Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Karrierista nők között vannak...

Karrierista nők között vannak olyanok, akik eltartanák a férjüket?

Figyelt kérdés

Egy kitartott pasi,aki lesi minden kívánságukat.Otthon megcsinál mindent,támogatja a karrierben.

Egyfajta házi "rabszolga".Minden szóra ugrik,kiszolgálja a nőt,cserében pedig a nő eltartja.


Létezik ilyen?


2018. aug. 23. 23:51
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
44%
*sznobság
2018. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
19%

18 Ez 100% nem karrierista, csak annak hiszed. Valószínűleg életedben még nem találkoztál valódi karrierista nővel.


Én igen, ezért tudom, hogy mi az, és mivel ordít róluk az egoizmus, ezért elég 2 mondat a szájukból és már kukázom is őket.

2018. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim válasza:
54%
Nem teljesen ugyanaz, de a Rém Rendes Családban Marcy férje, Jefferson eléggé hasonló pozícióban van
2018. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
82%
Van egy hasonló eset az ismerőseim körében. A nő mindig is keményen melózott, és felküzdötte magát, ameddig csak tudta, a pasi, aki egykor még úgy ahogy kinézett (legalábbis a teste, amikor még sportolt), most már csak egy dagadt kopasz 40-es, aki nem dolgozik, de otthon sem csinál szart sem. A csaj helyében már régen megszabadultam volna tőle.
2018. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a főkérdésre tudok válaszolni. A férjem hobbija az írás, a munkája is, de azok a munkák legtöbbször inkább favágás kategória, mint kreatív írás. Beszéltünk már róla, hogy ha egyszer sokkal többet fogok keresni annál, amit most keresek, és nem lesz szükség az ő bérére, akkor ő végre írhatna, bármit, amit akar és nem lenne kényszer, ha jön belőle pénz, örülünk, ha nem sok, akkor meg annak is. És élhetne a hobbijának, ahogy én (csak nálam pénzt adnak érte). Szóval igen, bármikor megtenném, ha lenne erre lehetőségem.


Nyilván nem várnám el, hogy minden szóra ugorjon meg egyedül tartsa rendben a háztartást, hiszen ő sem várta el ezt tőlem, míg GYED-en voltam.:) Nem valamiért cserébe tartanám el, ahogy írod, hanem mert neki akarnék jót, és szeretem.

2018. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
75%
#22, nem tudom, te mit értesz karrieristán, sok pasinak már az is ebbe a kategóriába tartozik, aki egyetemet végzett, határozott, ismeri a saját értékeit, folyamatosan fejleszti önmagát, szereti a szakmáját és kiemelkedően jó benne, ergo folyamatosan lépked felfelé a ranglétrán. Mindez viszont nem jelent sem sznobizmust, sem egoizmust. Végképp nem törvényszerű, hogy az illető magányos és kiégett lesz.😀 Hogy messzire ne menjek, nekem van karrierem is, és családom is, nem jelent megoldhatatlan problémát a kettő összeegyeztetése. Neveztek már karrieristának, jellemzően azok, akik lemaradtak mellettem, És hogy a kérdésnél maradjunk: a férjemre felnézek, nemcsak szeretem, hanem tisztelem is, nem tudok elképzelni olyan társat magam mellé, akivel ezt nem tehetem meg. Egy házi szexrabszolga viszont nem tartozhat ebbe a kategóriába.😂
2018. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
85%
Ez a dolog nem redukálható ilyen egyszerűen megfogalmazott kérdésre adott válaszban. A dolognak van érzelmi ill. intellektuális oldala is. Ismerek olyan 50 év körüli házaspárt, akik már vagy 25 éve vannak együtt. Az asszony társadalmilag is megbecsült hivatást választott ill. tanult ki és mára jól menő magánvállalkozása van. A férjnek van egy nagyon magasfokú ismeretanyagot kívánó hobbija, amit lényegében foglalkozásszerűen űz. Közben nincs bejelentett munkahelye, feltételezésem szerint az egészségügyi járulékát is a felesége fizeti. Viszont korábban a házuk és a hozzá tartozó nagy "rezidencia" felépítésével és kialakításával foglalkozott, aztán ő volt otthon a gyerekeikkel és intézte a szükséges teendőket. Úgy gondolom, hogy ez egy kölcsönös megegyezésen alapuló állapot, amely minden résztvevő fél számára optimális állapot. Volt persze, hogy egy helybéli lakos becsmérlő kijelentéseket tett a férjre, hiszen az ő helyzete a megszokott magyar életvitelhez viszonyítva "férfiatlan", persze a valóságban inkább a feneketlen irigység állhat a háttérben.
2018. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
96%

Létezik. Pl. nálunk, ha úgy vesszük, én eltartom a férjem. Az én vállalkozásokból élünk, neki csak alkalmi bevételei vannak.

A vállalkozásban is segít, a házimunka nagy részét ő csinálja.


Biztos sokaknak ez furcsa és arra gondolnak, hogy papucs, meg nem férfi...

Hát ez nincs így. Sok mindenben felnézek rá, mert olyan dolgokról tud rengeteget, amikhez én egyáltalán nem értek. Jóképű is, de ez csak afféle grátisz, nekem sosem a külső volt a legfontosabb. Nekem ő az igazi, az összes eddigi kapcsolatom és párom egy sz@r volt hozzá képest. Nem rabszolga, nem papucs, nagyon is megvan a saját akarata.


Tudom, hogy a legtöbb nőnek ez nem felelne meg, nekem viszont sokkal jobb így, mintha lenne egy hatalmaskodó, egoista, despotikus hajlamú pasim. Volt már ilyen párom, és azt kell mondjam, köszönöm, de soha többé. Egy gazdag pasi csak uralkodni akar a nőn és el akarja nyomni.


Soha nem érdekelt, hogy kinek mije van. A nők sokkal boldogabbak lennének, ha nem pénztárca alapján választanának. Persze nem mindenki engedheti meg magának, hogy a nő bevételéből éljenek, én örülök, hogy megtehetem, és így azzal lehetek, akivel szeretnék.

2018. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

"Szerintem a kérdező nem nő, hanem egy csávó akinek büdös dolgozni. és úgy gondolja, jó lenne egy nő aki megkíméli ettől"


A kérdés nem rólam szól,pusztán elméleti.

2018. aug. 24. 11:47
 30/47 A kérdező kommentje:

"Na meg amelyik férfi belemegy, azt nem igazán tartanám férfinak... Egy férfinak legyen terve, legyen jövőképe, és legyenek ambíciói!"


Hát igen,a kettős mérce.

Ha egy nő otthon van,az persze még akár nőies is lehet.

Valamiért az a közfelfogás,hogy ez férfinek mindenképpen muszáj céljainak lennie,vagy kevésbé gáz,ha ez nőnél van,hogy eltartják.

Szerintem viszont egyenjogúság van,így ez nem érvelés.

2018. aug. 24. 11:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!