Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mivel nyugtatnátok a szüleitek...

Mivel nyugtatnátok a szüleiteket ilyen helyzetben, hogy ne a bíróságon kössünk ki?

Figyelt kérdés

Nagypapám mindenkitől elég messze lakik a családban (kb. 1 óra távolságra), viszont elég szenilis lett, ezért eljutottunk arra a pontra, amikor napi 2-3 alkalommal valakinek fel kell mennie hozzá, hogy megnézze evett-e. A szüleim a lehető legemberibben, míg a bácsikám a lehető legolcsóbban szeretné megoldani ezt a helyzetet (nagypapám félretett pénze kb. 10 évig fedezné, hogy otthonban lakjon, de nagybátyám szerint drága a szüleim meg attól tartanak, hogy nagypapámnak fejében minden teljesen összeomlana, ha kiszakítják a megszokott közegéből). Néhány hónapja a bácsikám kiborult, hogy ennyit költünk nagypapámra és mondta, hogy ő inkább feljár többször, de nem kéne ápolónőt fizetni. Végül mondtuk, hogy vagy ez vagy egy otthon, mert nem tudunk feljárni hozzá napi kétszer, mivel az otthon többe kerülne, ezért maradt ez a felállás.


Tegnap úgy jött ki a lépés, hogy épp nagypapám felé jártam és bár nem az én sorom volt felugrottam hozzá délután. Ekkor láttam, hogy a pénz, amit az ápolónő kapott volna, az asztalon volt, és nagypapám állította, hogy nem járt nála senki. Néhány telefonálás után kiderült, hogy a bácsikám lemondta az ápolónőt aznapra és nem vitt fel ebédet, mert elfelejtette, a hűtő teljesen üres volt. Mivel már többször vittük be nagypapámat kiszáradással a kórházba, ezért a családomban mindenki kiborult. Gyakorlatban megoldottuk a helyzetet, hogy ezentúl csak mi mondhatjuk le az ápolónőt és a bácsikám bármennyit is magyarázza, hogy ő feljár helyettünk, mindig más (is) viszi az ebédet.


Viszont a szüleim elgondolkodtak, hogy bíróságra mennek a gyámság kérdésével. Mikor először felvetettük, akkor a bácsikám mondta, hogy nem egyezik bele, hogy más legyen a gyám, mert elherdálja az örökséget, míg a szüleim nem bíztak benne, hogy a bácsikámnak a nagypapám érdekei lennének a legfontosabbak, és nem tünne el a megtakarításainak jelentős része nyom nélkül. Jelenleg attól tartok, hogy ha most bíróságra megyünk, örökségnél, akár csak az utolsó villa egyenlőtlen elosztásán is szintén bírósághoz fordulnak. Ugyan a bácsikámmal nem tartjuk a kapcsolatot, ha nem muszáj, azt gondolom, hogy mindkét szülőm sokkal nehezebben tenné túl magát nagypapám elvesztésén, ha folyton bíróságon kéne veszekedniük a nagybátyámmal, meg az unokatesóimmal.


Szóval főleg valamennyire békés megoldásokat keresnék, amik nem eszkalálják tovább a helyzetet, mert jelenleg már a két család nem nagyon tud ordibálás nélkül kommunikálni egymással. Bárkinek van valami ötlete?


2018. jan. 4. 23:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

A konfliktuskerülés a nagyapád életébe kerülhet.

Nincs békés megoldás.

Az lehetne, ha a nagybátyád beismerni, hogy nem tud az apjával érdemben foglalkozik, így ápolónőre szorult.

Amúgy lehet az önkormányzattól igényelni ingyenes ápolónőt (4órában) illetve lehet ebédelt rendelni, nálunk az időseknek kiszállítják.

2018. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Ápolónő vagy otthon. Én inkább az otthont javasolnám. Nullhuszonnégyben vigyáznak rá, kap enni, megvan mikor mehetsz látogatni.
2018. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Very fax.a bácsikád van. Az első bekezdés után leesett nekem minden.


"nagypapám félretett pénze kb. 10 évig fedezné, hogy otthonban lakjon, de nagybátyám szerint drága"

Ezt ti tényleg komolyan elhiszitek? Enyhén naiv és valószínűleg nagyon rendes, jólelkű, jóhiszemű emberek lehettek akkor. Lefordítom: Bácsikád inkább maga jár fel a nagypapához, nehogy pénzt kelljen költeni az ápolására, mert minél olcsóbban oldjátok meg, annál több marad majd neki örökségként.


"Néhány hónapja a bácsikám kiborult, hogy ennyit költünk nagypapámra"

Helyetekbe szájon csapnám, aztán mehetne a bíróságra, lenne rá ok. Hogy lehet ilyet mondani?


Otthonba kell adni, az lenne a legjobb mindenkinek. Egész napos felügyelet, kaja, teljes körű ellátás, orvosi ellátás, ha egészségügyi gond van, azonnal intézkednek. Biztos, hogy minden nap enni fog, mert elé teszik, ellenőrzik, hogy evett-e. Biztos, hogy minden szem gyógyszerét beveszi, mert megnézik, ellenőrzik, ott állnak mellette addig. Ha pl. az otthonban elromlik a fűtés, azonnal észreveszik, javíttatják. Hát, ilyen helyzetben, mikor egy öreg egyedül van, mikor veszik észre? Hasonló korúak társaságában van. Ti tudtok dolgozni, élni, normálisan. Ugyanúgy lehet látogatni, amennyit akarjátok, ráadásul nem az ellátására fog rámenni az idő látogatáskor. Nem izguljátok szét magatokat. Nem lesz vita.

Rendes, normális intézményt kell keresni, mert nagyon sok rossz tapasztalat van. Beszélni kell intézményvezetővel, körülnézni alaposan, megnézni nemcsak az épület, szobák állapotát, hanem az ápoltakat is megnézni, hogy beszél velük a személyzet, milyen reakcióik vannak az öregeknek. De lehet találni rendes helyet.


Meglepődtem, amit írsz, nagyon, mert az otthon olcsóbb, mint egy házhoz járó ápolónő. Ilyen 80 e körüli összegekre emlékszek, van, volt bent családtag. Fentieket onnan tudom.


A bácsi szerintem maga kell, hogy aláírja a papírokat, cselekvőképes, hótmindegy, mit mond a nagybátyád, ti sem írhatjátok alá. A bácsival kell megbeszélni.

2018. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Utolsóra hallgas. Nagybátyád csak a pénzt látja Nagypapádban.
2018. jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Nincs örökség addig, amíg nagyapátok él. Szellemileg ép, vagyonnal rendelkező embernél gyenge fizikai állapot nem alapozza meg a gondnokság alá helyezés indokoltságát. Ha attól tartatok, hogy bácsikád nagyapád vagyonát le akarja nyúlni, hatva rá azzal hogy gyakrabban látogatja, akkor a legjobb amit tehettek, hogy próbáljátok meggyőzni, hogy nyugdíjas otthonban jobb helyen lenne, ehhez mindent intéztek. Normális jó helyre a beugró 3 millió (kis önálló lakrész), 150 ezer a havi gondozási díj. A beugróhoz ha szükséges nagyapátoknak pénz jó megoldás rá, hogy ingatlan tulajdonrészt vásároltok tőle, ha pedig ez nagybátyátoknak nem tetszik, mondhatjátok neki, hogy ennyiért ezt a tulajdonrészt ő is megveheti.
2018. jan. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

Valaki nem tudna odakoltozni hozza? Es akkor legalabb naponta ketszer + az apolono napkozben ranezne, elokeszitene a kajat pl, figyelne a gyogyszereit, segitene megfurdeni stb.

Pl egy unoka...?

Az otthon legyen az utolso megoldas, abba havi 100K folott fizetnetek, a tobbmillios beugrorol nem beszelve. Es szegeny nagypapa ugy erezne, hogy ki lett turva a hazabol.

Ha valaki oda tudna koltozni es onnan bejarni suliba/munkaba?

2018. jan. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem is az otthon lenne a megoldás, viszont érthető a szüleid aggodalma is, hogy ez megviselné a nagyapádat.


Nem tudom megoldható-e, de sok otthonban lehet olyat, hogy eleinte nem bentlakásos lesz az öreg, hanem csak délelőttönként jár be, barátkozni, ismerkedni a hellyel és éjszaka otthon van. Bár ennek anyagi vonzatát nem tudom, de ez talán megkönnyítené nagyapádnak az átszokást, hogy végül full time bentlakásos legyen.

2018. jan. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Amit MAGÁNAK tett félre az öreg abból nehogy már sokalljon bármilyen kiadást a nagybátyád! Jó hogy nem letekeri a fűtést minden szobába, megágyaz a konyhába és ott is csak 25wattos égő van "me úgyse lát mán az öreg úgysenem fog óvasni". Pénzéhes ez a napnál is világosabb. Tegyetek meg MINDENT a nyagypapáért ami tőletek tellik a nagybátyád meg $z@rjátok le.
2018. jan. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

Néhány éve a családban is volt hasonló betegséggel (Alzheimer-kór) egy ellátásra szoruló. Sajnos a fiai neki sem tudták a 24 órás felügyeletet biztosítani.

Szinte 3 havonta más-más otthonban volt, mert egyikben sem voltmegfelelő az ellátás.

Volt, hogy az otthonból kórházba szállították, mert kiszáradt.

A dolgai, ruházata eltűnt, ellopkodták egymástól és másokon láthattuk azt újra.

Havi nyugdíjáért mai 200ezer voltnem kapott megfelelő ellátást.


Azt javaslom, hogy egy gondozót keressetek inkább, mint otthont.


A papát pedig addig, míg ép az elméje, rá kell beszélni, hogy adjon mindkét gyermeknek közös hozzáférést/rendelkezést a számlájához. Ezzel nem zárva ki egyikőjüket sem az alól, ha szükséges, akkor intézkedhessenek az érdekében.

Nyíltan a nagybácsi sem nyúlna az örökséghez.

2018. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
Hozzátok nem költözhetne?
2018. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!