Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Melyik párt választanátok...

Melyik párt választanátok keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Nálunk én vagyok vallásos, párom nem. A vallásos nevelést (ne gondoljatok nagy dologra azért) is tőlem kapják meg, nem a keresztszülőtől. Pénzt, bármilyen támogatást nem várunk, szerintem nem erről szól, vagy nem erről kellene szólnia.

Ezt azért írtam, mert mindenhol kérdi valaki a keresztelős kérdéseknél.


Az egyik pár az első gyerek keresztanyja, plusz a férje, aki akkor még nem volt vele. Őt is nagyon szeretjük.

A második a férjem unokatestvére és házastársa. Nekik nincs még keresztgyerekük.


A mi rokonságunkban minden gyereknek más a keresztszülője. Az első gyerek keresztanyjáéban nem, ő számít is a felkérésre.



2018. aug. 13. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki azon megsértődik, hogy nem lett felkérve, már régen rossz dolog. Nem vagyok a vallásban nagyon otthon, de az irigység, ha jól tudom, nem példaértékű egyik vallásban sem. Néhány idevágó idézet: Amit kapsz annak örülj, légy hálás és ne nézd ki más szájából az ételt.
2018. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Ha a rokonságban mindenkinek más a keresztszülők akkor a második pár.

Amugy is őket mondtam volna mert nincs még keresztgyerekük és rokon.

2018. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Olyat válassz, aki akarja ezt a későbbiekben is. Ne haragudj, de én nagyon megbántam, hogy elvállaltam, mert minden semmitmondó iskolai fellépésre el kell mennem, hiába van programom, az anyukát nem érdekli, mert jaj a gyerek. Nem tudom ilyenek vagytok e, de mindenképp olyat válassz, ahol úgy látod, hogy nem teher a párnák, hanem valóban ki akarják venni a részüket a gyereked életéből.
2018. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na, ehhez én nem ragaszkodom.

Igaz, hogy az első gyerek keresztanyja nem vérrokon, hanem barátnő, de fontosabb sok rokonnál. Ha nem lenne gyerek, akkor is találkoznánk pár havonta. Szóval ha jön, a családhoz jön, ahogy előzőleg is.

A másik párnál is ez a helyzet, ha tudunk, találkozunk, mint gyerek előtt is.

Hogy valaki nem ér rá valamire épp a későbbiekben, ilyeneken mi nem akadunk fenn, amúgy sem szeretjük a nagy felhajtást.

2018. aug. 13. 09:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy a jó két gyerek esetében, ha mind az apuka, mind az anyuka oldaláról vannak keresztszülők (akár rokon, akár barát). Nem feltétlen úgy gondolom, hogy egy gyereknek legyen innen, onnan is, tehát apai ill. anyai részről is, de ha már két gyerek van, és az első gyerek tegyük fel csak anyai részről kapott keresztszülőt, akkor a másodiknál illik az apai oldalról választani. (rokon vagy barát). Az nem számít, ha tegyük fel az anyuka barátnőjét az apuka is megkedvelte, és így már az apukának is barátja, mert az a lényeg, hogy először az anyuka barátnője volt, így az anyához tartozónak számít.


Csakhogy nálatok bonyolítja a helyzetet, hogy az apuka nem vallásos, így valószínűleg, ha rajta múlna, keresztelő sem lenne. Szerintem kérdezd meg a párodat, hogy ha te nem akarnál keresztelőt, akkor ő magától megkereszteltetné-e a gyereket. (Mert olyan is van, aki igen.)

Ha igen a válasz, akkor válasszon ő keresztszülőt a saját oldaláról. Nem a te barátnődet, hanem egy rokonát vagy barátját.

Ha nem a válasz, akkor dönts te. Én ebben az esetben a helyedben maradnék ugyanannál a nőnél, aki az elsőnél is keresztanya lett + plusz a férje, ha nem bánja. Ilyen helyzetben nem lenne célszerű a férjet zavarba hozni azzal, hogy felkér valakit keresztszülőnek, ha magától sosem kereszteltetné meg a gyereket. Furcsán is néznének rá a rokonok, barátok. Az egész hamisnak tűnne. És szerintem kínos is lenne neki.

2018. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez egy jó gondolat.

A párom maga is szeretne megkeresztelkedni, a gyereknek is akarta, bár tény, hogy én akartam jobban.

Az unokatestvér házaspár az ő rokonságába való, mellettük szól több érv. Hajlottam, hajlottunk efelé, jól jöttek ezek a megerősítések.

2018. aug. 13. 13:44
 7/10 A kérdező kommentje:
De még érdekelnek vélemények.
2018. aug. 13. 13:44
 8/10 Lux morulus ***** válasza:
100%

Alapesetben a szülők testvérei a keresztszülők. Minden gyereknek más szülői testvér.


Ha ez nem lehetséges, akkor meg nagyon jó barát esetleg.

2018. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Testvér egy van, párom őt egyelőre nem kérné fel.
2018. aug. 13. 17:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Amelyik párt jobban kedvelem, alkalmasabb a feladatra és tudom, hogy boldogan teljesíti a "kötelességeit"


Csak azért nem választanék senkit mert még nincs keresztgyereke.

2018. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!