Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit csinálnátok, ha a...

Ti mit csinálnátok, ha a rokonaitok ezt csinálnák a szalagavatón?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a szalagavatóm és van egy dolog, amit nem nagyon tudok hova tenni. A földszinten ült le nagypapám, az ő felesége (nem mamám, vele elváltak régen) és nagybátyám. Az emeletre ment anyukám, nagynéném és két barátom. Azért nem egy helyen voltak, mert volt egy ilyen hülye szabály hogy x embert fel kell küldeni az emeletre állni, papáéknak meg inkább ülőhelyet kértem. A mi osztálytáncunk előtt a földszinti "színpad" mögött kellett gyülekeznünk, ahol én a legszélén álltam és pont láttam a fenti korlátnál anyáékat, és akkor vettem észre, hogy nagypapám is ott áll velük. Akkor még nem értettem. A mi táncunk után felmentem hozzájuk, akkor láttam, hogy papám felesége és nagybátyám eltűntek a lenti helyükről, kabát se volt ott, fel nem mehettek mert később se láttam őket. Akkor tudatosult bennem, hogy ha az osztálytáncunk előtt papa már fent volt anyáékkal, akkor valószínűleg addigra már a két említett személy nem volt ott és papám nem akart lent ülni egyedül... Szó sem volt arról, hogy valamelyikük rosszul lett volna mert mondták volna. Korábban szándékosan megkérdeztem minden meghívottat, hogy tud-e és szeretne-e jönni, ha esetleg nem, akkor szeretném a meghívót/jegyet visszakérni és odaadom a barátaimnak, akiknek azt mondtam, hogy a mostani kiadásaink mellett nem tudok jegyet venni nekik, így most csak a legközelebbi rokonok jönnek. Akkor egy megerősítő jövünk volt a válasz, egyedül unokatesóm és neki a nevelőapja szóltak előre hogy kérdéses hogy tudnak jönni.. Ti mit csinálnátok, ha ez történt volna a szalagavatón? Konkrétan ha nem látom őket az emeletről, akkor azt se tudtam volna hogy egyáltalán ott voltak. A megérkezésük és a becsült távozás között eltelt nagyjából 30 , max 45 perc.

2017. nov. 19. 17:00
1 2
 11/16 anonim válasza:
0%

"Szó sem volt arról, hogy valamelyikük rosszul lett volna mert mondták volna."


Nekem nem ezt mondtàk! Allitolag becsavartak jonehany felest, amig vàrtàk az eloadàst. Szoval megvan miert hagytak ott a szalagavatot ido elott.


Tehàt a kerdesedre a valasz: En megertettem volna oket, merthat reszegen csak ne fetrengjenek ott es hozzanak engem kellemetlen helyzetbe.

2017. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Lehet én fogalmaztam rosszul de nem az érdekelt kifejezetten hogy szerintetek miért mehettek el... Anyát ahogy írtam, kérdeztem, ma másodjára. Szombaton annyit hogy az a két ember merre van, azt mondta, vagyis mondták, hogy kint. Gondoltam, hogy úgy baj nincs, mert akkor papa tudott volna róla és nem lett volna mosolygós egész este. Ma is megkérdeztem hogy na mi is volt. Nos, a szalagavató este 9-ig tartott, három órásra csúszott. Papám felesége elvileg kiakadt hogy mi ez, hogy 9-ig tart, az nagyon késő. Szóval nagybátyámmal együtt (aki elvileg reggel ment dolgozni) nagyjából a szalagtűző végénél felálltak és leléptek. Így kb alig 20 percet voltak ott... Nem tudom mi ok volt erre a kiakadásra, hiszen kocsival is max 15 perc az út nekik hazáig. Ma a töri tanár mondta, hogy látta ahogy "egyesek felálltak, hogy milyen dolog az hogy 9-ig tart a bál, és fogták magukat és elmentek", ekkor gondoltam, hogy az én rokonaimról beszél. Sosem voltunk igazán családiasan közel pl papa feleségével de jót szoktunk beszélgetni és váratlanul ért, hogy ilyen indokkal már a legeslegelején lelépnek. Direkt kérdeztem minden meghívottól, hogy jönnek-e és biztosan tudnak-e, szeretnének-e jönni, papáéknál két órán át beszéltünk a szalagavatóról és unokatesómnak tavaly volt, nehogy már meglepetés legyen, hogy nem zajlik le félóra alatt. Simán adhattam volna azt a két jegyet a barátaimnak. Mindegy...
2017. nov. 20. 18:06
 13/16 anonim ***** válasza:
40%
Tiszta szivböl kivánom, hogy legnagyobb problémád ez legyen az életben, hogy a családtagjaid felálltak és elmentek egy ünnepségröl. Felesleges ezen rágodnod két napja.
2017. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem ezen rágódom :'D

Lehet én vagyok rosszul összetéve, de nekem valahogy nem oké, ha azért lépnek le mert szerintük sokáig tart. Talán jobban megérteném, ha papa 69 éves felesége úgy távozott volna, hogy nem ülőhelyet kapott volna korábban. Ballagáson se örülnék neki, ha nem találnám meg a családot, mert már rég otthon csücsülnek mert nem volt kedvük megvárni a végét. Azért bosszant inkább, mert előre szóltam, hogy aki nem akar jönni, az legyen kedves vissza adni a jegyét, hogy oda tudjam adni olyannak aki szeretne ott lenni. Szerintem nincs helyén hogy csak úgy távoznak, de mondom, mindegy. Ballagásra nem kell jönniük, legalább tudom hogy illemből sem kell meghívni őket mert felesleges. Nem lesznek emiatt álmatlan éjszakáim, csak feltettem egy kérdést.

2017. nov. 21. 00:05
 15/16 anonim ***** válasza:
46%

A szalagtűzőt megvárták, a lényegi részen ott voltak, láttak. Nekem ennyi elég lenne a helyedben, nem rugóznék rajta. :)

Nekem is volt olyan rokonom anno, aki lelépett, merthogy zavarta, hogy nem érek rá velük beszélgetni, akkor minek üljön itt. A tied ehhez képest még egész korrekt. :D

2017. nov. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
51%

"Ti mit csinálnátok, ha ez történt volna a szalagavatón?"


Legkozelebb, amikor talalkozok Veluk, megkerdezem mi tortent!?

2017. nov. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!