Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a szüleim...

Mi a véleményetek a szüleim viselkedéséről? Mondjuk az egész család ilyen

Figyelt kérdés

amikor elmondtam édesanyámnak hogy barátom van rettenetesen meglepődött, ugyanis inkább otthonülős típus vagyok, nincsenek barátaim, magányosan tengettem napjaim. először meglepte, aztán elkezdte a szokásos gúnyos megjegyzéseit; neked barátod ? hát nem volt a közelben egy szép lány ? és hogy néz ki? púpos? sánta? szemüveges ? fogyatékos? egy kicsit lefagytam, és inkább nem momdtam erre semmit. édesapám amikor elmondtam neki olyan fejet vágott hogy most ez nekem mit számit?! haggyál pihenni, joolvan oke ennek is megvan az ideje. Egy alkalommal a barátom szüleinél voltunk, akik nekem nagyon szimpatikusak voltak, és nagyon megszerettem őket. amikor hazajöttem elkezdődött a legrosszabb : egész nap édesanyàm ordibálását kellett hallgatni, mert én elmentem a barátom szüleihez, és jól véssem az eszembe, hogy őket nem érdekli mit csinálok, kihez mikor hova megyek, sőt menjek oda a barátomékhoz, őt nem érdekli mikor mit csinálok. Hetekig üvöltözött velem, nagyon rosszul esett hogy így kell velem kommunikálni mikor semmi okot nem adtam rá. Szerettem volna ha én is bemutathatnám a szüleimnek a barátom, de erre még nem került sor, mert ilyen àllapotok mellett inkább nem. :( legszomorubb hogy a barátom azt hiszi hogy őt nem is akarják megismerni, ő nem is kar találkozni velük :( meg a testvérem sem áll ki mellettem :( a bátyám hetekig csak haragudott rám, nem is beszélt velem jó darabig. ekkor taktikát váltottam és nem beszélek róla a szüleimnek soha, egyetlen szót sem, soha nem is említem. ők se kérdeznek rá, én meg nem firtatom. eddig oké, csak nehéz játszani ezt a kettős szerepet, akaratlanul kétszínű kendő lettem :( a barátom meg teljesen kivan hogy róla nem esik szó a családom körében, holott az ő szülei mimdig megkérdezik hogy vagyok, mi van velem. nagyon sajnálom hogy igy van nàlunk, dee nem tudok jobbat. a legcifrább része most következik; idén szilveszterkor a családdal itthon voltunk, nem hívtak sehova, nem is volt kedvem elmenni semerre költeni a pénzt. délután átjött a szomszéd nyugdíjas nénike, aki imád a családunkról pletykákat terjeszteni. amikor meglátta hogy otthon vagyok, egyből jött oda hogy a másik szomszédjában lakó velem egyidős lánynak van ám barátja! vele fog szilveszterezni (marmint a lany) es hogy milyen bulizos lany a vera. erre csak annyit mondtam hogy jól teszi, de édesanyàm se bírta szó nélkül : hááát igen, akinek van barátja, neki ( mármint nekem) nincsen, meg hova is mennék, én olyan szerencsétlen vagyok.

:/ hát ez nem kicsit esett rosszul, de lenyeltem.

számomra is egyértelmű, hogy a szüleim nem igazán szeretnek, de miért kell engem gyűlölni???! átlagos, normális embernek tartom magam, rendezett körülmények között élek, már nem otthon, csak ritkan haza járok

örülök hogy van hová elmennem otthonról, de mégis bánt hogy a lányukat ennyire nem kedvelik a szüleim.


2014. febr. 2. 01:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
pont a szüleim hangoztatják egyfolytában hogy családi összetartás legyen, fogjunk össze. hát ebben nem én vagyok az érintett úgy goondolom.
2014. febr. 2. 01:55
 2/12 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2014. febr. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem hallod, ez igazán beteges, ami nálatok megy...


Nem tudom hány éves vagy, mert nem írtad, de a helyedben amint betöltöm a 18-at elmennék dolgozni és mellette tanulnék, csakhogy rögtön elköltözhessek...


A barátoddal pedig ülj le őszintén beszélni, mondd el miket mondanak neked a szüleid, ha szeret meg fogja érteni, és nem ilyen kicsinyes sz*rságokon fog hisztériázni, hogy őrá nem kíváncsiak. Ne érezd magad emiatt rosszul, nem a te hibád.

2014. febr. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

elmultam 18 es elkoltoztem, epp munka utan kajtatok.

ami rossz hogy mindezt elmondtam a barátomnak és szeret néha kiboeulni hogy mikor mutathatom be, legalábbis addig hogy lásak hogy nem egy cigis drogos fogyatékos. de hát ilyen alkaom nem lesz, most meg őt sajnálom, mert nem fogom őt bemutatni, és kár erősködnie. azt hiszi hogy majd megenyhülnek felém, nna persze...

2014. febr. 2. 02:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom az egészet. Nem normálisak a szüleid, nem értem, hogy lehetnek ilyenek a saját lányukkal szemben.

Jól tetted, hogy elköltöztél otthonról, lelkileg sem lenne jó olyan környezetben élned, ahol ennyi negatív ítélet vesz körül.

2014. febr. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
A barátod nem valami toleráns, nem tudom feltűnt-e?
2014. febr. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

tudom de mit csináljak vele.

néha előhúzza ezt a szüleim kártyát, és nem is tudja mennyire rosszul esik . de inkább elfojtom azt a rengeteg fájdalmat, ami olyankoe a felszínre tör, és témát váltok gyorsan

2014. febr. 2. 02:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Jézusmária, nagyon sajnálom.

A Mérgező szülőket olvastad?

Családállításon voltál már?

2014. febr. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1. A szüleid nem egészen normálisak.


2. Ha elköltöztél, akkor kerüld a szüleiddel a találozást, egyáltalán nem kellene beszámolnd a magánéletedröl


3. De a barátod sem jobb a suüleidnél, ha ezzel piszkál téged.


4. A barátod szülei sem biztos, hogy olyan tökéletesek, mint ahogy te látod, lehet, hogy elötted játsszák a minden-nagyon -szép-és-jó szerepet. (Sok ilyen ismert!)

2014. febr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
pl: amikor beszélnek hozzád ne vedd komolyan meg a szomszédokat sem, ha meg esetleg felgyülemlik benned a düh akkor eddzél ami még hasznos is illetve tudasd magaddal, hogy te nem ilyen vagy te király vagy kemény vagy jó fej meg hasonlók keress olyan embereket akikkel jól érzed magadat de ez ne az legyen jól beb.sztok hanem sírásig röhögitek magatok ha csak egymásra néztek egy jó vicc után keress hobbit én pl. biciklizek az tök jó mer ott egyedül vagyok és nem csesztet senki és kitudod magamból adni a dühöt ha van. Ja meg ha megint idegesítőek a szüleid akkor gondolj valami állati jó viccre az biztos segít hogy jobb kedved legyen. Ne próbáld visszaadni nekik attól nem lesz jobb senkinek sem csak próbáld meg elfogadni őket és ha megint rosszindulatúak akkor ne gondolj arra, hogy nekik van igazuk hanem szarni bele mondjon amit akar én jobb vagyok!!
2014. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!