Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Folyamatosan cseszegetnek,...

Folyamatosan cseszegetnek, hogy miért nem járok el valahová, miért nincsen senkim stb. Hogyan állítsam le őket? 18/L

Figyelt kérdés

Mindig is inkább magamnak való voltam, inkább introvertáltabb, csendesebb, nyugisabb típus vagyok. Vannak barátaim, akikkel időnként szoktam találkozni (enni-inni, beszélgetni, filmezni, kirándulni ilyesmi), de az való igaz, hogy ritkán szoktuk összehozni, egyrészt azért, mert tanulunk (eleve sok idő elmegy a sulira, tanulásra és más városban is tanulunk), másrészt pedig azért, mert ők is hasonló beállítottságúak, mint én. Ez alatt azt értem, hogy mindannyian szeretünk egyedül lenni és otthon pl. filmet/sorozatot nézni, olvasni vagy a hobbinkkal foglalkozni és nem kifejezetten vágyunk társaságra, aktívabb szórakozásra.

Valamint nincsen és nem is volt sosem barátom. Igazából én nem is vágyom rá. Jelenleg pár nélkül is jól érzem magam, így is kerek az életem és nekem ez így jó. Sőt igazából azt érzem, hogy minden sokkal nehezebb lenne, több mindenre kellene figyelnem, több kötöttséggel járna és még jobban be lennék táblázva (nem is biztos, hogy lenne elég időm, energiám egy normális kapcsolatra). Nincs is olyan a környezetemben, aki szóba jöhetne. Ennek biztosan ahhoz is van köze, hogy nem vagyok egy társasági ember, nem járok szórakozni és ennek megfelelően kevesebbet vagyok emberek között vagy olyan közegben, ahol lehetne ismerkedni. Valamint ezen kívül is van még biztosan rengeteg dolog, de a lényeg az az, hogy senkivel nem fogok azért összejönni, hogy valaki legyen, mert "kell".


Ez néhány családtag szemét szúrja...folyton azzal jönnek, hogy ez az én koromban nem normális, mert nekem most ki kellene élnem magamat és buliznom, mint a normális korombeliek és, hogy biztosan beteg vagyok vagy van valami bajom, hogy én nem ezt teszem...Ezzel nem is lenne bajom, mert egyik fülemen be, a másikon ki és van olyan, aki egyetért velem és az "én oldalamon van", de már elegem van belőle, hogy folyton ezt hallgatom. Másokkal példálóznak, hogy "nézd meg az xy-t, hogy neki már 16 éves kora óta van barátja és milyen szépek együtt", a testvérednek is már jóval régebb óta volt kapcsolata", másokhoz hasonlítgatnak. Ha veszek egy új ruhát, akkor jön a "na és ezt hová fogod felvenni? Hm?", "kidobott pénz volt, úgysem jársz sehová"...Még a nyugdíjas nagymamám is olyanokat mond, hogy bezzeg ő most is jár nyugdíjasklubba és milyen jókat buliznak, táncolnak, én meg otthon ülök a szobámban és egy nagy nulla az életem...Folyton mondogatják, hogy miért nem megyek el ide, miért nem megyek el oda, soha nem is lesz senkim, majd 40 évesen találom ki, hogy bulizni akarok, de akkor már késő lesz, folyton fiúkat mutogatnak, hogy mit szólok hozzá, mások biztosan azt hiszik, hogy leszbikus vagyok stb. és már tényleg elegem van belőle.


2018. márc. 19. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Én kihasználnám,bulizz élj is,pasizz,v barátnőzz ha ac lányok jönnek be. örülj neki h ilyen lazák,Nagyid is. Mást meg 24 évesen is bezárva tartanak.
2018. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem meg éld a saját életed! Ha te nem akarsz eljárni semerre, nem is kell! Ha nem akarsz pasizni, nem kell!

Biztos vagyok benne, hogy van olyan program, amit te is szívesen teszel, akkor amikor te is akarod. Miért kéne bármit is erőltetni? Ne is törődj ezzel vagy ülj be egy csendes kávézóba, könyvtárba, nem tudom😊 de semmiképp se azért menj el bulizni vagy pasizni, mert mások ezt szeretnék.

2018. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Jót akarnak! Egy kicsit kóstolj bele a kedvükért a bulizásba, aztán ha nem jön be, akkor legyél csak apáca.
2018. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Nekem is ugyanezt hajtogatják állandóan...már meg sem hallom. Egy éve ért véget egy kapcsolatom, azóta nincs senkim, mert a munkámnak élek, szeretnék minél hamarabb megalapozni a saját életem. Már külön élek szüleimtől, így akárhányszor hazamegyek, az első kérdés, na, még mindig nincs senkim. Nagyszülők ugyanez, nagynéném szintén. Egy órája találkoztam vele, megint nyaggatott, hogy na, semmi pasi, vagy legalább egy egyéjszakás vagy valami.

Hiába mondtam eleinte, hogy a szakításon nem vagyok túl, majd jöhettem azzal, hogy inkább a munkára koncentrálok, de mintha a falnak beszélnék. Semmi nem használ.

Hidd el, addig nem fognak leállni, míg nem lesz valakid. De nyugi, utána kezdik a mikor lesz esküvő, majd a mikor lesz gyerek, és hasonló témák végeláthatatlan sorát. Viszont annak örülj, hogy törődnek veled, és semmi rosszat nem akarnak neked ezzel. Gondolom ők inkább extrovertáltabbak, így soha nem fogják megérteni, hogy neked inkább arra van szükséged, hogy egyedül legyél, vagy esetleg azzal az 1-2 jó barátnőddel, akivel jól érzed magad.

2018. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Inkább most,mint 30 40 évesen megbolondulni h nem éltél semmit,főleg gyerek melett játszani a tinit..
2018. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a maguk módján jót akarnak, de azt én majd eldöntöm, hogy nekem mi a jó és nincsen rá szükségem, hogy mások mondják meg. Ha én arra vágynék, hogy bulizzak, pasizzak stb., akkor azt tenném, mert nincsen semmilyen tényező, ami ebben korlátozna, de én jelenleg nem szeretnék, ezért nem is élek a lehetőséggel. Már voltam bulikban, mert egy-két alkalommal elrángattak, mert "illik" elmenni...hát én minden percét utáltam, azt vártam, hogy mikor szabadulok. Én ilyen helyeken egyszerűen nem tudok magammal mit kezdeni, nem érzem jól magam, nem élvezem, egyszerűen nem az én világom. Ettől én nem érzem magam rossznak vagy kevesebbnek, nem hinném, hogy ez abnormális lenne és tényleg okot adna az aggódásra, hogy nekem valami bajom van...efelől nincsen kétségem, szerintem teljesen normálisan viselkedem. Most emiatt miért lennék apáca? Akkor ennyiből, aki meg bulizni jár, akkor az meg egy hülye ribi? Most komolyan? Nekem ezzel kapcsolatban nincsen semmilyen averzióm, én nem ítélem el azt, aki más, mint én. Teljesen rendben van, ha valaki szeret bulizni, táncolni, inni stb., mert neki ez a kikapcsolódás, ez a szórkozás. Ha neki ez esik jól, ezt élvezi, akkor menjen csak, jó szórakozást! Én ezt abszolút elfogadom, viszont elvárnám másoktól, hogy engem is elfogadjanak. Nem azt várom, hogy megértsék vagy egyetértsenek velem, de fogadják el és ne piszkáljanak vagy sértegessenek emiatt.
2018. márc. 19. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák,élni és élni hagyni. :)
2018. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy mondod, magadnak élsz, nem nekik.
2018. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!