Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek is van olyan családtago...

Nektek is van olyan családtagotok, aki csak etetéssel tudja kimutatni a szeretetét?

Figyelt kérdés
Két olyan családtagom is van, akinek a szeretet kimutatása egyenlő azzal, hogy kajával tömnek mindenkit: apukám és a nagymamám. Egyikőjükkel sem volt soha igazán mély kapcsolatom, mert komoly dolgokról sem tudtam velük beszélgetni soha, a szeretetét nem tudja kimutatni. Apukám régebben amíg vele éltem, naponta körülbeül 20-szor jött be a szobámba azért, hogy megkérdezze, nem kérek-e ilyen, olyan vagy amolyan kaját. Ha főzött néha és nem ettem meg az egészet, megsértődött. Az állatokkal ugyanezt csinálja a mai napig. A macskáknak akár ötször ad egymás után enni úgy, ahogy az előzőt sem ették meg, de nyávogtak egyet és akkor ad nekik mást, mert biztos mást szeretnének. Utána meg csodálkozik, hogy hánynak ha teleeszik magukat. Mondtam neki, hogy ne etesse halálra őket, mert már így is öregek, nem bírja a szervezetük ezt a terhelést és nincs is szükségük rá egyáltalán, és az volt a válasz, hogy de hát ő úgy szereti őket, nézni, ahogy esznek. Természetesen már az összes macska olyan kövér, hogy felugrani sem tudnak szinte sehova. Nektek is van ilyen családtagotok? Miért alakul ki ez az etetési kényszer?
2017. febr. 26. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Igen, és én anorexiás is lettem, mert halálosan elegem lett, hogy mindig zabálni kellett.
2017. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Könnyen lehet, hogy gyerekként nem volt sok minden az asztalon és így kompenzálják.
2017. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Igen, az anyósom. Engem nem
2017. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Engem annyira nem szeret, így békén hagy, de a gyerekeket folyamatosan tömné, ők meg nem túl nagyevők, így rendszeres a sértődés. Ha vendégei jönnek, nem beszélget velük, mert csak a kajával van elfoglalva. Az egész jelenség amúgy nagyon érdekes lélektanilag, azt gondolom, egészséges ember ilyet nem csinál.
2017. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Igen az anyósom és a dédi.
2017. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Szűzanyám, Kérdező!

Azt hittem először, hogy az én férjemet írtad le! :)

Ugyanezt csinálja a macskákkal, kutyákkal, de ami a tragikus, hogy velem is ezt tenné, holott én cukorbeteg vagyok.

Hiába magyarázom, (pedig amúgy nem lenne buta ember) hogy hagyjon békén, én tudom, hogy mikor, mit és mennyit szabad ennem, mindig cirkuszolunk emiatt.

Egyenesen kínzásnak tartom, ha valamiről nagy keservesen lemondok, ő meg dugdossa az orrom alá.

Szerintem ez valami agybaj lehet az ilyen embereknél.

Biztos van valami neve ennek a kórnak, én még nem néztem utána.

2017. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
A magyar emberek egy jelentős része szenved ettől a "betegségtől".
2017. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyám és a nagynéném, illetve nagyanyám, amíg élt. Én azt hittem, hogy az állatokkal csak ő csinálnak ilyet, de ezek szerint nem. Kb. tíz különböző tányér kitéve a három macskának egy egy kutyának, s ha megjelenik egy, akkor rögtön megy a szöveg nekik, hogy "na éhes vagy, egyél". Persze a kaja marad, hiszen azok az állatok is dagadtak már. Én mondjuk mindig úgy éreztem magam emiatt, hogy a macskák sokkal fontosabbak, mint én.
2017. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3. :D Engem nem.


Nekem apám volt ilyen. K_rva jól főzött, sütött, élvezettel, egyééééél.

Aztán meg lecseszett, hogy miért vagyok elhízva...

2017. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyim is ilyen volt és anyósom is ilyen. Én sosem sértődtem meg, csak megtanultam, hogy mindenből magamnak kell szedni.

Szóval felnőtt fejjel már meg tudom tenni, hogy mindenből csak pár falatot szedek, így anyós is látja, hogy jajdefinom a főztje, mert mindenből eszek, és én sem leszek rosszul. :) De régebben simán megcsinálta, hogy biztos haragszom rájuk, azért nem eszek, míg ezt így ki nem alakítottuk. :D

2017. febr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!