Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek meddig illik...

Buga kérdése:

Szerintetek meddig illik ajándékozni, mondjuk a tesód gyermekeit? 18, ha van munkahelye, amíg otthon lakik?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Amíg élnek. Miért kellene korhöz kötni, nálatok nem alkalomra szokás ajándékozni ?
2018. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
“Amíg élnek.” Nálunk is ez a szokás... A kisebb gyerekek nagyobb vagy több ajándékot kapnak, a nagyobbak pedig kisebbet, kevesebbet, a felnőttek pedig éppenséggel már csak valami jelképes ajándékot pl. csokit, virágot stb. vagy pénzt vagy esetleg közösen veszünk valamit, amit szeretne. De mindenki kap ajándékot, az ovis gyerek, az iskolás gyerek, az egyetemista fiata felnőtt és a dolgozó, önálló felnőtt is.
2018. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Persze, ez nem korhoz kötött!
2018. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Ne ajándékozd el a tesód gyermekeit, mert nagyon szomorú lesz, meg aztán büntetendő is!
2018. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Kényszerből semeddig,mert az átjön az ájandékozott félnek is,főleg ha olyat is kap amit a hajára kenhet utána. Nálunk mindenkit ajándékozunk a szűkebb családban és azt amire amire vágyik.
2018. ápr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Apukám huga a keresztanyukám. Otthon élek ,dolgozom és mai napig kapok töle/tölük ajándékot szülinapra,karácsonyra,névnapra,husvétra stb )Leginkább pénzt.Ugyan úgy a szüleim is adnak az unokatesoimnak :)
2018. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk nincs ilyen szintű ajándékozás. Szülők a gyerekeknek meg a nagyszülők és kész. Inkább mint hogy vegyenek egy doboz csokit minden alkalommal vagy a századik tusfürdő spray kombót mert nem tudják mire van szükségem, de nem akarnak bunkók lenni, szóval inkább csak kényszerből adnak valamit.
2018. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Ha megterhelő minden családtagnak külön ajándékot venni, bevezethetitek a családi ajándékot, pl. ajándékkosár vagy utalvány a család egészének. Jól összeszámolva olcsóbban kijön, mint mindenkinek venni 3-4 ezer forintért valamit. És igazad van, ilyesmit akkor lehet bevezetni, ha már nagyobbak a gyerekek, mert a kicsik külön, személyre szabott ajándékra számítanak. És persze beszéld meg a tesóddal is, hogy ezentúl ti is és ők is a családi alkalmakra családi ajándékkal kedveskedtek egymásnak, persze csak ha tetszik az ötlet.
2018. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk ilyen volt a helyzet. Én vagyok 19, és annyira látszik hogy mindenki csak muszályból vesz nekem valamit. Nekem nem is kell, és nekem sincs kedvem visszafele. Nem a pénz miatt, sokkal inkább hogy évente kétszer találkozok ezekkel a rokonokkal, mikor ők adnak meg mikor én adok. Én megmondtam hogy ezt fejezzük be, sértődés lett belőle. De nekem így kényelmesebb.
2018. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Húszas éveim elején keresztmamám (apukám testvére) négyszemközt leült velem erről beszélgetni. Hogy nem lehet a végtelenségig bővíteni a rokonságot. Attól, hogy nem ajándékoznak semmit, még ugyanúgy szeretnek.

Boldog voltam, mert ennyi idős korban már fordítva is kéne ajándékozni (adni annak, akitől én is kapok), márpedig ötletem se lenne rá, meg csóró egyetemistaként a legkevésbé sem hiányzott volna a kiadás.

Mondjuk mi eleve nem vagyunk ajándékmániások.

2018. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!