Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha nem tetszik az...

Mit tegyek, ha nem tetszik az unoktestvérem kapcsolata a barátnőjével?

Figyelt kérdés

A nagybátyám mérnök, a nagynéném ápolónő magánklinikán. Az unokatesóm kamaszként elkallódott, nem tanult, végigbulizta a középiskolát. A nagynénémék hagyták elkallódni, viszont nem voltak hajlandóak önköltségesre iratni, mondván, így nem tanul a hibájából. A srác így hegesztőnek tanult, és most jól keres. Viszont már harminc felett van, és a nagynénémék nagyon szeretnének unokát. Most egy 19 éves lánnyal van, akit egyébként kedvelek. Kedves és nagyon szép, viszont "sérült" lelkileg. Egyke, félárva, és az apja rokkantnyugdíjas. Idén érettségizett, de nem dolgozik, se nem tanul, hanem három hónap után az unokatesómhoz költözött. Az egész napja azzal telik, hogy kitakarít, megfőz, és otthon ül, amíg az unokatesvérem haza nem megy. Nem zsarnokoskodik a srác felett, nem korlátozza, de nehezen viseli, ha a barátaival sportol vagy sörözik. A lánynak nincsenek barátai, se hobbija, se életcélja.

A nagynéném, annak ellenére, hogy a saját területén sikeres, dolgozó nő, elég konzervatív nézetek vall a férfi-női szerepekről (a férfi a ház ura, a nő elsődleges feladata a főzés-mosás-takarítás-gyereknevelés). Azt mondja, örül is, hogy a barátnő nem akar továbbtanulni, mert szeritne az értelmiségi nő-szakmunkás férfi nem jó párosítás. Az unokatestvérem kedvenc ételeire tanítja a barátnőjét, mit és hogyan szeret. Nekünk folyton azt mondja, hogy nagyon reméli, hogy összeházasodnak, és már meg is kérdezte, hogy a lány hány gyereket szeretne (azt mondta, sokat, mert neki nem volt normális családja), és hogy jó feleség lesz belőle, mert főz-mos-takarít, és bálványozza a fiát.


2017. nov. 16. 08:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Semmit, nem a te életed, hanem az övék. Ha így boldogok,akkor csinálják.
2017. nov. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kamuszagú, de nem az. A nagynéném gondolkodásában elég sok a paradoxon (a férfi a családfő, ennek ellenére ő hordja otthon a nadrágot, ha önköltségesre iratják a fiát, akkor az nem tanul semmit, mégis vettek neki egy lakást, állítása szerint elege van a buta, éretlen lányokból, engem pont azért szeret, mert mindenről el tud velem beszélgetni, "menyének" viszont nem akar "intellektuális" nőt, mert nem jó az a párkapcsolat, ahol a nő okosabb, mint a férfi, akár IQ alapján, akár papíron.
2017. nov. 16. 08:29
 3/30 A kérdező kommentje:

Csak a szüleim kapcsolata is ilyen volt. A jól kereső, diplomás apám elvette a húsz évvel fiatalabb beosztottját, akit éveken át verbálisan bántalmazott, és anyagilag függővé tett, míg az anyám mindenben kiszolgálta, a vége az lett, hogy nem lett élete, és teljesen körülöttem forgott az élete, annyira nem volt önbecsülése.


És nekem is volt egy barátom, aki 10 évvel volt nálam idősebb, és úgy képzelte a kapcsolatunkat, hogy övé a karrier és a pénz, én pedig rendben tartotm az otthonát és támogatom mindenben. Az anyósjelöltem is háziasszonynak akart "kiképezni".


Tudom, hogy semmi közöm hozzá, de nekem ez olyan rossz tapasztalat volt, hogy nem akarom, hogy mással is ez történjen.

2017. nov. 16. 08:33
 4/30 anonim ***** válasza:
88%

Semmi közöd hozzá. 2 külön álló ember saját ėlettel, döntėsekkel.

Te örülnėl ha a te dolgaidba szólnának bele?

2017. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%
Na az ilyen emberek tartsák magukat távol tőlem, mint amilyen te vagy. Mi a fene közöd van neked egy távoli rokonod párválasztási szokásaihoz? Nálad már az is gond ha valaki egyke? Vagy az egyik szülője rokkantnyugdíjas? Esetleg nincs diplomája? Hát képzeld rengeteg ilyen számodra tökéletlen ember van és egyik se ilyen borzasztóan rosszindulatú, mint te.
2017. nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
Szarjál sünt.
2017. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem a lánnyal van a bajom, csak szerintem kihasználják.
2017. nov. 16. 08:58
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Ės? Ha neki nem ok lelėp. Ennyi.
2017. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Én is ilyen vagyok, mégsem érzem magam sérülnek. Azt már annál inkább ilyennek mondom, aki azt hiszi magáról, hogy tudja, hogy nekem mi lenne a jó. Tudod mit? Imádok itthon lenni és a családomról gondoskodni és a férjem is szereti. Mert nekünk első a család.
2017. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Kölcsönösen használják egymást.

Pasinak van egy nője, aki rendben tartja a lakást, gondoskodik róla. Csajnak van egy párja, van hol laknia, és nem kell dolgoznia.

Ha nekik ez megfelel, akkor hagyd

2017. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!