Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tehetném jobbá a kapcsola...

Hogy tehetném jobbá a kapcsolatomat a sógorommal a magam részéről?

Figyelt kérdés

A nővéremék sokáig éltek külföldön, így keveset találkoztunk velük.

Pár éve hazaköltöztek, és napi szinten találkozunk velük.

Viszont én nem érzem jól magam a sógorom társaságában, igazság szerint sosem volt szimpatikus, pedig nem tett érte, de biztos vagyok benne,hogy érzi az ellenszenvem.

Ha mondanom kéne valamit, valahogy félelmet kelt bennem a külseje, 190 centi magas, és 130 kiló izom, a nyakáig kitetoválva, és kopaszra nyírt hajjal.

Na számomra ez visszataszító, és inkább "állatias" külső.

Azon gondolkoztam,hogy olyan mint egy gép vagy mint egy állat, nincs előtte akadály, bárkit kettéroppant a puszta erejével, és akkora mint egy szekrény.Az én városi kisautómba pl. bele sem fér.

Nyár végén elhívott,hogy segítsek valami ajándékot választani a nővéremnek a születésnapjára, akkor együtt töltöttünk úgy 2-3 órát, aranyos, és kedves volt, humoros is, de csomószor még a szemébe se mertem nézni, és volt,hogy a hasamban éreztem a feszültséget.

Anyukám már elsütötte,hogy bejön nekem is, és zavarba vagyok mellette, de nem, abszolút nem az esetem, és ha így lenne bevallanám legalább magamnak, és nem írnám ki ezt a kérdést sem.

Nem csak ő, egyetlen ilyen túl izmos, nagyobb darab férfi sem jön be, félek az ilyenektől.


Viszont mégis csak rokonok lettünk, várják az első közös gyereküket, akihez szeretnék átjárni majd, akkor is ha csak a sógorom van otthon, magyarán nem akarom, hogy akadály legyen azért mert én félek tőle.

Szeretnék vele jobb viszonyt ápolni, nem is puszipajtás akarok lenni, csak leakarom győzni a félelmem, de nem tudom,hogy hogy lehetne?

Miért van egyáltalán ez?Másnak van/volt hasonló?


2017. nov. 28. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Itt veled vannak gondok.

Не itélj a külső alapján. Más lenne a szituáció, ha a sógorod büdös lenne és ápolatlan, de ez amit leirátl teljesen rendben van.

Irtad, hogy rendesen viselkedett veled stb. Akkor? Azzal is, hogy elhivott ajándékot nézni, megpróbált nyitni feléd. Miért zárkózol el?

2017. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

"...valahogy félelmet kelt bennem a külseje, 190 centi magas, és 130 kiló izom, a nyakáig kitetoválva, és kopaszra nyírt hajjal."


"Nem csak ő, egyetlen ilyen túl izmos, nagyobb darab férfi sem jön be, félek az ilyenektől."


Azt ugye tudod, hogy a fóbiák a pszichiátria hatásköre?

Keress fel egy szakembert és nem kizárólag a sógorod miatt, hanem önmagad érdekében.

2017. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Én is azt hiszem, neked vannak irracionális érzéseid.

Első ránézésre nekem is ijesztő és ellenszenves lenne a 190 cm-es 130 kg-os, nyakig kitetovált, golyófejű fickó.

De azért beszéltetek már, rájöttél, hogy aranyos és kedves ember. Miért kéne félni egy erős embertől? Miért érzed úgy, hogy az erejét ellened használná fel? Ez kicsit olyan, mintha valaki (felnőtt ember) nem mer egyedül aludni egy lakásban, mert hátha éjjel rátörnek a rablók.


Szerintem ne erőszakold meg magadat. A kisbabával, kisgyerekkel legtöbbször úgyis az anyukája van, tehát a férfivel a nővéred nélkül szinte sosem fogsz találkozni.

Ha egyre többet találkozol a férfival, remélhetőleg oldódik a félelmed. Esetleg kérdezd e nővéredet a párjáról, milyen ember, mennyire türelmes, hogyan kezeli a konfliktusokat.


Amúgy, ha félreismernéd te is, meg a nővéred is, és lelke mélyén egy agresszív alak volna, akkor is egészen biztos volnék benne, hogy csak a párját bántalmazná, családtagját nem.

2017. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
anyukádnak igaza lehet, de annyira félsz az érzéstől hogy elfojtod, szerintem le kéne vele feküdnöd, utána könnyebb lenne barátkozni
2017. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
"Aranyos volt, kedves és humoros"... akkor mi is a bajod? Jaaa hogy az "ilyenek" azok csak bunkó tirpákok lehetnek? Pff
2017. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!