Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha egyedülállóként örökbefogad...

Ha egyedülállóként örökbefogadnátok egy 1-2 éves gyereket, hány éves korában és hogy mondanátok el neki hogy nem vérszerinti gyereketek?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 26. 11:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Az elejétől kezdve az életkorának megfelelő szinten.

Mindig akad előbb utóbb olyan "jóakaró", aki elárulja, kitudódik, lehet azt soha nem bocsájtaná meg akkor a gyerek.

2018. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%
Unokatestvérem örökbe fogadták. Én 14 évesen tudtam meg, de nem mondtam el neki, ő 16 volt mikor elmondása neki. Kiakadt, de nem a nevelőszüleire, hanem az édes született, akik 6 testvérével együtt otthonba adták. Amúgy cigány félvér lány, de meg nem mondod róla, fehér bőr, rezes haj, szeplős..
2018. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%
Az elejétől kezdve tudná,persze sose éreztetném vele h csak örekbefogadott,de tudná,mert szerintem igy helyes.
2018. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
Mindjárt az elején. Szerintem is így lenne a legjobb, mert akkor természetesnek veszi, ezzel nő fel. Egy tininek ilyennel előrukkolni lehet nem a legjobb ötlet, mert amúgy is sok mindenen mennek keresztül. Aztán lehet nem is tőled tudja meg, hanem valamilyen idegen embertől, akkor meg még rosszabb, mert egész életében hazudtál neki.
2018. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
4%

Világosítsanak fel: én tudom, hogy egyedülálló nem fogadhat örökbe gyereket Magyarországon.

Egyébként meg csak akkor mondanám meg neki, amikor már nagykorú, sőt lehetőleg már 25 éves is elmúlt.

2018. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%

#6

És majd nyilván 25 évesen is elhiszi ezt a zagyvaságot. Te sem vagy épelméjű.

2018. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%

Én örökbefogadott gyerekként azon a véleményen vagyok, hogy legjobb, ha kezdetektől tudja. Én is tudtam mindig is, a szüleim soha nem csináltak belőle titkot, és szerintem ez a legkorrektebb, legjobb megoldás. Öcsém, aki szintén örökbefogadott gyerek - mi sem vagyunk vértestvérek - is ezen a véleményen van.

Ismerek olyat egyébként, akinek csak 18 éves korában mondták el, és szegény srác bele is roppant, hogy ennyi éven át kvázi hazudtak neki, titkolóztak előtte.


22/L

2018. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

15-re.

Én is úgy tudtam, hogy egyedülálló nem fogadhat örökbe. Vagy ha nincs is kizárva, de előnyt élveznek a párok. Magyarul: egyedülállónak max. a testi/szellemi fogyatékos c..gyerekek maradnak, akik senki másnak nem kellettek.

2018. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb, ha már kiskorától tudja. Sokkal rosszabb, ha később egy elszólásból, vagy pláne mástól tudja meg.
2018. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkent nekem volt osztalytársam, aki 17 évesen tudta meg. Totál "kikészült", azóta masszív alkoholista lett. Persze, lehet, hogy akkor is ez lett volna a vége, ha kiskorától tudja, de szerintem, kisebb az esélye.
2018. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!