Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit csinálnátok, ha a...

Ti mit csinálnátok, ha a rokonaitok ezt csinálnák a szalagavatón?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a szalagavatóm és van egy dolog, amit nem nagyon tudok hova tenni. A földszinten ült le nagypapám, az ő felesége (nem mamám, vele elváltak régen) és nagybátyám. Az emeletre ment anyukám, nagynéném és két barátom. Azért nem egy helyen voltak, mert volt egy ilyen hülye szabály hogy x embert fel kell küldeni az emeletre állni, papáéknak meg inkább ülőhelyet kértem. A mi osztálytáncunk előtt a földszinti "színpad" mögött kellett gyülekeznünk, ahol én a legszélén álltam és pont láttam a fenti korlátnál anyáékat, és akkor vettem észre, hogy nagypapám is ott áll velük. Akkor még nem értettem. A mi táncunk után felmentem hozzájuk, akkor láttam, hogy papám felesége és nagybátyám eltűntek a lenti helyükről, kabát se volt ott, fel nem mehettek mert később se láttam őket. Akkor tudatosult bennem, hogy ha az osztálytáncunk előtt papa már fent volt anyáékkal, akkor valószínűleg addigra már a két említett személy nem volt ott és papám nem akart lent ülni egyedül... Szó sem volt arról, hogy valamelyikük rosszul lett volna mert mondták volna. Korábban szándékosan megkérdeztem minden meghívottat, hogy tud-e és szeretne-e jönni, ha esetleg nem, akkor szeretném a meghívót/jegyet visszakérni és odaadom a barátaimnak, akiknek azt mondtam, hogy a mostani kiadásaink mellett nem tudok jegyet venni nekik, így most csak a legközelebbi rokonok jönnek. Akkor egy megerősítő jövünk volt a válasz, egyedül unokatesóm és neki a nevelőapja szóltak előre hogy kérdéses hogy tudnak jönni.. Ti mit csinálnátok, ha ez történt volna a szalagavatón? Konkrétan ha nem látom őket az emeletről, akkor azt se tudtam volna hogy egyáltalán ott voltak. A megérkezésük és a becsült távozás között eltelt nagyjából 30 , max 45 perc.

2017. nov. 19. 17:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem kérdeztél rá a papádnál, hogy mi történt? Találgatás helyett sokkal egyszerűbb lenne.
2017. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Én ott megkérdeztem volna, hogy "Hát X és Y hol vannak?...Hazamentek? Hogyhogy?".


Ha elfogadható indok miatt mentek el, akkor valószínűleg majd bocsánatot kérnek tőled. Ha valami mondvacsinált indokkal mentek el, akkor én biztosan megemlíteném nekik, hogy nem volt szép, főleg, hogy direkt kérdezted a részvételt a jegyek miatt.

2017. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
De ezt miért nem tőlük kérdezd te úristen. Mi csak találgatni tudunk.
2017. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Kédezd meg azoktól akik leléptek hogy hogy tetszett nekik a szalagavató. Majd ha nem tudnak rá mit mondani nekik lesz gáz.
2017. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom jó indokuk volt rá, ha már egyszer kiöltöztek és megjelentek a helyszínen, gondolhatod, hogy nem direkt álltak fel pont akkor, amikor a ti táncotok következett. Egyébként meg tuti nem csinálnék belőle ügyet, az sem zavarna, ha a szemembe mondanák, hogy "Bocsi, de untuk, úgyhogy leléptünk". Felnőtt emberek, azt csinálnak amit akarnak, senkit nem kötelezhetek semmire, de nem is akarnék egy ilyen esetben ráerőltetni valakire olyat, amihez semmi kedve nincsen.


Amúgy meg anyukád valószínűleg tudja, gondolom feltűnt neki, hogy mellette áll. Kérdezd meg tőle, vagy legközelebbi találkozáskor a nagyapádtól, de szerintem ebből ne csinálj papád előtt hisztériát, szimplán érdeklődésképp kérdezd.

2017. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem lehet, hogy azért mentek el, mert nem láttak téged és nem is tudtak veled beszélgetni? Akkor is mondjuk kurta-furcsa módon távoztak, de ez valamennyire lehetne magyarázat rá.
2017. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy felnőttek és nem kényszeríthetek rájuk semmit. Nem is ez volt ezzel a cél... Csak alapból kellett itthon egy kazán és radiátor csere, rengeteg pénzt elvitt a szalagavató és most csak rokonok jegyére akartunk költeni. Ha előre közlik hogy nem jönnének, akkor lett volna más akit meghívtam volna a 7 emberes "keretből". Ők anyáék után érkeztek, én fent voltam velük amikor láttuk hogy leültek de nem tudtam odamenni köszönni mert 5 perc volt kezdésig és már akkor kerestek hátul, hogy merre vagyok. Anyánál rákérdeztem, azt mondta hogy papa feljött mert a másik két ember kiment.. Valószínűleg vagy kint ültek a kocsiban a végéig és megvárták papát vagy nagybátyám hazavitte papa feleségét (nem abban a városban lakunk ahova járok suliba), majd ő is hazament. Hát nem tudom.. lehet csak én vagyok ilyen, de ha meghívnak és elmegyek akkor végigülném, ha nincs kedvem akkor meg lemondom vagy üzenek valaki olyannal aki megy :/
2017. nov. 19. 18:49
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a szomszéd Mari nénit kell megkérdezni, hátha őt tudja a választ. Vagy inkább az érintetteket lenne érdemes?
2017. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Figyelj, szerintem kérdezd meg a lb-det, hátha ő tudja, de még véletlenül se a szóban forgó rokonnal beszélj, mertne adj isten, kiderül, miért kellett lelépniük.


18-19 vagy és ennyire korlátolt, most komolyan?

2017. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk rákérdeznék náluk, hogy mi történt. Lehet, hogy vészhelyzet volt. Akármennyire is illik végigülni egy ilyen eseményt, ha mondjuk kapok egy hívást, hogy vmelyik rokonomat autóbaleset érte, vagy rosszul lennék, ott hagytam volna az ünnepséget simán. Addig nem kezdenék el fújni rájuk, mekkora tahók, amíg nem ismerem a sztorit.
2017. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!