Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy keresztg...

Mit lehet kezdeni egy keresztgyerekkel?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a keresztelő, ahová meg vagyok hívva keresztanyának, a baba 3 hónapos.

De fogalmam sincs, hogy miben fog az megnyilvánulni, hogy én most keresztszülő vagyok? Mit lehet vele kezdeni, vagy mitől leszek "jó"? Oké, nagyobb korában közös programok, stb. De most, nem tudom, mit kezdhetnék vele, segítsetek.

Más gyerek nincs a környezetemben, és sajátom sincs még.


2018. máj. 27. 13:31
 1/8 szántóvető ***** válasza:
24%
"Más gyerek nincs a környezetemben, és sajátom sincs még."-akkor ez a felkérés pont jókor jött,gyakorlatod a szülői szerepet más gyerekén.mellesleg neked kell felnevelned a gyereket ha a szülőket valami éri,de emiatt ne aggódj hiszen mi történhetne?
2018. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Semmiben nem fog megnyilvánulni, mivel ha nem képmutató majmok lennének, hanem valóban a hitük miatt keresztelnék meg a gyereket, akkor nem egy olyan embert hívtak volna, aki nem gyakorolja a vallását, hiszen azt se tudja, mi a feladata egy keresztanyának.

Itt a lényeg inkább a drága ajándékokon van, azt vigyél és kész.

2018. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Te leszel érte a felelős, ha esetleg a szülei meghalnának
2018. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Te leszel a keresztanyja, ha szeretnél foglalkozni vele akkor meglátogatod "babázol".

Én nem vagyok vallásos így inkább az vagyok aki elkényeszteti a keresztfiát :)

Kirándulásokkal sok élménnyel és mozitással.

Mellette ajándékokkal.

Engem a saját keresztszüleim le sem k.kiltak így én próbálok szuper keresztanyu lenni.

2018. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha a szülei nem tudnak drága ruhákat és flancos ékszereket venni neki a bálra, akkor neked kell ezeket biztosítani. És a limuzint is.
2018. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

A keresztszülőség lényege amennyiben nem vagytok gyakorló katolikusok az, hogy most rád sózták a gyereküket, gondolom marhára örülsz neki. Amit tenned kell: eztán 20 évig vehetsz neki mindenféle drága szrt szülinapra, névnapra, gyereknapra, karácsonyra, húsvétra, iskolakezdésre és minden alkalommal amikor vendégségbe mész.

A szülők azért akarnak keresztszülőt, hogy jöjjön a gyereknek máshonnan is ajándék.

Egyszer velem is bepróbálkoztak rokonok de mondtam nekik, hogy ha gyereket kívánok eltartani a pénzemből akkor majd szülök egyet, de mivel sajátot sem akarok kötve hiszem, hogy másé kelleni fog. Így nem lettem keresztanyu, és roppant mód örülök neki.

2018. máj. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is jövő héten leszek keresztanyu nővérem kisfiának (5 hónapos).


Én ezt úgy gondolom, hogy segítem majd a gyereket (nem feltétlenül anyagilag, de én abban is szeretnék segíteni). Vigyázol rá, ha a szüleinek van valami programja, segíted a nevelést és ha esetleg történne valami a szülőkkel, akkor vállalod a gyerek további nevelését.


Szokás az ajándékozás, de úgy gondolom ez a te és a szülők anyagi helyzetétől is függ. Kommunikáljatok róla. Pl. én nem ajánlom, hogy ékszert vegyél, mert ki tudja 15-20 év múlva érdekli e majd az ilyesmi. A nővérem nekem konkrétan megtiltotta, hogy ajándékokat vegyek, de nekem fontos a kisember, ezért utaltam pénzt egy olyan számlára, amihez 18 évesen fér majd hozzá. Ebben megegyeztünk és a szülei tudtával történik az egész.

2018. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Honnan veszitek ezt a blődséget, hogy a keresztszülőnek kell felnevelni a gyereket, ha a szülőkkel valami történne? Ez egyáltalán nem így van! Eredetileg a keresztszülőnek a gyerek vallásos nevelését kellene biztosítani, ha a szülők meghalnak, azt hogy ki nevelje fel jogszabályok határozzák meg, nem az egyház.
2018. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!