Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha nem tetszik az...

Mit tegyek, ha nem tetszik az unoktestvérem kapcsolata a barátnőjével?

Figyelt kérdés

A nagybátyám mérnök, a nagynéném ápolónő magánklinikán. Az unokatesóm kamaszként elkallódott, nem tanult, végigbulizta a középiskolát. A nagynénémék hagyták elkallódni, viszont nem voltak hajlandóak önköltségesre iratni, mondván, így nem tanul a hibájából. A srác így hegesztőnek tanult, és most jól keres. Viszont már harminc felett van, és a nagynénémék nagyon szeretnének unokát. Most egy 19 éves lánnyal van, akit egyébként kedvelek. Kedves és nagyon szép, viszont "sérült" lelkileg. Egyke, félárva, és az apja rokkantnyugdíjas. Idén érettségizett, de nem dolgozik, se nem tanul, hanem három hónap után az unokatesómhoz költözött. Az egész napja azzal telik, hogy kitakarít, megfőz, és otthon ül, amíg az unokatesvérem haza nem megy. Nem zsarnokoskodik a srác felett, nem korlátozza, de nehezen viseli, ha a barátaival sportol vagy sörözik. A lánynak nincsenek barátai, se hobbija, se életcélja.

A nagynéném, annak ellenére, hogy a saját területén sikeres, dolgozó nő, elég konzervatív nézetek vall a férfi-női szerepekről (a férfi a ház ura, a nő elsődleges feladata a főzés-mosás-takarítás-gyereknevelés). Azt mondja, örül is, hogy a barátnő nem akar továbbtanulni, mert szeritne az értelmiségi nő-szakmunkás férfi nem jó párosítás. Az unokatestvérem kedvenc ételeire tanítja a barátnőjét, mit és hogyan szeret. Nekünk folyton azt mondja, hogy nagyon reméli, hogy összeházasodnak, és már meg is kérdezte, hogy a lány hány gyereket szeretne (azt mondta, sokat, mert neki nem volt normális családja), és hogy jó feleség lesz belőle, mert főz-mos-takarít, és bálványozza a fiát.


2017. nov. 16. 08:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
Tipikus női mentalitás, mindenbe-mindig-mindenáron-mindenkörülményekközött beleszólni! Szokj már le erről, semmi közöd hozzá!
2017. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%

minden rosszindulat nelkul: nem tartozik rad.


"nehezen viseli, ha a barátaival sportol vagy sörözik"


Hat, ha talalsz not aki nem ilyen, akkor szolj legyszives, bar Hofeherkeben elobb fogok hinni :D

2017. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Jelen!

Nálunk pont én voltam az, aki nagyobb mozgásteret akart, és az exem a féltékenykedős.

2017. nov. 16. 09:25
 14/30 anonim ***** válasza:
69%

Biztos Te aztán álombarátnő lehetsz, ha még mások életét is Te akarod irányítani, nemhogy a párodét.

Az isten óvjon az ilyen nőktől, mint Te.

2017. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%

Én inkább az ilyen más életébe belepfázó emberektől menekülök minél messzebb.


Foglalkozz a saját SZAR életeddel.

2017. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
75%

"(ang. blue stocking, franc. bas bleu), olyan tudós nőkre elkalmazott gúnynév, akik tudákos hajlamaiknak engedve, a házias gondokat és teendőket elhanyagolják és műveltségük és tudományuk hiu fitogtatásában tetszelegnek. A blue stockings elnevezést először állítólag Boscaven németalföldi tengernagy használta, midőn Angliában tartózkodván, egy oly társaságba, vagy egyesületbe került, melynek tagjai, férfiak és nők vegyest, szellemi szórakozás céljából szoktak összegyülni. Az elnevezésre az adott okot, hogy Stillingfeet Benjámin lelkész (megh. 1771.), egy különben igen szellmes és kedvelt társalgó, az ilyen társaságokban elhanyagolt öltözékben, térdig érő kék harisnyákban szokott megjelenni; legalább igy irja azt le Doran, a Lady Montague c. könyvének XI. fejezetében. Az elnevezést csakhamar széles körben felkapták; a gúnyos mellékértelmet csak később fűzték hozzá."


Idézet vége.

Te vagy a prototípus, az eredeti kékharisnya, a szó legteljesebb értelmében.

A saját életedről írj ilyen kimerítő, minden részletet felölelő jellemzést.

Amúgy meg az isten mentsen meg ilyen emberektől a környezetemben.

2017. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
82%

"Nem a lánnyal van a bajom, csak szerintem kihasználják."


Nem biztos, hogy kihasználják. Azt írtad, hogy félárva. Tudom, hogy egy "egészséges" embernek ezt nehéz elképzelni, de léteznek olyan pszichés problémák, amivel nem tud bemenni munkahelyre, ezért otthonról dolgozik. Nem tudhatod...

2017. nov. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki másképp boldog, azaz mindenkit más tesz boldoggá!


Én például, diplomás nőként nem is tudom mit adtam volna, ha nem kellett volna dolgoznom járni, hanem a családommal és az otthonommal tölthettem volna minden időmet.

Imádok főzni, szeretem, ha a gyerekek rendes ételt kapnak egy tiszta otthonban, de főleg a családi élet minden szempontból rendben megy. A gyerekek nem a nyakukban a lakáskulccsal csavarognak a szünidőkben és étkezéskor együtt ül a család.

Én így érzem/érezném magam igazi nőnek, aki mellé olyan igazi férfi dukál, aki sziklaszilárd támasza a családjának és férfiként lehet rá tekinteni.


Te ne keverj-kavarj körülöttük, foglalkozz a saját dolgaiddal, majd az idő eldönti, hogy melyikőtöknek lesz boldogabb élete!

2017. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Egy 19 éves - szinte még gyerek -, végzettség nélküli, minimális élettapasztalattal rendelkező, gyermekkori traumákat átélt lány, akinek szinte senkije sincs az apján kívül, fél év után "anyukának" és "apukának" hívja a barátja szüleit, és úgy jellemzi őket, hogy a "második családom"...

A nagynéném a maga képére formálja a lányt, az unokatesómnak meg tetszik, hogy valaki kiszolgálja.

2017. nov. 16. 10:57
 20/30 anonim ***** válasza:
92%
Közöd?
2017. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!