivatalos szervektől segítséget. Ha tényleg pszichiátrián a helye, akkor még be is kattanhat és akkor mit csinálsz.

2017. okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 DuplaKV ***** válasza:
Cseréld le a kapun a zárat, ha feltöri, hívd ki a rendőröket, ha éjszaka mászkál, üti az ablakokat, a tetőn sétálgat (oda meg hogy jut fel?), akkor is hívd ki őket. Mellesleg a szomszédok tanúsíthatják a viselkedését rendőrök előtt, és ők bevitethetik pszichiátriára (bár a kezelésre nem kényszeríthetik).
2017. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!