Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hol találok magamnak egy...

Hol találok magamnak egy állandó apát, aki megadja nekem azt a szeretetet, elismerést és törődést, amire szükségem lett volna?

Figyelt kérdés

Amíg apám élt, csak anyagilag szeretett (megkaptam tőle sok drága dolgot) és mikor meghalt, rádöbbentem, hogy soha nem adta meg azt, amire valójában szükségem lett volna - szeretetre, törődésre, odafigyelésre, elfogadásra, tiszteletre, minőségi időre.


Azért csak halála után döbbentem rá, mert addig azt gondoltam ez a normális apa-fiú kapcsolat, de elszorult mindig a szívem, amikor azt láttam, hogy más apák mennyivel szeretetteljesebben viselkednek a fiaikkal és mennyire tényleg foglalkoznak velük. És elkeseredtem, hogy az én apám miért nem volt velem ilyen.


Amíg élt, sose mondta, hogy szeret, vagy büszke rám, soha semmi nem volt neki jó és alig volt az életemben. Ehhez képest mindig számonkért, mindenbe belekötött, ha valami nem úgy ment ahogy neki tetszik.


Az is elkeserít, hogy nem érte meg a sikereimet, nem tudtam vele megosztani a legújabb hobbimat, amiben többszörös országos bajnok vagyok évek óta és úgy érzem teljesen üres lett az életem ezen a területen. Nem tudok addig igazi férfi lenni, amíg egy apa nem viselkedik velem igazi apaként (amiről fogalmam sincs mi, csak az, hogy nyugodtabb lennék, ha utólag megkapnám lelkileg mindazt amit kéne).


Ez egy hatalmas tüske bennem, így kompenzálásként szükségem van egy apára, akire mindig számíthatok, legalább addig, amíg helyre nem jön a lelkivilágom.


Próbáltam feldolgozni a hiányát, de nem megy és akárhogy nézem, mindenképpen szükségem van egy apafigurára, aki jóvá teszi apám hibáit és segít nekem feldolgozni mindent.


2017. ápr. 5. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne apafigurát keress, inkább pszichológust.
2017. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizony jobb,ha pszichológust keresel.
2017. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Pedig sajnos ez nem így megy.

Kérj segítséget a veszteség feldolgozásához, de azt neked is be kéne látnod, hogy másik apát nem fogsz találni.

2017. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
társkereső
2017. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

Már hogyan találnál apát? Szerinted boltban árulják őket, vagy mi?

Szedd már össze magad, és ne beszélj butaságokat.

2017. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Férfi tanárodvagy a szomszéd bácsinak segítesz ilyesmit tudsz. Persze más minőségű kapcsolat de az odafigyelés a kedvesség jönni fog.
2017. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha meleg vagy,keress magadnak olyan idősebb pasit,akik az e fajta kapcsolatra vágynak.
2017. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

szerintem is pszichológust keressél, idősebb apafigurát.

én nő vagyok, és a társkeresés területén voltak problémáim. szándékosan fiatal férfi pszichológust kerestem, mert úgy éreztem, ezzel valahogy egy egyensúlyi helyzetet teremtek az életemben.

2017. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

"mindenképpen szükségem van egy apafigurára, aki jóvá teszi apám hibáit és segít nekem feldolgozni mindent."

"legalább addig, amíg helyre nem jön a lelkivilágom"


Tehát egy idegen tegye jóvá az apád hibáit, akit majd kirúgsz a dolga végeztével?!

2017. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kovpet ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!