Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a teendő, ha az egy háztart...

Mi a teendő, ha az egy háztartásban élő felnőtteknek baromira más a tisztaságigénye?

Figyelt kérdés

Párom unokatestvéreivel költöztünk össze ideiglenesen albérletbe, két huszonéves srácról van szó. Sose volt köztük baráti kapcsolat, de albikeresésnél jelentkeztek, hogy pont lakótársat keresnek ők is. Ők egy hónappal korábban költöztek be, tehát már egy belakott környezetbe érkeztünk. Ezzel még nincs is gond, felszabadítottam egy kis polcot magunknak a fürdőben (amit átpakoltak másikra, ám legyen), hoztam bútort amit előzetesen ők átpakoltak a saját szobájukba a miénkből, stb. Ennyit el is viselek, ők voltak itt hamarabb. Viszont. Valami eszméletlen gusztustalanul élnek. Két hetet vártam, hogy fognak-e valamit takarítani, mikor még mindig nem történt semmi, vettem tisztítószereket, kinyaltam a konyhát, az egy hónapja nem takarított wc-ről sikáltam le a cuccot, gondolom nem kell tovább részleteznem. Mosogatni hetente mondjuk egyszer szoktak, a mosókonyhába járok saját magunk után elmosogatni mert nincs hely, saját konyhai eszközöket vettünk, hogy legyen mit használnunk, stb. Természetesen próbáltam lekommunikálni normálisan, de süket fülek. Azt mondják, nekik nincs rá ekkora igényük, meg idejük sem, mert minden nap dolgoznak, mi meg itthon vagyunk, csináljuk meg mi. Párom éjszaka dolgozik én meg diplomamunkát írok, de még ha csak henyélnénk is egész nap, sem érzem úgy, hogy ez fair.

Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben? Normális, hogy ennyire eltér az igényszintünk? Volt már valaki hasonló helyzetben, amit sikerült megoldani?

Alapvetően nem célom, meg barátomé sem, hogy végleg megromoljon a viszony, de az sem oké, hogy cselédnek érzem magam itthon.

Költözni egyelőre nem tudunk, márciusig itt kell maradnunk.

23L


2017. nov. 1. 13:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
15 percet port töröl...aztán 15 percig húzogatná a portörlőt egy 20 cm-es területen :D
2017. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy az ilyen emberek megváltozzanak. Márciusig most már csak kibírod.
2017. dec. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!