Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha otthon lakom, mikortól...

Ha otthon lakom, mikortól illik belefizetni a rezsibe?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, egyetemre járok a városunkban, tehát otthon lakom. Vannak alkalmi munkáim (fordítás, korrepetálás stb.) de csak ritkán, ezért nem sok pénzem van. Csoporttársam múltkor arról beszélt, hogy ő x ezer forintot ad a szüleinek minden hónapban abból, amit diákmunkával összeszed. Tőlem ezt nem várják el, meg nem is lenne miből, de megfordult a fejemben, hogy talán nekem is kéne valahogy pénzt szerezni erre, mert a szüleimnek sincs túl sok, és ha mégengem is el kell tartaniuk, még kevesebb marad.
2011. ápr. 26. 07:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves vagyok, itthon lakom még mert tanulok, alkalmi munkái voltak a nyáron de tőlem a szülők egy forintot se fogadtak el, hiába akartam nekik adni. Úgyhogy szerintem ez részben a szülőktől is függ, hogy elvárják-e, milyen otthon az anyagi helyzet stb..
2011. ápr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 yuda ***** válasza:
100%

Szerintem szülőknek jólesne ha bárennyit adsz és azt gondolom mivel ott élsz, ők is tudják hogy nem folyamatos a jövedelmed, így ha gesztusként adsz egy összeget már az is jólesik, de nem kell kizárólag készpénzben gondolkodnod, néha tehetsz egy bevásárlást is- észre fogják venni és díjjazzák.

Ha viszont suli mellett tudsz diákunkát, az mégjobb.

Nem hiszem az összeg a legfontosabb, hanem a gesztus, hogy egyáltalán megfordul a fejedben, hogy akik felneveltek, te is gondolsz rájuk...

2011. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már dolgozol,kérdezd meg a szüleidet.Max azt mondják,hogy majd akkor,ha állandó munkád lesz.Cserébe látják,hogy segíteni akarsz,és hogy kezdesz felnőni.

Veszteni valód nem sok van.Ha meg kapsz 10k HUF-ot egy hónapban,és ebből 5öt mégis oda kéne adnod,legalább tudod,hogy segítesz nekik valahogy.Merthogy gondolom tisztában vagy azzal,hogy a hónap végén az is jól jön.

Az én apám azt csinálta,hogy dolgoztam,és elkérte a fizetésem felét.Kicsit néztem,mikor új munkahelyen 2x annyit kerestem mint előtte műszakos melóval,és kétszer annyit is kellett hazaadnom.Aztán,mikor külön akartam költözni(nem emiatt,a párommal költöztem össze).Elővette azt a pénzt,amit én addig "haza adtam",és lett belőle induló tőke...

Ezt csak azért mondtam,hogy lásd,ilyen is van.

Mindenesetre én odaállnék a szüleim elé,és megkérdezném őket.

2011. ápr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkortól, amikortól önálló jövedelmed van (ebbe az alkalmi, kis összegü munkák nem számitanak bele).

Úgy érzem, hogy ez jogos, ha otthon élsz, és lehetöséged lenne rá, hogy pl. egy albérletet fizess, akkor a szüleid is megérdemlik ezt a hozzájárulást.

Ha még tanulsz (és a szüleid anyagi lehetöégei megengedik), akkor inkább arra koncentrálj, hogy minél elöbb és minél jobb eredménnyel elvégezd az egyetemet. A szülöknek az a célja, hogy neked megélhetést biztositsanak a felnött életben, és erre jó "befektetés" az, hogy lehetövé teszik neked a tanulást.

Az egyetem melletti rendszeres munkát legfeljebb szükséges rossznak tartom, mert ha valaki munkába jar, akkor logikusan kevesebb ideje van tanulni, pedig a felsöfokú képzésnek föként tanulásból kellene állnia. (Sok szakon nem is lehet megoldani, hogy csak néha jár be az illetö, meg napi 1-2 órával elintézi - nekünk napi 6-8 óra elöadás volt a kötelezö és ehhez még 5-6 óra otthoni munka). Persze, ha valakinek nincs családja, aki segitené, annak nincs más lehetösége, de akinek van, az inkább használja ki. HA már végzett, akkortól könnyebben tud hazaadni - és akkortól lehet elvárni, hogy könnyitsen a szülei életén is.

2011. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Én itthon lakom, ugyan nem dolgozom, kapok zsebpénz, de ha dolgoznék ugyanúgy kapnám, nekem nem kellene hazaadnom semmit. Szerintem ha megkérnek rá akkor adj ha úgy gondolod, de ha nem szólnak akkor inkább tedd el magadnak. 20n
2011. ápr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg csináld úgy, ahogy az egyik korábbi válaszoló javasolta: ha épp nincs olyan nagyobb kerek összeg, amit odaadj (5-10-20e Ft), akkor csak menj el vásárolni pár dolgot. Ha tudod, hogy szűkében vagytok néhány alapvető dolognak, akkor olyat (cukor, tej), ha van épp otthon minden, akkor egy kis pluszt: pl. nasit vagy gyümölcsöt, pizzát vagy bármi olyat, amit ritkábban engedhettek meg magatoknak. Mindezek 2-3 ezernél nem kerülnek többe, és mégis sokat jelentenek.
2011. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én mikor elkezdtem járni fősulira, megigényeltem a diákhitelt, és pont októberben halt meg apu, és mivel nyugdíjas volt, járt árvasági. Namost én nem mondtam vissza a diákhitelt, azt hazaadtam, pedig anyuék már el voltak vállva, és kb pont annyit vettem fel, mint amennyi jött árvasági. Mondjuk ez akkoriban becsületes szép dolognak szántam, de el lett ez felejtve azóta, pedig öcsémék baxtak hazaadni pedig ők otthol is laktak én meg koliban. Szóval szép dolog ha hazaadsz.
2011. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én kizárólag csak dolgozom. amikor megkaptam az első fizetésem megkérdeztem mennyit adjak belőle. Azt mondták, hogy semmit, költsem magamra és takarékoskodjak. Átlagos életet élünk. Tehát nincs szörnyű gazdagság, csak a szüleim elve. Nekem kellemetlen a dolog, így ha én elintézem a bevásárlást, akkor elfelejetek pénzt vinni és a sajátomból fizetek. Ha megkérnek, hogy egy csekket fizessek be, akkor csak a csekket viszem a postára véletlenül. Szóval ilyen dolgokkal járulok hozzá a családi kasszához.
2011. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak 2-3 ezret sikerül összeszedni havonta, néha egy kicsit többet.
2011. ápr. 26. 09:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor ne pénzt adj haza, hanem munkát: mosogass el, a saját szobádat mindig te takarítsd, néha a közös helyiségeket is lehet. Ha kert van, akkor ott is sokat lehet segíteni. Ha anyud vagy apud elmegy vásárolni, segíts neki hazahozni a cuccokat.

Én 25 éves koromig laktam otthon, nem adtam haza semmit, de "természetben" fizettem. Tesóm még mindig otthon él, fix összeget ő sem ad haza, de néha bevásárol, vagy ő főz.

Ameddig csak pár ezer forintod van, addig nem nagyon tudsz adni - inkább ne kérj (annyit) magadra. Ha már több fizud lesz, akkor besegíthetsz esetleg a netszámla befizetésével, vagy bevásárlásokkal.

2011. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!