Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a teendő, ha az egy háztart...

Mi a teendő, ha az egy háztartásban élő felnőtteknek baromira más a tisztaságigénye?

Figyelt kérdés

Párom unokatestvéreivel költöztünk össze ideiglenesen albérletbe, két huszonéves srácról van szó. Sose volt köztük baráti kapcsolat, de albikeresésnél jelentkeztek, hogy pont lakótársat keresnek ők is. Ők egy hónappal korábban költöztek be, tehát már egy belakott környezetbe érkeztünk. Ezzel még nincs is gond, felszabadítottam egy kis polcot magunknak a fürdőben (amit átpakoltak másikra, ám legyen), hoztam bútort amit előzetesen ők átpakoltak a saját szobájukba a miénkből, stb. Ennyit el is viselek, ők voltak itt hamarabb. Viszont. Valami eszméletlen gusztustalanul élnek. Két hetet vártam, hogy fognak-e valamit takarítani, mikor még mindig nem történt semmi, vettem tisztítószereket, kinyaltam a konyhát, az egy hónapja nem takarított wc-ről sikáltam le a cuccot, gondolom nem kell tovább részleteznem. Mosogatni hetente mondjuk egyszer szoktak, a mosókonyhába járok saját magunk után elmosogatni mert nincs hely, saját konyhai eszközöket vettünk, hogy legyen mit használnunk, stb. Természetesen próbáltam lekommunikálni normálisan, de süket fülek. Azt mondják, nekik nincs rá ekkora igényük, meg idejük sem, mert minden nap dolgoznak, mi meg itthon vagyunk, csináljuk meg mi. Párom éjszaka dolgozik én meg diplomamunkát írok, de még ha csak henyélnénk is egész nap, sem érzem úgy, hogy ez fair.

Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben? Normális, hogy ennyire eltér az igényszintünk? Volt már valaki hasonló helyzetben, amit sikerült megoldani?

Alapvetően nem célom, meg barátomé sem, hogy végleg megromoljon a viszony, de az sem oké, hogy cselédnek érzem magam itthon.

Költözni egyelőre nem tudunk, márciusig itt kell maradnunk.

23L


2017. nov. 1. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Vegyetek egy mosogatógépet, és legalább arra szorítsátok rá őket, hogy abba pakolják be a cuccukat. A tisztítószereket, mosogatógéphez szükséges cuccokat pedig fizettessétek ki velük, ill. hetente-kéthetente egyszer vásároljanak be nektek is kaját, a takarításért cserébe. Veszekedni nem érdemes, hogy ők is takarítsanak, ha nem érdekli őket a környezetük, de akkor mást vállaljanak át.
2017. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Szokásos... Ha egy nő van a háztartásban, a pasik egyből csicskának nézik. Hagyd ott őket amint tudod.
2017. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Albérletről van szó. Ezesetbe a tulaj nem néz rà a házra, nem jön be szaglàszni, minden rendben van-e? Fura.

Èn tulaj lennèk, nem hagynâm, hogy lelakjâk a lakàsom holmi bêrlők.


Egyezzetek neg, ki mikor melyik hèten takarìt.

HA NEM TARTJAK BE, HIVOD A TULAJT!!!


Majd ő elrendezi őket. (Pàr fotó is jól jöhet a disznóólkéng kinèző konyhàról pl)

2017. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

#3, ez pont nem jó ötlet, mert a Kérdező nem szeretné, ha megromlana a viszony, ezek a dolgok pedig pont ahhoz vezetnének.


Sajnos nem tudsz mit csinálni, mint elviselni. Magatokra főztök, mostok, takarítotok. Ti fogtok elmenni márciusban, így pláne nem érdemes a tulajt zargatni. Ha nem hallgatnak a szép szóra, akkor nem tudsz mit tenni. Ki kell így bírni, elhiszem hogy nehéz, nekem is kellett így élnem mások mellett. =(

2017. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Ad1 hètköznap eltakarítjàk a piszkos edènyt, konyhapultot, tűzhelyet (ha keràmialapos azt a legkönnyebb) maguk utân, valamint a konyhàban felmossàk a padlót, ha szüksèges.


Ad2 hètvègèn, plàne hogy akkor gondolom nem dolgoznak, felvàltva egyik hèten egyik màsik hèten màsik kitakarítja a szobàt. Plusz ugye a fürdőszoba.


Egyszer kètszer csinàljàk, utàna megszokjàk.


EZ A MINIMÀLIS TISZTASÀGIGÈNY!


Amennyiben nem kèpesek megcsinàlni, hivni a tulajt, de akkor a vàrható retorziók miatt lebeszèlni vele, hogy csak körülnèzni jött, nem hívta senki.


Kèrdező pàrja nem tud ràjuk hatni, beszèlni a fejükkel?

Az mègse jàrja, hogy mindenki utân kèrdező takarítson... én a helyében ilyen esetben hagynàm, hadd lepje el a dzsuva az egèsz hâzat, tojnèk bele az egèszbe.

2017. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
"a tulaj nem néz rà a házra, nem jön be szaglàszni, minden rendben van-e" - a tulajnak nincs joga "szaglászni" - az esetleges károkat kifizettetni, azt igen, de "szaglászni" nem
2017. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
A tulajnak JOGA VAN megnézni, hogy a tulajdonát rendben tartják-e, stb!!! Az más kérdés, hogy csak akkor jöhet, ha ELŐRE SZÓL, megbeszélt időpontban. Engedély nélkül nem állíthat be csak úgy, de joga van megnézni a lakást, hogy rendben tartják-e, nem lakják-e le.
2017. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utsó ez így van.


Èn kint èlek és azt kell mondjam, akárhol akármilyen szàllón is voltam, szinte minden helyen amikor odavoltam melózni, mindig észrevettem, hogy járt vki a lakásban.

Hogyan vettem észre?

Úgy, hogy mindig kettőre zàrom az ajtók mikor elmegyek, s volt rá nem egy eset, hogy mikor hazajöttem, màrcsak egyre volt zàrva a szobâm ajtaja. Erre varrj gombot, szerinted ki volt, mikor a szobàhoz csak nekem ès s tulajnak volt kulcsa.

2017. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Ezért nem kell együtt élni másokkal, mert nem ér annyit az egész, hogy idegenek szarát takarítsad.

Amint lehet le kell lépni egy olyanba, ahol csak ketten vagytok.

2017. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Fly Lady után szabadon: én megpróbálnám megbezsélni velük, hogy írunk egy listát a háztartási teendőkről, alkoholos filccel pl. egy átlátszó műanyag tokban fel lehet függeszteni, és kinek amihez kedve van, a listáról nem több, de nem is kevesebb, mint 15 percen át megcsinál valamit. Ha 15 percet port töröl az egyik lakótársad, a másik 15 percen át mondjuk porszívóz, másik nap 15 percig fürdőkádat sikálnak vagy a sütőt takarítják ki, és persze te is és a párod is megteszik a magukét, akkor mindig elviselhető tisztaság lesz, és 15 perce még annak is van minden nap a környezetére, aki 16 órát dolgozik a bányában....


Aki amit megcsinált, azt kipipálja a listáról, hogy a többiek tudják, még miből lehet választani, aztán ha minden teendő elfogyott, le lehet törölni az alkoholos filcet és lehet kezdeni előlről. Nyilván a mosogatás mindennapos dolog, azt érdemes lenne úgy megbezsélni, hogy mindenki maga után azonnal, ahogy a wc-t is, mindenki maga után áttörlni, és nincs vele gond.

2017. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!