Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Végrendelet nélküli végakarato...

Végrendelet nélküli végakaratot akkor is teljesítenél, ha nem egyezik minden pont?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van, az első férjem sajnos elhunyt. A második férjemtől nem született gyerek, de az együtt töltött idő alatt apjuk helyett apjuk volt. Amikor anno bemutatott a családjának, a testvére nekem esett, hogy kihasználom az öccsét, csak a pénzére hajtok. Ez nem volt igaz, a párom költözött hozzánk, közös kasszánk volt ugyan, de nem kértem a megtakarításaiból soha. Sajnos ő is meghalt 2 éve. Mivel ledöbbent attól, ahogy a nővére viselkedett, nem nehezményezte, hogy nem tartom velük a kapcsolatot, viszont az unokahúga gyakori vendég volt nálunk, mert nagyon jól kijöttek egymással. A nővére úgy gondolta, hogy a második férjem örököse az ő lánya lesz, gondolom emiatt is mondott el engem mindennek. Sajnos a második férjemet is eltemettem, a lakását és a megtakarítását én örököltem. A lakás azóta ki volt adva, pontos költségvetést vezettem, mennyi jött be belőle és a megtakarításhoz tettem. A párom nem hivatalosan arra kért, hogy ha az unokahúga betölti a 25-öt, velem jó kapcsolatot ápol még mindig, akkor adjam oda neki a lakást és a pénzt. Ha olyan lesz mint a testvére, akkor pedig osszam szét a gyerekeim között. A halála után sajnos egyszer se láttam a lányt, csak közösségi oldalon írtunk egymásnak párszor, de az is elmaradt. A sírt a családból csak én gondozom, pedig nem lenne nagy fáradtság legalább halottak napján egy szál gyertyát meggyújtaniuk. Tehát azok a feltételek, hogy a lány kapja a lakást és a pénzt, nem teljesülnek. Viszont megtudtam, hogy terhes lett, idén fog szülni és a barátja elhagyta. Idén még csak 24 éves lesz. Habár nekem anno megvolt mindenem a gyerekekhez és szerencsére most is megvan, tudom milyen nehéz egyedül maradni. Kicsit tartok tőle, hogy az elmúlt két évben minden voltam abban a családban, csak nagyságos asszony nem. Attól is, hogy az unokahúg megutált, mert telebeszélték a fejét. Viszont sajnálom is és szeretnék segíteni neki. A lakás és a pénz is jól jöhetne neki, a gyerekeim már felnőttek, és bár nekik is jól jöhetne egy kis extra, de nem érzem úgy hogy őket illetné, főleg hogy jobban állnak mint szegény lány. Viszont a temetés óta nem is láttam. Na, ilyenkor ki mit tenne a helyemben?
2018. febr. 6. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképp segítenék a lánynak, nem lakással, nem vagy köteles, hiszen nem tartja veled a kapcsolatot.

Lehet, anyja hatására sem meri, akarja, hogy kapcsolatban legyetek. Felhívnám, közölném, számíthat rám, anyagilag is.

Nehéz helyzetben van, lehet, nem mer kérni,közeledni.

Tedd meg Te az első lépést.

2018. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól értem a lánnyal jóban voltál, a volt férjed azt szerette volna, hogyha megmarad a kapcsolat akkor kapja meg a lakást és a pénzt, viszont a kapcsolat nem annyira maradt meg, de sajnálod a lányt.


Akkor adj, amennyit jónak látsz. Pl csak a lakást / csak a pénzt, vagy ennek-annak egy-egy részét. Amennyit te korrektnek érzel.

2018. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha esetleg olyan helyen van a lakás, akkor ajánldfel, hogy ott lakhat ingyen. AZ is nagy segítség. És ha esetleg a rezsivel néha elmaradna, akkor a megtakarításból tudnád rendezni.

Lehet, hogy a család beszélte tele a fejét, vagy csak furcsán érezte volna magát, hogy a rokona meghalt, és így is összejárjon veled. De ha teszel felé egy lépést, lehet válaszol, és újra jóban lehettek.

2018. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire változott meg. Lehet ő is utál, az anyja más városban lakik, a családtól már egy ideje elköltözött. Kicsit tartok attól, ha megtudják, mennyit kaphatna, akkor elveszik tőle, kihasználják, vagy csak simán magára hagyják ha már nem jut nekik a vagyonból. Mi van, ha ő is olyan számító lett, és követelőzni fog? Két év nagyon hosszú idő, csak nem állíthatok be az életébe csak úgy, főleg ha ő se keresett engem. Az üzleti életben nem érdekelt ha valaki keresztbe tett, mert kihívásnak fogtam fel. A magánéletem viszont nagyon sérülékeny, kerülöm a mérgező embereket, ezért nem is mentem soha a volt férjem családjához. Ha a két évvel ezelőtti lányhoz mennék oda, tudom hogy inkább elutasítaná, mert nagyon kedves szerény lány volt. De az nem ma volt és nem ebben az élethelyzetben.
2018. febr. 6. 15:47
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg a szóbeli végakaratot is tiszteletben kell(ene) tartani.


A (második) férjed úgy rendelkezett elötted, hogy HA a lánnyal megmarad a jó kapcsolatotok és jobb ember lesz, mint az anyja, AKKOR 25 évesen kapja meg azt, amit hátrahagyott.


Mivel ezek a feltételek közül az elsö nem teljesült, ezért nem lennél köteles megtenni ezt.

Viszont arról nem írsz - feltételezhetöen nem tudod -, hogy a lány milyen jellemre nézve, mert ha egyébként becsületes, nem haszonlesö valaki, akkor félig-meddig jogos lenne odaadni neki az örökséget.


Én a helyedben a pénzt odaadnám neki azzal a megjegyzéssel, hogy ez a párod akarata volt, és ugyan csak 25 évesen kellene megkapnia, de mivel tudod, hogy nehéz helyzetben van, ezért már most odaadod neki (a lakást nem említeném).


Ezzel eléred azt, hogy legalább is elgondolkodik azon, hogy mennyire igaz az, amit az anyja mond neki rólad, és ezáltal kiderül, hogy milyen ember.

Ha felveszi veled a kapcsolatot és normálisan viselkedik veled, akkor ha meggyözödtél róla, hogy nem az anyja fajtája, akkor 25 évesen odaadnám a lakást is, ha viszont csalódást okoz továbbra is, akkor a gyerekeknek megtartanám.


Szerintem így lenne a volt férjed elképzeléséhez legközelebb a megoldás.

2018. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És a kapcsolat felvétel se olyan egyszerű. A közösségi oldalon már nincs fent, a mobilszáma megváltozott. A munkahelyét tudom, hol van, de ez meg már olyan mintha nyomoznék utána... Főleg hogy a baba miatt nem is tudom, ott van-e még. Ha a lakásba beköltözik, a család egyből rájön, hogy az én kezem van a dologban. Nem akarok róluk tudni, csak segíteni valahogy.
2018. febr. 6. 15:50
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm 5-ös hozzászóló, ez tényleg megfontolandó.
2018. febr. 6. 15:51
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a munkahelyre írj egy levelet neki, ezzel csak a kapcsolatfelvételet indítod el, a többi az ö dolga.
2018. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én segíteném a lányt, de nem adnék neki oda mindent.

Ha épp nincs albérlő - vagy lejár a jelenlegi szerződés - felajánlanám, hogy költözzön oda, mert a férjed is ezt akarta volna. Nem kérnék albérleti díjat. Lakjon ott egy-két évet, amíg lábra nem áll (ez nyilván igény szerint hosszabbítható, de nem kell előre örök életet ígérni).

Ha arról van szó, hogy szűkén van anyagilag, segítenék neki, akár a babakelengye bevásárlásában, akár egy nagyobb összeggel, hogy ő költhesse el, de NEM a teljes megtakarítással.

Ha egyszer talál egy értelmes férfit, segítenék az esküvőben is, akár a továbblépésben. Vagy mondjuk, ha egyszer úgy dönt, hogy szereti azt a lakást és megvenné tőled, akkor az időközben kialakult viszonytól függően odaajándékoznám vagy kedvezményesen adnám el.


Ám így, hogy nem jó a viszonyt, telebeszélték a fejét, nem adnám oda, amit neki szántak - hiszen az előírások nem teljesültek, a férjed is nagyon jól tudta, hogy milyen a család, nem véletlenül szabta meg azt, amit.


A fentiekkel kapcsolatban is nagyon vigyázz, hogy ne pénzcsapnak használjon a kislány. Ez mind csak attól függ, hogy ő milyen irányba változott. Ha a békejobb nyújtása és a lakhatás felajánlása után tudnánk egy jó viszonyt kialakítani, akkor idővel természetesen lehet jobban is támogatni.

2018. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz a haszonleső rokonoktól, akkor ne pénzt adj neki. Nyugodtan vedd fel vele a kapcsolatot és ajánld fel hogy vásárolsz neki baba holmi vagy amire szüksége van. Nem kell mondani, hogy ez az örökségből van, csak hogy jóban voltatok és a férjed is ezt akarná.
2018. febr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!