Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik külön élnek, támogatjátok...

Akik külön élnek, támogatjátok a szüleiteket anyagilag?

Figyelt kérdés

Már nem a szüleimmel élek, el is váltak. Tudják, ha valami van, számíthatnak rám. Apának szoktam adni, ő kérni szokott, kisebb összegek. Anya albérletben él a 23 éves tesómmal, ő nem dolgozik. 140 ezret keres, 40 az albérlet, plusz rezsi. Nemrég kapott örökségből nagyobb összeget. Meg szoktam kérdezni, hogy szüksége van-e pénzre, de szinte mindig elutasítja, kérni sosem kér. Tudom, hogy ha olyan lenne a helyzet, szólna, de nekem mégis bűntudatom van. Ti ezzel hogy vagytok? Párom szerint ez így rendben van, külön élek, ők nem szorulnak rá, ha baj van, szólnak.

25L


2017. nov. 30. 10:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
A testvéred semmit sem dolgozik?
2017. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem, egyetemre jár. Nem szólok bele, nekik ez így jó...
2017. nov. 30. 10:50
 3/27 anonim ***** válasza:
24%
Ha penzt nem is fogad el anyukad, attol meg ha bevasarolnal es letenned a cekkert az asztalra, abbol nem lenne baj.
2017. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Lehet még olyan, hogy tényleg szükség lesz a segítségedre, inkább tartalékolj akkorra. Ne tukmáld rájuk a pénzedet, ha nincs rá szükségük.
2017. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Nem tudom letenni a csekket az asztalra, ugyanis messze lakok. Meg egyébként ez nem is állja meg a helyét a mi családunkban.
2017. nov. 30. 11:15
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
Miért kéne adni, ha ott egy életerős fiatal, aki tudna dolgozni?
2017. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Tudna, de nem akar, anyukám meg úgy van vele, hogy hát még tanul. Jó, az igaz, nyilván tanuljon, a kérdés nem ez volt.
2017. nov. 30. 11:21
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
Jó jövőkép, majd te dolgozhatsz és pénzelheted a lusta testvéred, aki anyád vérét szívja majd 40 évesen is.
2017. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Miert kent nakijk pens, ha nem reg kaptak egy nagyobb osszeget oroksegbol.

Ja, vagy a testveredre gondolsz, anyukad ot tartja el, azert kene adnod.

Nalam, en segitek amivel csak tudok a kulonelo gyerekeimnek.

2017. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Eltartja igen, azért egy egyetem nem kevés pénzbe kerül, de ha nem fogadja el, tényleg nem akarom ráerőltetni. Megvannak, mert van mindenük, csak nyilván még kell nézni, ne a 600 forintos üdítőt vegye meg, hanem a 200 forintosat. De ezzel mi is így vagyunk.
2017. nov. 30. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!