Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan fejezitek ki a szeretet...

Hogyan fejezitek ki a szeretetet családon belül?

Figyelt kérdés
Gyakran mondjátok, hogy "szeretlek", vagy valamilyen más formában fejezitek ki? Milyen fajta szeretet kaptál édesanyádtól/édesapádtól? A családod milyen formában várja el a szeretetedet? Hogyan tudod megadni nekik, amire szükségük van?

2018. jan. 25. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem mondtuk/mondjuk, hogy szeretlek. Viszont vannak gesztusok, mozdulatok, testi árintés, simogatás, dicséret, elégedettség kifejezése, nincsen igazán veszekedés, nincs fenyegetés, sem szóbeli agresszió.
2018. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem mondogatjuk egymásnak, hogy szeretlek, számomra már-már taszító amikor gépiesen mondják ezt sokan egymásnak és nincs mögötte valódi szeretet, azt az ember a tetteivel fejezi ki.
2018. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Sehogy
2018. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Mi ki is mondjuk. Nem naponta 15-ször töltelékszónak, nincs elkoptatva a jelentése.:-) van ölelés, simogatás, dicséret, és cselekedetek - nekem ez utóbbi az erősségem, tudatosan neveltem rá magam, hogy időről időre verbálisan is ki kell fejezni az érzéseinket. Az én szüleimnél ez nem volt jellemző, bőven felnőtt voltam már, amikor életemben először meghallottam tőlük, a fizikai kontaktus is ritka volt. A saját gyerekeimnél nem akartam, hogy egyáltalán felmerüljön bennük a kétség, és azt sem, hogy szinte fizikai fájdalmat okozzon, ha beszélniük kell az érzéseikről, ahogy sokáig én éreztem.
2018. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Én általában ölelgetem a családom tagjait (anya, apa, hugi). Fél éve szakított velem a barátom 4 év után, azóta sokkal szeretetéhesebb vagyok, mint előtte. Sokszor megyek oda a szüleimhez 1-1 ölelésre. Mondani is szoktam, hogy szeretem őket. Ha a húgomat ölelgetem, ő poénból kiabálni szokott, hogy "anya/apa segíts", olyankor anya/apa is jön ölelgetni mindkettőnket. :D Kicsit bolond család vagyunk, de nagyon összetartunk, nincs veszekedés vagy ordibálás.

21N

2018. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

A szeretet legjobb kifejezési formája a metakommunikáció.

Nem mondogatni kell, hanem éreztetni.

.

Hiába mondogatnám naponta többször is "szeretlek", amikor arcomról lerí: olyannak látlak, mint az útálatos képet.

2018. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Mi lefejeljük egymást a szeretet jegyében,minél erősebb a fejelés annál intenzívebb az érzés.Van pofon csata is de az csak karácsonykor.
2018. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Elég sokféleképpen. Mondjuk is egymásnak, de meg is szoktuk ölelni egymást. Meglepjük csak úgy valami aprósággal a másikat.

Szüleimmel is így van. Párommal is, szerencsére ebben hasonlóan nőttünk fel.

Nem vár el senki semmit. Nálunk természetes, hogy kifejezzük a szeretetünket.

2018. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Gyerek koromban engem is puszilgattak és én is puszit adtam.

Mire felnőtt lettem megtanultam, hogy minden embernek más a habitusa. És más az igénye a szeretetre. Aki szereti hallani, hogy "szeretlek" annak mondom is.

Aki egy hosszú szemezést többre értékel 100 szónál, ahhoz a szememen keresztül szólok.

Kislányomnak meg a buksiját simogatom meg. Ő ezt szereti a legjobban.

2018. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Az odafigyelés, annak kifejezése, hogy a családtagom másoknál sokkal fontosabb, az intim együttlétek-beszélgetések, a családi ünnepek, a rendszeres kapcsolattartás, hogy mindig készen állunk egymáson segíteni, vagy egymásnak örömet szerezni. a teljes nyíltság és őszinteség, a felelősségérzet kifejezése.

Utálom a giccses, szirupos amerikai filmekben, a "szeretlek, apa", "szeretlek, anya", könnyes, ripacskodós jeleneteket.

Ha nem mondjuk egymásnak, akkor is TUDJUK, mert mióta egy család vagyunk, minden erről szól: a törődés, nevelés, a kritika, a dicséret, az együtt örvendés és együtt sírás, bánkódás is.

2018. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!