Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kinek mi a véleménye arról,...

Kinek mi a véleménye arról, hogy nem testvért kérnek fel keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Tesóméknak nem rég lett babájuk, tudtuk, hogy a feleség legjobb barátnője illetve annak a férje lesz a keresztszülő. A szüleim teljesen kiakadtak, a magam részéről ez engem annyira nem érdekel, tudtam, hogy ha a családból is választanak keresztszülőt, az akkor is az idősebb bátyám lett volna, de őt azért nem választották, mert nem "megbízható", és még nincs felesége.

Csak kíváncsi vagyok, ez a "barátot kérek fel keresztszülőnek" mennyire normális/gyakori manapság? Vagy már régen is az volt? Mi hárman vagyunk testvérek, de mindhármunknak a szüleink testvérei a keresztszüleink.



2018. jún. 30. 16:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális dolog mindkét megoldás.

Nekem anyám két testvére a keresztszüleim.

Gyerekem keresztanyja a legjobb barátnőm, keresztapa nincs. Pedig van a páromnak testvére, és az ő gyerekének se a párom a keresztapja, hanem ott is az anyuka gyerekkori barátnője.

2018. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
34%
Én láttam ezt pár párosnál, de a többség tesót választott. Mondjuk én nm vagyok vallásos, tehát lehet, az én meglátásom/véleményem pont nem ér annyit a témában, de én nem látok ebben semmi rosszat. Ha pl. a barátjával jobb viszonyban van, mint a testvérével, sztem logikus, hogy őt választja keresztszülőnek. Végül is a keresztszülőnek kell gondoskodnia a gyerekről a szülők halála után, legalábbis a hagyomány szerint. Ugye pont ezek miatt azért azt is meggondolják, ki lenne képes eltartani a gyereket, ki ugyanolyan vallásos, mint ők, ki lenne alkalmasabb szülőnek, kivel vannak leginkább napi kapcsolatban. Sok helyen azért a testvéri viszony nem olyan szupppperfantasztikusan hűdejó, mint a mesekönyvekben.
2018. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám kislányának én lettem a keresztanyja, bátyám legjobb barátja pedig a keresztapja (mikor eldöntötték, még nem volt komoly párkapcsolatom). Sógornőm családjából kaptak megjegyzéseket, de hát kábé lefhosták keresztbe ezeket a véleményeket. :)
2018. júl. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Eleve baromságnak tartom az egészet, mivel nem vagyok vallásos. Manapság a keresztanyaság csak egy cím. Tesóm úgyis nagynéni lesz, hozzá eleve közel fognak állni a gyerekek. És ha valami történik velünk, valószínűleg ő fogja gondjukat viselni. Úgyh keresztszülőnek én is barátnőt kérnék fel.
2018. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
13# és akkor mi van ha nem lesz neki?😀 Eggyel kevesebb ajándék
2018. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!