Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A névadó szülőséget meg lehet...

A névadó szülőséget meg lehet szüntetni úgy, hogy papíron se legyünk kapcsolatban a névadókkal?

Figyelt kérdés

2017. nov. 9. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Mi az a névadó szülőség? Soha nem hallottam még ilyenről.
2017. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Mire gondolsz?
2017. nov. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Tépd össze a papírt és kész!
2017. nov. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Tegnap én is névadó voltam, elneveztem a borjút Riskának.
2017. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha nem templomban kereszttelik meg a gyereket mert nem vallásosak akkor a polgármesteri hivatalba szokott lenni névadó a kisgyerekeknek. Ahol hivatalossá teszik a "keresztszülőket" .
2017. nov. 9. 23:20
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Keresztszulo a templomban van, ami nem hivatalos nevadas.

A gyerek nevet szuleteskor diktaljak be.

Nem tudom van-e meg nevadoi unnepseg, de jogilag semmi jelentosege, soha senki nem fogja ezt kerdezni.

2017. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Ez valami helyi szokás akkor. Semmit nem jelent az egész, nincs mit megszüntetni.
2017. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is volt névadóm 30 éve. De ez nem hivatalos státusz, nincs szerződés vagy ilyesmi. Gyakorlatilag a keresztszülőnek felel meg nem vallásos családokban.
2017. nov. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
A névad ó egy ünnepség, van ugyan anyakönyvvezető (nekünk legalábbis volt), és a "keresztszülők" kapnak valami oklevél félét, de ez nem hivatalos, nincs semmilyen jogi következménye.
2017. nov. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
#7 Nem helyi szokás, a rendszerváltás előtt gyakori volt (kommunisták így próbálták kiszorítani a keresztelőt, de a valóságban a legtöbb embernek volt névadó is, keresztelő is), azóta visszaszorult, de még van. Jogilag egyik sem jelent semmit, ez csak ceremónia.
2017. nov. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!